Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaadó bevezetése jó ötlet...

Kutyaadó bevezetése jó ötlet lenne Magyarországon?

Figyelt kérdés

Németországban ugye van ebadó, azt a példát kellene ide Magyarországra is. Legalább nem tartana mindenki kutyát, csak az aki tényleg szeretne.


Annyi hátránya lenne, hogy rengetegen kidobnák a kutyájukat, de ahol így tesznek, onnan jobb is ha menekül az eb.

Biztos túl lennének terhelve még ennél is jobban a menhelyek, de a jelenlegi helyzetnél szerintem az is jobb, ha azokat a kutyákat elaltatnák. Örök nyugovóra térnének legalább. Inkább a halál, mint 10 - 15 évnyi szenvedés. Amint ez lecseng, vége lenne ennek az örökös kutyamentésnek, menhelyre sem volna szükség.


Persze aki eddig is felelősen tartotta a kutyáját, (mint pl én is) maga részéről hülyeségnek tartaná ezt, de úgy kell megközelíteni a témát, hogy a többi kutyáért megéri. Esetleg lehet abban reménykedni, hogy a 40-50+os generáció majd csak kihal, akikre jellemző a felelőtlen állattartás, akik a ‘70-es éveket istenítik, akik miatt szárazkenyéren élnek, és láncra verve tengetik mindennapjaikat négylábú barátaink. Bár úgy gondolom, mindig lesznek olyan emberek akik megkötik, szaporítják, kínozzák a kutyusokat. A kutyaadóval szerintem ez megszűnne. Nyilvánvalóan elhunyt gazdák kutyái maradnának árván, illetve néhány megunt kutya, de ez olyan csekély mennyiség lenne a mostanihoz képest, hogy könnyen lehetne nekik másik gazdát keríteni.


2023. márc. 28. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó lenne
Rossz ötletnek tartom
56 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Most is van lehetőség, csak sehol nem szedik, pont amiatt, amit írsz, hogy sokan megszabadulnának a kutyáktól, és így is tele vannak a menhelyek, amik ráadásul nem állami finanszírozású egyesületek, hanem adományokból élnek.
2023. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%
Baromság.. Így is már annyi minden meg van adóztatva.. meg lenne egy plusz bürokratikus teher..
2023. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Volt, de a legtöbb önkormányzat eltörölte, mert nem fizették be.

Van x évente ebösszeírás is, arra se válaszol a kutyatartók nagy része.

2023. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%
Nem pontosan értem, mi lenne ennek a célja? Mert az elég gyerekes gondolat, hogy ha bevezetjük az ebadót, akkor nem fog többé semmilyen magyarországi kutya szenvedni. Nem következik ilyen módon az egyikből a másik. Mint ahogy az is hülyeség, hogy ha te meg én befizetjük az ebadót, akkor attól bármilyen kutyának jobb lesz, mert pont nem veled meg velem van ugyanis a probléma, tehát mit old meg, ha én, aki amúgy normálisan tartom a kutyámat, még ezért adót is fizethetek? Kérdezem még egyszer: mi lenne az elérni kívánt cél?
2023. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
2millió kóborkutya országa lenne...
2023. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
35%

Magyarországon csak egy plusz lehetőség lenne az emberek pénzének ellopására.

Tavaly az egyik legtöbb állami pénzt elnyerő "civil" egyesület a papagály mentők voltak. Okè, mondjuk nyilván a munkájuknak köszönhetően alig vannak kóbor, bandakba tömörödő papagályok az utak mentén.....de igazából b@sszák meg!

2023. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%

"Örök nyugovóra térnének legalább. Inkább a halál, mint 10 - 15 évnyi szenvedés." Hát, azért ez talán túlzás lenne, ez rengeteg élet. És attól hogy ilyenek a gazdáik, még nem feltétlenül szenvedés az életük....


Egyébként igen, jó lenne ha lenne ebadó. Lehetne valami átmeneti rendelkezés esetleg, hogy a már meglgévő kutyákra ne kelljen fizteni, vagy szociális alapon lehetne mentességet kérni, így az is kiküszöbölhető lenne, hogy tömegével dobják ki a kutyákat.

Most elvileg valami éves max 6 000 Ft lehet az ebadó, az semmi, ezért nem éri meg vele foglalkozni az önkormányzatoknak, több vele az adminisztrációs költség. Meg visszatartó ereje sincs, hogy ne szerezzen be kutyát akinek amúgy nincs rá pénze norálisan. Simán lehetne mondjuk 4x ennyi, akkor már lenne valami értelme. És értelmes dolgokra lehetne frodítani az összeget. Kutykaki gyüjtő szemetesek, futtatók, vagy mondjuk belvárosban az utcák tisztítása, oktatás... És akkor ezt a klasszikus kutyás-nem kutyás konfliktust is segítene feloldani.

Viszont azért is pronlémás ez, mert hogy egy kutyát nagyon könnyű "eltitkolni". Rengeteg kutyában a mai napig nincs chip sem, holott már tizenéve kötelező. De nem hordják őket orvoshoz sem, így nem edrül kis soha.

2023. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
40%

Engem az jobban zavar, hogy valaki veszi a drága kutyát, aztán küzd vele mert vannak fajtabetegségek... és nem, nem munkakutyának veszik, csak úgy, passzióból, mert megtehetik hogy fajtatiszta legyen a háznál, hisz' ő korccsal nem foglalkozik.


Na, ez a bosszantó, és ebből adódóan az, hogy a menhelyen meg ott a sok szerencsétlen eb ill. macska, akik csak egy kis szeretetre, élhető életre vágynak.


Ingyen...

2023. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
"Van x évente ebösszeírás is, arra se válaszol a kutyatartók nagy része." - Az sem egységes, mert nálunk például az állatorvosok végzik, külön nem kell lejelenteni, ezt akkor kérdeztem meg az önkormányzattól, amikor kutyám lett.
2023. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
66%
Még csak az kéne! Először szüntessék meg a tripla adóztatást, majd utána beszélhetünk róla. Ha ezt bevezetik, akkor megszűnik Magyarországon a kutyás kultúra! Ebbe gondoljatok csak bele.
2023. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!