Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak tele, az állatmen...

Miért vannak tele, az állatmenhelyek kutyákkal?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom,hogy itthon az összes állatmenhely tele van kutyákkal.


MIÉRT?


Én nem vagyok kutyás, nincs semmilyen háziállatom, valószínűleg nem is lesz.

Egyszerűen az én életmódonba nem fér bele,hogy gondoskodjak egy másik lényről.


Szóval abszolút érintetlen vagyok ebben a témában.



2023. ápr. 12. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert több a szaporulat, mint amennyien kutyát akarnak örökbe fogadni. Például.
2023. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Szaporítók, felelőtlen állattartók miatt, javarészt.
2023. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a mai gazdasagi helyzetben egyre nehezebb kutyat tartani az embereknek az otthonukban. A kutya is sok koltseggel jar. Akik ezt idovel mar nem tudjak biztositani azok menhelyre viszik a kutyust.
2023. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

Mert nem adnak örökbe. A legtöbb "menhelyen" ugyanazok a kutyák vannak évek óta.

Olcsóbb a már meglévőt tartani, mint egy újat kezelni.

2023. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Azert az nem igaz, hogy nem adnak orokbe…milyen menhelyen jartal te, ahol inkabb megtartjak a kutyakat, csak ne kelljen ujat bevenni? Lehet van ilyen,passz. De nem kell most itt uszitani, azert boven adnak orokbe, csak az a baj, hogy pl a kereslet is sokkal kisebb, mint a kinalat.


Annyi orokbefogado nincs, amennyi kene.

2023. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 qkker1 ***** válasza:
93%

1. Szaporítók;

2. Felelőtlen kutyatartók;

3. Pénzhiány;

2023. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálatos módon kis hazánk messze van a felelős állattartástól nyugathoz képest.

Amíg ilyen nagy mértékben űzik a szaporítást és szégyen szemre büntetlenül megúszhatják és míg ekkora rá a kereslet nemigen lesz változás.

De persze mindezek mellett még idesorolható a nem megfelelő tájékozódás egy adott fajtáról, a költségek, hiszen egy kiskedvenc jobb esetben 10-15 évig is elél, ez idő alatt etetni, állatorvoshoz vinni, az-az gondoskodni kell róla. És nem csak addig amíg cukimuki kölyök.

Te kedves kérdező, belátod hogy neked nem kell állat, mert nem tudnál megfelelően gondoskodni róla, időhiány vagy bármi más ok miatt, csak sajnos kevesen vannak, akik így gondolkodnak és ebből jön az, hogy vagy elvegetál szerencsétlen állat a hátsó kertben láncra verve vagy menhelyen köt ki. (Tisztelet a kivételnek.)

2023. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem sokat hozzátesz az is, hogy aki komolyan gondolja, az inkább fajtiszta kölyköt vesz és nem örökbe fogad.

Ugyan nincs kutyám és nem is lesz, de ha mindenképpen kéne, én is inkább egy kölyköt vennék, mintsem örökbe fogadjak.

Ugyan ez vonatkozik a macskákra is.

2023. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
No meg annyi feltétellel adnak csak örökbe a menhelyek, amivel egy rakat potenciális örökbefogadót kizárnak.
2023. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább arra lennék kíváncsi, honnan van a menhelyeknek annyi pénzük ennyi blökit etetni.
2023. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!