Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtatok,h ha veszett egy...

Tudtatok,h ha veszett egy kutya es megharap valakit ,akkor 6 napja van,h megkapja a veszettseg ellenit,kulonben meghal az ember keservesen? Tudtok orvost,aki kiadja a veszettseg elleni oltoanyagot emberre?

Figyelt kérdés

A veszettseg tipikus jele,h semmi elozmeny nelkul egy kutya megorul es odaszalad egy kutyahoz vagy emberhez es megharapja az utcan.



Egy 60 kg-os kutya megharapta egy ismerosom es se a mentok se a rendorok nem olvastak le a kutya chipjet es amit a gazdaja lehozott oltasi konyvet,az alig neztek meg a mentosok,hogy ok nem ertenek hozza!! Ezt mondtak,h ok nem ertenek hozza!!!! A kutya keverek,sehogy nem azonosithsto a konyvbol .h ugyanarrol a kutyarol beszelunk.

Az ismerosomnek nem volt hajlando megmutatni az illeto az oltasi konyvet,csak az oltoanyagrol kuldott fotot,ami lehet egy masik kutyae is.


Mert volt ott az ismerosom,ahol rendel az a doki,akinek a pecsetje van az oltoanyag mellett es nincs arra a hazszamra 20 eve ugyfele!!

(Megtudtuk,melyik hazban lakik,mert az illeto szomszedja vegignezte hazafele jovet a kutyaharapas folyamatat.


Olyan a kutya,h parancsra nem engedelmeskedik,a kutyakat nem turi meg mar 20 meterrol az utcan orjong,a gazda alig tudja megtartani. Lehetetlenseg,h az ilyen kutyat a gazdaja be tudja oltatni. Biztosak vagyunk benne,h nem oltatja.


Budapest belvarosa.


A kerdes valos,fotom van a melyen harapott sebrol,az allitolagos oltasi konyvrol reszleteirol. A gazda nem akarja elarulni a nevet.



2023. márc. 31. 11:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Igen, tudtuk. De ez csak akkor igaz, ha a kutya valóban veszett volt.

Ilyen esetben a kórházban, ahová a mentő bevitte a sérültet, vagy beoltják, vagy továbbirányítják olyan orvoshoz, aki ezt megteszi - már amennyiben ez orvosilag indokolt.

2023. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Kései Sirató ***** válasza:
49%

A veszett kutyának folyamatosan folyik a nyála, ez a legfőbb jellemzője.


Adasson be a barátod Tetanust.


Ha más kára is származott, akkor én keresnék egy ügyvédet és kártérítést követelnék.

2023. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell panikolni, a veszettseg nagyon ritka, de Budapest belvarosaban egy lakasban tartott kutya biztosan nem talalkozik vele.

Szoval az ismerosod tuleli.


Viszont az mar baj, hogy a gazda igy all hozza a dolgokhoz. Feljelentes volt? Ha nem, akkor en ezt tennem.

2023. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

A veszettségnek nem az az első jele, hogy a kutya "megőrül" és harapdálni kezd mindenkit. Ahogy írták többen, belvárosban, lakásban tartott kutyánál szinte 100%, hogy nem veszett.


Valóban halálos emberre ha megkapja, ezért ha nem bizonyítható, hogy a kérdéses kutya be van oltva/nem veszett, akkor kapni fog veszettség elleni oltást (oltásokat, mert ez egy több oltásból álló sorozat, és valószínűleg tetanuszt is). Azért szoktak ismeretlen vagy oltatlan kutyát karanténba helyezni, mert az állatorvos a tünetek alapján meg tudja állapítani, hogy veszett-e vagy sem, és ha nem, akkor az embert nem oltják be (a tetanusz ettől függetlenül indokolt lehet). A mentőorvosnál és a rendőrnél nincs chipolvasó, és anélkül valóban nem tudják megállapítani, hogy a bemutatott oltási könyv a kutyához tartozik-e, de életszerűtlennek tartanám, hogy - ha amúgy a háztartásban nincs másik kutya - lenne a fickónál egy másik, friss oltási matricával kiállított oltási könyv.


