Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon szaporító lehet?

Vajon szaporító lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívtam egy golden retriever tenyésztőnek tűnő embert.A jófogáson és Facebookon is hirdet kiskutyákat,de nekem valahogy nem tenyésztőnek tűnik,inkább szaporítónak.A facen nagyon sokan írták,hogy tőlük van a kutyus.A kölykök nem csúnyák és goldinak néznek ki,de mivel nem vagyok profi tenyésztő így lehet egy szaporítótól való kutyára mondom ezt.Maga a "tenyésztő" kedves volt és nyilatkozott a kutyákról.Küldött képet egy 3 hónapos goldiról,hogy őt elvihetem amennyiben szeretnénk.Nos innen kezdődnek a számomra aggasztó dolgok.A kutya hatalmas volt és nagyon nem 3 hónaposnak nézett ki.Nekem inkább 4 vagy több.Kölyök volt az látszódott,de hatalmas volt (kan volt).A szuka 11 hetes goldi aki nem törzskönyvezett sokkal kisebb volt (30-45 centivel ránézésre).Állítólag ez az ő kutyája,de szívesen odaadja nekem,ha őt szeretném.Nekem már ez is furcsa volt.A kicsikről csak a kertben készült képet küldött és a szülőket nem küldte el.A kerttel semmi baj,mert valóban gyönyörű.A benti kép amin a 3 hónapos kutya szerepel pedig borzalmas ahhoz képest amilyen a kert.Ősrégi kanapé és radiátor.Ez nem döntő ok egy kutyánál,de mégis fura volt.Labradort és németjuhászt is tenyészt.A németjuhász kutyák kiállításra is járnak a képek alapján,de a goldikról nincsen kint ilyen kép facen.Ha ez nem lenne elég akkor mondta,hogy a kutyák 200 ezer Ft törzskönyv nélkül,de ha akarunk akkor az +150 ezer Ft.A kutyák nincsenek szűrve.Ezen kívül a kinti "kutyus oviban" irreálisan sok kölyök volt.Voltak vagy 12 és némelyik nagyon sötét volt amíg a másik fehér.Mondtam neki (telefonon),hogy jelenleg nekem nem kell kiskutya,mert inkább nyáron,tavasz végén szeretnék amikor már sok kenneltől kértem ajánlatot,mert 15 évig felelős gazda szeretnék lenni és nem egyik pillanatról a másikra dönteni meggondolatlanul.Mondta,hogy kövi héten is születnek kölykök és majd júniusban is.Ez így nem sok?Állítólag a következő alom fedeztetésből lesz akkor gondolom a mostani alom ami neki van a saját kutyáitól származik.A neten csak 3 kutya van fent (azok az övé),de akkor hogyan lehet ennyi alomnyi kutyája?Azt is elmondta,hogy amennyiben nem szimpatikus ez az alom akkor a foglalót ő megtartja és majd a következőből választok olyat ami szimpi.Megkérdeztem,hogy esetleg lehetne arról szó,hogy megnézem a szülőket, kölyköket,de nem vásárolok csak tapasztalatok miatt megyek.Mondta,hogy ilyenre sajnos nincsen lehetősége.Az anyukájánál is vannak kutyái.Ez is furcsa számomra.Ha lány kutyát szeretnék akkor majd elhozza az anyukájától és az enyém lehet.Ez is egy negatívum volt nekem.Az is erősen gyanúra ad okot,hogy a kép a 3 hónapos kutyáról nagyon furcsa volt.A kutyának a szőre nem volt tipikus goldis szőr.Olyan volt mintha vedlene a kutya és nekem volt kicsit ilyen kaukázusi kutya beütése a mérete miatt.3 hónapos kutya hullajthatja a szőrét úgy mintha vedle vagy az a saját szőre csak szimplán ilyen?Ennek a kennelnek nincsen külön neve csak a nő hirdeti jófogáson és facen úgy,hogy tenyésztő és ez egy kennel.Ezen kívül felhívtam egy másikat aki valóban tenyésztő több,mint 20 éve.Nála a kutya szűrt,törzskönyvezett,remek felmenőkkel és tipikusan ilyen tökéletes.Az a kutya 570 ezer Ft.Ennyit dob az árán a szűrés, törzskönyv és a tökéletesség?A másik akkor tenyésztő vagy szaporító?

