Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát,hogy kellene rávenni...

Kutyát,hogy kellene rávenni az ivásra?

Figyelt kérdés

3 éves kutyámnak a karbamid értéke picit magasabb nem sokkal 3 értékkel csak,de mondta a doki ilyen fiatal kutyánál nem kéne.

Több folyadékot kéne,hogy igyon. Amúgy tényleg bazi keveset iszik.


Tápjához eddig kevertem egy kis vizet,mert ha szárazon kapta észre vettem savasodik. Mióta kis vizzel leöntöm össze keverem nincs ilyen gond.


Ma már több vizet tettem a kajájához,ezzel is több folyadékhoz jutást.



1 hónap múlva újra vinnem kell kontrollra.


Nem ez miatt kértem a vérvételt.

Véletlenül derült ez ki,de amúgy tökéletes a vérképe kivéve ezt az egy értéket.



Gondoltam kipróbálom,hogy séták alatt többször itatni,hátha akkor több kedve lesz inni. Nem tudom van valakinek vmi tippje?


2023. márc. 27. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itatókút esetleg? Bár nekem csak macskám van, de nála bevélt.
2023. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*bevált
2023. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha a séták alatt nem bírom többször ivásra bírni, akkor rendelek ilyen itatókutat hátha érdekesebb lesz belőle innia,köszönöm :)


várok még tippeket,mert kitudja melyik fog bevállni :D

2023. márc. 27. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nedves kutyakajat adni, + felvizezni egy kicsit a konzervet (pl a konzervet kiboritod a taljaba, es a konzervdobozba felig ontesz vizet, meglotykolod, mintha el akarnad vele mosni, es beleontod-kevered a konzervkajaba? Nalunk a cica vesebeteg es a doki mondta, hogy igy csinaljuk, hogy tobb folyadek keruljon a cicaba (mert o sem hajlando inni).
2023. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konzervet nem kap, attól fosás van. Bármilyet próbáltunk már. Sajnos érzékeny a gyomra,kölyök korában giardias volt és a sok gyógyszer ,meg a giardia eléggé oda tett az emésztésének :/ kevés főtt hust,zöldséget,rizst szoktam keverni a táphoz,ettől nincs hasmenése. Viszont a konzervtől van.


Sima vizzel is megeszi a kajáját, étvágyával nincsen baj.


Eddig épphogy tettem bele vizet,mert kap izületvédőt por formában és így egyszerűbb ha kicsit vizes a táp jól át forgatom és az izületvédőt is megeszi.


Több vizzel fogja kapni a kaját.


Sétánál holnap viszek vizet,de szerintem ebben a hűvösebb időben nem igazán fog neki kellenni :/

2023. márc. 27. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Én elküldöm inni, akkor iszik parancsra :D szintén keveset iszik, de ha mondom hogy "Igyál!" akkor iszik :D
2023. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy idepofatlankodok, csak erdekelne, hogyha vizezitek a tapot vagy valaki csak nedvessel etet, akkor a kutya mikor rag?

A fogai nem mennek tonkre igy? Vagy naponta adtok nekik valami kemeny ragcsat?

2023. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem aztatom be,csak raontom a vizet,ettől nem puhul meg annyi ideje nincs :D kutya befalja..



Én hetente 3x adok neki rágni valót, szárított marha pata/gège/malacfül /marha borda.


Önmagában a táp szárazon is kevés ahhoz,hogy ne legyen fogkoves.


Churpi is jo meg.

2023. márc. 28. 23:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!