Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan menhelyeket,...

Mondanátok olyan menhelyeket, ahova nem kell bemutatkozó levelet írni?

Figyelt kérdés
Én eddig egy ilyen menhelyről tudok, Székesfehérváron. Időpontot kell csak foglalni. Vannak még ilyen menhelyek?
2023. ápr. 6. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez egy jó előjel, ha nem adnak minden jött-mentnek kutyát, valószínűleg olyat ajánlanak, aki illik hozzád, nem olyat, amit szeretnél. Szóval egy 70-es nyugdíjas néninek lakásba nem fognak egy fél éves Mali keveréket adni. Ne legyen már akkora macera megírni, 10 perc.
2023. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdi, Budaörsi, Zalaegerszegi menhelyeknel nem kell, ezeknel mar jartam.

Viszont ettol fuggetlenul felteteleik vannak, amiknek meg kell felelni, szerzodes is van, csak levelet nem kernek. 🤷‍♀️

Gondolom egyik gyepi se ker meg levelet illetve szerintem kisebb menhelyeknel nem szokas, inkabb fajtamentesnel meg a hiresebbeknel (pl noe, rex) jellemzo.

2023. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Sintérek, gyepmesteri telepek, kis vidéki menhelyek.

Mondjuk nem tudom, mi nehéz abban, hogy pár mondatban leírd, hogy ki vagy, milyen életmódot élsz, mennyire vagy elfoglalt, vannak-e gyerekeid, más állatod, milyen kutyát (vagy miért azt a kutyát) képzelsz el magad mellé stb. Nem egy vezérigazgatói álláshoz írsz motivációs levelet, csak tudni akarják, milyen kutyát ajánljanak/adjanak neked, aki illik is hozzád (és az bizony sokszor nem az lesz, amelyik a képen annyira tetszik).

2023. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a nehéz, hogy bizonyos menhelyeknek nehezükre esik a kommunikáció. A kutyák egy része itt, a kutyák másik része ott van, egyeztess ezzel, hívd fel azt, aztán mégse jó. 2 hetet töltesz üres levelezgetéssel, mire kiderül, hogy a kiszemelt kutya az ország másik végében van. Biztosan vannak normálisak is, de most már inkább a régi módi rendszert preferálom.


Egyébként van kutyám, őt is a gondozó ajánlotta, nem őt néztem ki, mégis őt hoztuk el inkább, mert meg volt az összhang. Ezzel nincs is semmi gondom, de hetekig húzni az egyeztetést, fárasztó.

2023. ápr. 6. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
A szegedi Tappanccsal csak jó tapasztalatom van. Náluk nem levél, hanem kérdőív a beugró - valahogy muszáj előszűrni az embereket. Elvárják a többszöri látogatást (kutya személyiségétől is függ, hogy hányat), cserébe viszont lelkiismeretesek és profin, nyíltan kommunikálnak.
2023. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez macera, gyepmesteri telepen sokkal kevesebb elvárás van a gazdák felé.
2023. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Vannak olyan menhelyek, akik igazából nem is akarnak örökbe adni. Esetleg külföldre.
2023. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyepmesteri telepeket ajánlom.

Onnan tényleg életet mentesz.

2023. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy csalódás volt egyszer egy szervezettel. Volt kérdőív, bemutatkozó levél, fényképek, "családlátogatás", ismerkedés a kutyával (5 alkalommal)... Végül minden szűrőn átmentünk, elküldték a szerződést, hogy amikor megyünk a kutyáért, akkor vigyük magunkkal aláírva. Végre eljött a várva várt nap, de amikor megérkeztünk a kutyáért, akkor közölték, hogy az egyik önkéntesük fogadta örökbe.


Végül egy gyepmesteri telepről fogadtunk be 2 kutyát. A 2. látogatáskor hoztuk el őket.

2023. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legtobb menhelynel ez alap, nekik sem erdekuk, hogy odaadjak a kutyat akarkinek, aztan 2 nap mulva vissza is viszik hozzajuk, mert nem szobatiszta/ nem birja a macskakat, stb. Nem kell 10 oldalas esszét irni, par dolgot erdemes beleirni, mennyit tudsz a kutyaval foglalkozni, hol lakna (kint/bent), van e masik allat vagy gyerek, nehany fajtanal elony, ha van tapasztalatod es nem elso kutya lesz. Tenyleg 5 mondatban osszefoglalhato.

2 kulonbozo menhelyrol van 2 kutyam (Szolnok, Zalaegerszeg), zokkenomentes volt mindket orokbefogadas.

Talan a gyepmesteri telepek azok, ahova odatelefonalsz, vagy odamesz es mar hozhatod is a kutyat, amint letelt a karanten. Nem tudom a paksi Vaczikaval mi van mostanaban, parszor kimentem segiteni, de sajnos vagy nem sajnos, onnan is akarki kihozhat kutyat, nincs semmifele "gazdi szűrés" . Gyonyoru kutyak voltak ott is pedig, a korulmenyek mar kevesbe.

2023. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!