Bocsánat,ha hosszú a szöveg!



2023. ápr. 6. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Ordít róla, hogy szaporító.


- Tenyésztő nem hirdet Jófogáson

- Nem ad oda csak úgy kutyát, rendszerint várólistára vesz fel először.

- Ritkán tenyésztenek több fajtát is

- Olyan nincs, hogy törzskönyv nélkül x forint, azzal együtt meg a duplája. Ez csak egy trükk, hogy ne is kérd a könyvet. Normál tenyésztőnél is lehet kb. 150 a kutya (lehet drágább is, ha jó a vérvonal - az 570 kicsit soknak tűnik, de végülis nem lehetetlen), de alapból jár hozzá a tk, ami amúgy sem ekkora kiadás.

- Szűrve vannak a kutyáik, kint vannak a kiállítási eredmények

- Nem hemzsegnek a kiskutyák, max ha egy nagyon nagy tenyészetről van szó. Egy év simán eltelik két alom közt egy szukánál, és többnyire nincs sok szukájuk

- Ha gyanakodsz, hogy nem úgy néz ki a kutya, ahogy kellene, akkor valószínűleg igazad is van.

- A tenyésztők engedik, hogy megnézd a kutyákat. Ők is megnéznek téged - nem adnak csak úgy bárkinek kölyköt, gondoskodnak róla hogy jó helyre kerüljön.

- Mindig van kennel név. Te is eleve ezzel a névvel veszed (Pl. Szépligeti Százszorszép), ez a hivatalos neve, aztán te nyugodtan hívhatod később Fifinek vagy aminek szeretnéd.

2023. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

- nincs olyan, hogy nincs törzskönyv, ez tenyésztőnél alap (max ivartalanítás igazolás után adja oda, egyébként maga az okmány párezer Ft, tehát olyan sincs, hogy majdnem a duplája az ár akkor)

- nincs olyan, hogy nem oltott, szűrt a kutya

- nincs olyan, hogy nem mehetsz el látogatóba

- nincs olyan, hogy még kennelnevem meg egy épkézláb honlapom sincs, csak Jófogáson meg Facebookon (ahol hivatalosan tilos állatot árulni) csöveskedek

- ja és olyan sincs, hogy nem adok számlát, adásvételi szerződést és egészségügyi garanciát a(z előzetesen szűrt) betegségekre

Dióhéjban csak ennyi maga a tenyésztői alap dolgokról, amiket látatlanban is meg lehet ítélni.

2023. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Tenyésztő nem hirdet a jófogáson. Ezek 100%, hogy kóklerek.

Viszont ez egy bonyolult téma, hosszú lenne itt kifejteni, ha akarod keress meg privátban. Nem kell félni, nem vagyok tenyésztő, nem akarok neked eladni semmit, de szívesen átadom a tapasztalataimat

2023. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

"A jófogáson és Facebookon is hirdet kiskutyákat"


Ismerek tenyésztőket, akiknek van Facebook oldaluk, de Jófogáson nem hirdetnek, az tenyésztők körében még úgy is elkerülendő, ha már a beállítások fel vannak készülve arra, hogy mit kell bejelölni egy törzskönyves kutyánál, és mit nem lehet egy szapis esetén. Szóval alapvetően egy tenyésztő nincs rákényszerülve a Jófogásra.


"Labradort és németjuhászt is tenyészt."


Előfordul, hogy egy tenyésztő több fajtával foglalkozik, tudok ilyet is, de nem jellemző, egyébként a szapik a népszerű fajtákat szokták becélozni, mert azok "jól mennek" és a labrador meg a németjuhász sajnos ilyen.


"a kutyák 200 ezer Ft törzskönyv nélkül,de ha akarunk akkor az +150 ezer Ft"


Ilyen nincs, egy törzskönyv TÍZezer forint alatti költség, és tenyésztőnél JÁR alapból. [link]

Szóval ha a többit le sem írtad volna, csak ezt, már ebből lehet tudni, hogy szaporító.


Egyébként egy tenyésztőnél MINDIG van lehetőség megnézni személyesen a kutyákat, nem csak a kölyköket, a szülőket is, ott helyben, ahol élnek, sőt, a tenyésztő el is várja, hogy menj el személyesen hozzá.


