Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor nyugszik meg?

Mikor nyugszik meg?

Figyelt kérdés

Volt már dolgom több kölyökkutyával, tudom, hogy izgágák, virgonc, játékos kis vakarcsok, de a most 1 éves kutyám, elég durván hiperaktív. Nem tud megnyugodni, folyton jön, megy, nem bír nyugton lenni. És nem, nem azért mert nem mozogja le magát...sokat sétál, kirohangalja magát, játszunk vele, stb. De szerintem őt nem lehet rendesen lefárasztani...

Most lett ivartalanítva. Szerintetek mennyi az esélye hogy ő is megnyugodhat kicsit?? És ha igen, akkor ez mikorra várható??


2023. ápr. 1. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1 eves. Szerintem van meg ugy benne 8-9 ev, mire lenyugszik. 🤣


Nade, a kerdes az, hogy megfelelo-e neki az a farasztas, amit ti csinaltok? Mert az en kutyam is olyan, hogy lenyomunk egyutt egy 25 kilometeres turat, utana o meg kepes rohangalni a futtatoban 2 orat, meg se kottyan neki. De amint feladatozok vele seta kozben 30-40 percet, nagyon elfarad.


Esetleg trenert mar kerdeztetek-e mar errol, hogy vele mit lehetne kezdeni? En ebbe az iranyba indulnek el.

2023. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na ettől félek én is :D Feladatozunk mi is, de az a baj, hogy otthon megy neki szépen. Séta közben, viszont mindig minden eltereli a figyelmét, nem tud rám figyelni, folyton menne.

Túrázok én is vele, apportírozni nagyon szeret, vagy a parkban játszani a többi kutyával. Van hogy csak én rohangálni vele, azt is nagyon tudja élvezni. Nagy túras vagyok én is, elég nehezen fáradok el. De ha én már a tüdőmet is kiköpöm, ő akkor kezd belejönni.

Trénerrel még nem beszéltem :/

2023. ápr. 2. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Border collie-ra mondják, hogy meg kell tanítani pihenni.

Ennek kérdezz utána. Jót tenne a te kutyádnak is.

2023. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Feladatozunk mi is, de az a baj, hogy otthon megy neki szépen. Séta közben, viszont mindig minden eltereli a figyelmét, nem tud rám figyelni, folyton menne."

Brutál erős juti + ingerszegény kinti környezet + mintha most tanítanád először (ne várd el, hogy bármi azon a szinten menjen, mint otthon!). Aztán fokozatosan átvezeted ingergazdag környezetbe. (A kutyák nehezebben általánosítanak, mint az emberek, ezért szükséges válozatos környezetben gyakorolni, a aktuális szintjét figyelembe véve.)

Tréner segít.


Futótűz típusú kutyáknak segít:

- megfelelően megválasztott sport/hobbi. A nagy mozgás- és/vagy feladatigényű kutyáknak a futás nem feltétlenül fárasztó. Érdemes lenne kísérleteznetek sportokkal. Már a futós sportágak (canicross, bikejöring) is odafigyelést, igazodást kérnek a kutyától. Az apportos kutyák nagyon élik a pullert is. Nézz utána milyen lehetőség van a környéketeken, bármi jó lehet, amit mindketten élveztek!

- relaxációs gyakorlatok / megtanítani pihenni (pl. Relax on a mat, Karen Overrall relaxációs gyakorlata)

- vájt szemű gazdi. A túlfaradt kutya olyan, mint a túlfáradt gyerek: pörög, mint a riglispíl, de nyűgös, egyre kevésbé tudja kontrollálni az érzelmeit és a viselkedését. Át kellene nézni a kutya életvitelét: Eleget, megfelelő minőségben pihen? Milyen a napi rutin? (Igazán jó tréner ebben is segít.)

2023. ápr. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van esély rá. De konkrétabb válaszhoz fontos infó lenne, hogy milyen fajta és milyen nemű.
2023. ápr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Keverék, de a vizsla dominál benne, kan kutya.
2023. ápr. 2. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, vizsla típus. Olvass utána alaposan a vizsláknak, sok játékkal, mozgással lenyugszik, egy időre. De még fiatal, vadászkutya, tehát majd évekkel később talány chillesebb lessz.
2023. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szép kilátások :D rendben, köszönöm
2023. ápr. 2. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik ilyen. Benne van a vérében. Nekünk egy keverék németjuhász van, idén lesz 8 éves. Még mindig elég izgága, ha olyanja van. :D

Ahogy kezd öregedni, majd a tiéd is lenyugszik.

2023. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt egy évesen, már az őrületbe kergetett :D olyan 3 éves kora körül kezdett kicsit higgadni, de épphogy csak, szépen fokozatosan. Most 4 éves, még mindig energiabomba, de mondjuk egy 8-10 km-es erdei kirándulás után már órákat alszik. Egy évesen max 30 percet pihent egy ilyen kirándulás után, aztán kezdődött minden elölről...
2023. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!