Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vélemény? Bővebben...

Rottweiler vélemény? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval. Szeretnénk egy új kutyát örökbefogadni, és nekem nagyon tetszenek a rotik. Viszont tesóm nem nagyon szívleli őket. Szerinte "veszélyesek" és félelmetesek.

Természetesen jól lenne nevelve, a tapasztalat megvan.

Ti mit tennétek? Tapasztalat rotikról?

UI: egyébként ez az első rotis kérdésem (ezt azért írom mert volt nemrégiben itt sok rotis kérdés).



2023. ápr. 9. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha meg lenne a tapasztalatod egy roti neveléséhez, akkor nem itt kérdezősködnél róla.

Másrészt mivel olyan ember él a családodban, aki láthatólag fél ettől a fajtától, ezért ha már mindenáron rotit akarsz, akkor én várnék vele addig, amíg elköltözök otthonról. Különben csak problémákat fog okozni a családban már az ottléte is és végül úgyis a kutya szívja meg.

2023. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A bond csaladtagodtol szabadulj meg.


A roti csak hozzad hasonlo normalis emberek melle valo. Gyonyoru,okos ,jol tanithato kutyak. En is gondolkodtam rajta.

2023. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek van egy egész jó rotija. Szuper helyről, járnak vele kiállításra, gyerek mellett nőtt fel. Stabil, jó temperamentumú kutya, ösztönileg is nagyjából rendben van. Őrző-védőben sem rossz, de aki ért hozzá, látja hogy kissé bizonytalan és nem igazán élvezi a kutya.


Szerintem kiállítási vonalból simán vehetsz egyet, jó családtag lesz. Örökbefogadni, hát... Lutri. Én nem tenném. Lehet hogy kifogsz egy szar idegrendszerű kutyát, és az tényleg "veszélyes" lesz (bár én inkább a kiszámíthatatlan szót használnám).

Magyarországon nem tudok arról, hogy lennének igazán jó, kemény rottweilerek amúgy. Viszont arra készülj fel, hogy a roti sem egy kutyafuttatós kutya.

2023. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam az én tenyészetemből eléggé kemény kan rottweilerek kerülnek ki...


De nagyrészük tényleg nem annyira kemény az idegenekkel szemben, csak közepesen maximum. Főleg ezek a divatvonalak.

2023. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!