Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennel, kutyapszichológiát...

Jan Fennel, kutyapszichológiát alkalmazók! Ezt most hogyan értelmezzem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kan yorkim, akiről eddig azt hittem, azért ugrál fel, és nyalogat össze-vissza, mikor hazaérek, mert így fejezi ki az örömét...

Elolvastam a könyvet. Ezek szerint a kutyám nem ezért ugrált fel.

Viszont a nyalogatást hova tegyem? Az alfákat nyalogatják. Ő is ilyen nyalogatós, főleg a fülemet akarja mindig.

Most akkor azért ugrált, hogy megtudjon nyalni, vagy hogy feljebb jusson a ranglétrán?


Ma kezdtem el alkalmazni, hazajöttem, és rá se bagóztam, eltelt 2 perc és csendben elvonult. Utána behívtam, első szóra jött és nem ugrált, hanem érdeklődve várta, hogy miért hívtam, ezért megjutalmaztam, hogy odajött.


Ismét nem foglalkoztam vele, és megint csak elvonult a helyére.

Ez eddig nem így volt, úgyhogy kellemes csalódás.



A felugrálásról még mindig nem tudom, hogy mint alfát próbál üdvözölni, hogy megnyalogathasson, vagy pedig a másik irány lett volna?


Köszi a normális válaszokat


2010. okt. 8. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindegy is az ok, ne tulajdoníts neki jelentősséget. Igen, van, hogy az alfát is így üdvözlik, mire az alfa merev tekintettel megy tovább, és kicsit sem reagál rájuk.


Mindegy a kutyus motivációja, a lényeg, hogy te viselkedj úgy, ahogy az egy vezetőtől elvárható :)

2010. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

okés, köszönöm!

egyébként a másik üdvözlési formája:

az első lábaira leereszkedik, és "vigyorog"... (felemeli a felső ajkát, kilátszik a foga, de nem vicsorog) csóválja a farkát és ebben a testhelyzetben sertepertél...

ilyenkor nem ugrál fel.

én ezt egyértelműen behódoló magatartásnak tartom, de akkor ezt sem veszem ezentúl figyelembe.

2010. okt. 8. 11:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad,hogy fiú vagy vagy lány:) Ugyanis a kutyik 1más közt szokták nyalogatni a másik fülét, ez amolyan udvarlási ceremónia :)
2010. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

első sor: 1,5 éves KAN yorki.

én meg nő nemű vagyok.

2010. okt. 8. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Na hát, akkor nézzük az alap kérdést: bárhonnan be tudod hívni, és bármiről le tudod tiltani? Ha valamit csinálsz, amiben zavar, akkor el tudod magadtól küldeni? Nem megy be a privát területedre (ágy, kanapé, hálószoba akármi) az engedélyed nélkül?


Ezeket gondold át, mert ha ezek a szituk rendben vannak, nincs szükséged Fennelre.


Ha pedig nem, akkor teljesen mindegy a bealázkodó viselkedés, azt sokszor megtanulják, és alkalmazzák, mert párszor már bejött. Ha ilyen helyzetben párszor megsimogattad, már meg is tanulta, hogy ezt kell csinálni, nem igazi bealázkodás ez.


Érdemes kivárni azt a pár percet hazaérésnél, igazából semmit nem vesztesz vele, csak nyugiban leveheted a cipőd, meg a kabátod :)

2010. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon jól tetted, hogy elolvastad a könyvet és, hogy rögtön el is kezdted alkalmazni. Anno én is elolvastam és attól a naptól kezdve, hogy a kutyám hozzám került, alkalmazom is. Így fogod tudni a legtiszteletreméltóbb és legerőteljesebb (mind érzelmileg, mind "hatalmilag") kapcsolatot kialakítani a kutyusoddal, ami még ráadásul rendkívüli neveltséget is ad neki. Én is imádom a kutyumat, az életemet adnám érte, de vannak szabályok, amiket be kell tartatni velük, hogy ne a folyamatos könyörgésekről, nevelni próbálásokból teljenek a kutyás évek. Mikor hazaérek én sem foglalkozom vele körülbelül 5-10 percig, aztán természetesen magamhoz hívom és megdicsérem. Amikor eszünk mindig én eszek először, akárhogy vonyított és akármilyen nehezen bírtam is ki az elején, most már teljesen olajozottan működik. Téged kell, hogy tekintsen a falkavezérének, és ha már egyszer elkezdted ezt a fajta nevelést, ne hagyd abba, a szabály,amit egyszer kialakítottál, maradjon is úgy mindig! A nyalogatás szerintem egyértelműen a szeretet és a tisztelet jele egyben, engem is szokott a kutyusom. Sok örömteli kutyás évet kívánok még neked!:)
2010. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ne vegyél be midnet amit az a nő ír. Vannak hasznos dolgok benne, meg maga az elmélet jó, de van benne sok hülyeség is. Ha amúgy nincs gond a kutyussal, ne görcsölj ilyeneken.
2010. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó dolog, hogy elolvastad a könyvet. Énis elolvastam.

Pár hónappal később elmentünk kiválasztani 2. kutyámat, egy border colliet. Rákérdeztem erre a könyvre, azt mondta, hogy ő ki se adatná,annyi hülyeség van benne. Én nem tudom amúgy.Szerintem jó könyv de nem mindenjön be belőle.

2010. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

Valahogy nem értem azt hogy yorkid van és felugrál ugy hogy a füledet nyalja????ez ugye nem komoly, mert vagy te vagy törpe vagy óriás termetü yorkid vad :D

egyébként a választ a kérdésedre egy kutyakiképző könyvben olvastam. A felugrálás egyértelmüen az üdvözlést akarja jelenteni. Míg mi csak egy sziát mondunk vagy max kezet rázunk a kutyák egymás orrának az összeérintésével és szaglászásával köszöntik egymást. Amikor felugrik azt azért teszi mert minket is így akar kutyához méltón üdvözölni, náluk ez ösztönös, nálunk viszont nem tul kellemes, így érdemes erről leszoktatni.

A nyalogatás...hát nálunk több kutya is van és csak megfigyelésből tudom írni hogy a kan szokta a szuka fülét nyalogatni, persze nem egész nap és nem állandóan de igen előfordul. És csak és kizárólag a fülüket szokta nyalni (na meg ha tüzelnek a hátsójukat is :) ) Hozzáteszem én nem szeretem ha engem akarnak összenyalni, főleg hogy boxerek és kicsit nyálasabbak mint egy pici yorki. Szóval szerintem ez náluk annyit jelenthet hogy szeretik a másikat. A két kan, na ők nem nyalják egymást, a rangsor vita náluk kőkemény harcban mutatkozik meg :( de ez jellemző a szukákra is. Nem hinném hogy a kutyák nyalogatással akarnának előbbre jutni a ranglétrán, inkább ha morognak és ugatnak és ne adj isten odakapnak, na azt inkább mondanám annak.

Egyébként sok sikert és kitartást a kutyaneveléshez!!

2010. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azt írtam, ugrál, azt akarja hogy felvegyem, hogy nyalogasson, üdvözöljön. :)


egyébként a fajtához képest egy nagyon jó idegrendszerű kutya, nem agresszív, nem rombol, ha egyedül van otthon.

Az alap vezényszavakat már ismeri, végrehajtja.

Én terrierként tartom, nem dísznek, de pont emiatt nem szeretném, ha a fejemre nőne. :)

Sok yorkis ezzel követi el a hibát, szerintem.

2010. okt. 8. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!