Az ár fajtától és vérvonaltól függ, vannak olcsóbb fajták meg drágább fajták is. Nem irreális az 570 ezer, és nem a törzskönyv miatt, hanem amit addig rákölt a kutyákra, amíg gazdihoz kerülnek a kölykök, az mind benne van az árban, az egészségügyi szűrések, a táplálás, az oltások, a kötelező chip, a szülők vételára, a verseny-kiállítás nevezések, az elért eredmények, stb.


Egyébként ha sok neked a vételár tenyésztőtől, még mindig ott vannak korrekt opcióként a gyepik, menhelyek, fajtamentések, nekem is ilyen helyről van kutyám, és leszámítva, hogy nem felelne meg az adott fajta standardjának, amire hasonlít, remek kutya. Csak szaporítót ne támogass, mert ha nincs szerencséd, egy rakás pénzt még ott hagyhatsz állatorvosnál, és a szapi nem fog segíteni semmit, míg egy tenyésztő (vagy akár menhely, fajtamentés) igen.

2023. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,jöhet még nyugodtan vélemény tapasztalat.A jófogáson hirdetés és a honlap között szerintem is hatalmas különbség van.A tk tudtam,hogy nagyon olcsó es nem 150 ezer Ft.Azt mondta azért nem csináltat,mert a legtöbb kutya házikedvenc lesz (nekem is "csak" az lesz) és éppen ezért felesleges.Ha versenyre, kiállításra akarom vinni akkor csináltat.Honlapja nincsen csak Facebookon a saját oldalán (csak kutyás képek vannak kint) hirdeti őket.Elsőre bevallom kicsit meglepő volt,hogy ennyi pénzt elkér a kutyuskért hiszen több,mint fél millió Ft,de ez nem eltántorító ok.Tisztába vagyok azzal,hogy mindennek ára van és egy olyan kutya akiknek a felmenői díjnyertesek,rangosak stb nem 5 Ft lesz.A menhelyeken is megnéztem, mentor napon is voltam.
2023. ápr. 6. 13:57
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

Leellett a kutya, a kölyköket nem akarja agyoncsapni inkább eladja, hogy legyen miből oltatni az anyját meg esetleg kimiskároltati...

Ettől még nem lesz valaki szaporító!


Vidéki emberek úgy gondolkodnak, hogy elég a haszonállatra költeni, mert legrosszabb esetben levágják és megeszik.


A kutyát a magyarok nem eszik meg így a ráköltenivaló pénzt ha máshogy nem is akkor így kénytelen megtermelni!


Okold az állatorvosokat, hogy nem ingyenes a kutya kötelező oltása, vagy ivartalanítása, mivel egyébként is lenne pénzük más dolgokból bőven, aki viszont ne tud, az nem költ a kutyára, de attól mg nincs megtiltva, hogy tartsa ez van.

2023. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Mond meg neki, hogy elviszed a kölyköket amennyiért akarja, és egyben az anyát is elviszed egy ivartalanításra önköltségen, és aztán vissza is hozod neki.

Na ha az ellen tiltakozik max akkor "szaporító"...

2023. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

#6 14:19 De, baromira szaporító. Ha nem is kölyökgyártó masinának tartja a szukát, csak becsúszik az alom (ami felelős állattartás mellett nem történik meg...) akkor az még a jobbik eset, de az sem optimális.


De a leírás alapján ez egy ipari szaporító.


Vidéki emberekről nem volt szó a kérdésben.


Egy tenyésztő nem a kutyáiból él - örül, ha sikerül fedezni a kiadásokat, profitról nem is álmodik. Ők hobbiból kutyáznak, mellette dolgoznak, úgy szerzik meg a ráköltenivaló pénzt. A kutyaevés amúgy hogy jön ide?


Elég baj, hogy olyan is tart kutyát, akinek nincs pénze rá.

2023. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Az állam is tart egy rakás állampolgárt, pedig nincs rá pénze :D
2023. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

De azé kőllene a szavazat négyévente!


Tudod mennyit ér?


Két kiló narancsot! Vagy Három kiló krumplit!


2/3 Oszt jónapot!

2023. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!