Szóval igazából azt kell vizsgálni, hogy van-e friss, 1 éven belüli oltása, ehhez a dátumot kell megnézni az oltási könyvben.


Feljelentést kell tenni az orvosi látlelettel, a rendőröknek kénytelen lesz megmutatni az oltási könyvet, adott esetben a kiállító állatorvossal is ők egyeztetnek.

2023. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Tavaly előtt harapott meg egy két utcányira lévő kutya, ügyeletre

mentem be.Ott kaptam oltást, azóta állítólag már ez sincs,neked kell megvenned és bevinni.. Na szóval ha bemész,alapból meg adják a telefonod

a helyi állatorvosnak,illetve nem is tudom minek hívják őt,a

lényeg hogy neki hivatalból,kötelező felhívnia azt akit megharapott

a kutya.Engem is felhívott,el kellett vinnem oda ahol történt.

A vicces az volt hogy mondta, ne aggódjak,ez a kutya most szabadult fel

a karantén alól, mert 2 het is megharapott valakit.Meg volt

érvényes oltása is.Szóval ez egy protokoll eljárás, nem neked kell

intézni.Nem is értem, miért nem ment orvoshoz az illető?

2023. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 qkker1 ***** válasza:
62%

A kamu folytatása!


Az orvosnak kötelessége lett volna azonnal elkezdeni a veszettség-elleni oltás beadását, nem napokig várni, míg valami lesz a feljelentésből!

2023. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
88%
Igen, tudtuk.
2023. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 qkker1 ***** válasza:
2023. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

A karantént el fogják rendelni mindenképp,ha oltatlan a kutya, ráadásul

a gazdája költségére.Mert házi karantént szerintem csak oltott

kutyánál engedélyeznek egyáltalában.

Amúgy én jobban jártam volna ha én látom el a sebem,mert

a dokik szétbarmolták az ujjam.Kb. elvesztettem 20%-át vagy többet

az eredeti funkciójából.Mert ugye kutyaharapásos sebet nem lehet

lezárni,hanem tamponálják, és a kis sebből,csináltak egy jó

nagyot.Sose lesz olyan mint volt.Ha az állatorvos megmondta hogy

nem veszett a kutya, bőven elég lett volna ha én ellátom,fertőtlenítem

a sebet.Nem kellett volna tamponálni, meg 5x akkorát csinálni belőle.

2023. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Metionin ***** válasza:
92%

Nálunk évekkel ezelőtt volt egy eset, a szomszéd unokája bemászott a kertünkbe és a kutyánk állítólag megcsípte (kis karcolás keletkezett a gyereken, amiről ő azt állította, hogy a kutya okozta de valószínűbb volt, hogy akkor történt, amikor átmászott a kerítésünkön). A háziorvoshoz vitték be, aki adott a gyereknek egy tetanuszt és hivatalból értesítette az állatorvost. Az állatorvos kijött megvizsgálni a kutyát és ellenőrizte az oltásait, elrendelte a 2 hét karantént, addig nem vihettük sétálni. Ugyanígy a háziorvost is értesítette, hogy a kutya oltva van, veszettségtől nem kell tartani. 2 hét múlva újra kijött és kiállította a papírt a karantén feloldásáról. Közben a gyerek anyja rendőrségi feljelentést is tett és járt a nyakunkra, hogy altassák el a kutyát de miután a rendőr első kérdése az volt, hogy mit keresett a gyereke felügyelet nélkül más kertjében, elhallgatott.

Szóval a hivatalos eljárás szerint az állatorvosnak ilyen esetben ellenőrizni kell a kutyát. Ismeretlen állat esetén elővigyázatosságból be szokták adni az oltásokat, én is kaptam amikor idegen macska harapott meg mentés közben.

2023. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!