Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tenyésztőtől?

Border collie tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

A téma még nem teljesen aktuális bár bízom benne, hogy egy félév múlva már az lesz. Viszont elkezdtem kicsit nézelődni a border collie tenyésztők között. Először is akinek van tapasztalata kit ajánlana?

Másrészt pedig a legtöbb helyen amit én megnéztem láttam hogy csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak kiskutyát, viszont nekem minden vágyam lenne ha maradna számomra tőle egy kiskutya. Nyilván tudom, hogy ezt senki sem fogja tudni leellenőrizni hogy nem szaporítom a kutyát állandóan, hanem csak egyszer szeretném azért hogy legyen egy utódja akit szeretnék megtartani. Őszintén szólva nem tudom hogyan működik ez és az is lehet hogy félre értettem ezért érdeklődnék hogy erről kinek mi a tapasztalata, mit lehet erről tudni.



2023. ápr. 13. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

1. Milyen bordert szeretnél? Anélkül, hogy ezt közölnéd, elég nehéz tenyésztőt javasolni!


2. A kutyádnak megcsinálnád a tenyészszemlét, szűréseket, hwt-t? Vagy csak úgy szaporítanád olyan putris, undorító szapis módon az egyik szomszédos border jellegű kutyával? Nem véletlenül ivartalanítási kötelezettséggel adnak el kutyákat tenyésztők! Pont azért teszik, hogy ne kerüljenek alja szaporítókhoz a kölykök! Ha te szaporítgatni akarsz, inkább ne akarj ilyen fajtát! Nem kell, hogy tönkre tedd! Ha meg tenyészteni akarsz, azt jelezd a tenyésztőnek is!

2023. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Jelzed a tenyesztonek, hogy milyen szandekaid vannak.

Ki lehet erre is talalni megoldast, pl a kutya nalad van ugyan, de majd az o kennel neve alatt lesz lehozva egy alom es abbol megtarthatsz egy kolykot.

Termeszetesen ha megfelelt a szemlen meg a szureseken.

2023. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Van elég kutya a menhelyeken meg a gyepin, ne szaporíts!
2023. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na igen pontosan ezért gondoltam úgy, hogy kàr ide kérdést kiírni. Egyedül a másodiknak tudom megköszönni! A többiekére nem is reagálok őszintén szólva. Érdeklődni szerettem volna, nyilván azért, hogy tisztában legyek a dolgokkal mielőtt belevágnék. Azért itt kezdtem mert ahogy említettem a téma még csak később lesz aktuális. Viszont pont azért szeretnék ennek utánajárni jobban mert nem tudom ez hogyan működik, viszont szeretném jól csinálni. Sajnálom hogy némely gyenge felfogásúnak az jött le, hogy össze vissza akarok szaporítani kutyákat egyáltalán nincs erről szó. Egyszer szerettem volna kiskutyát, nem egy jött ment apától és azt is csak azért hogy az én kutyám után maradjon utód nekem. Amikor már a nagy nem lesz akkor a kicsi tőle legyen, mint emlék a másik kutyám után. Ez igazából erről szólna. Nyilván ki sem írtam volna a kérdést ha nem normálisan akarnám ezt csinálni, viszont a menetét sajnos nem ismerem. Bíztam benne, hogy tud valaki nekem segíteni mielőtt konkrétan egy tenyésztőhöz fordulok, de mindig be kell látnom, hogy ide kár feljönni. Dől a rosszindulat az emberekből.

A másodiknak tényleg köszönöm a választ!

2023. ápr. 14. 08:36
 5/16 A kérdező kommentje:
Arra viszont jó volt, hogy megismerjem erre van mód és az egyes bármennyire is nem találta meg azt a hangnemet ahogy illik beszélni a másik emberrel mégis hasznos információkat kaptam abból a válaszból is.
2023. ápr. 14. 08:38
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Társtulajdonos az a szó, amit keresel. Egy tenyésztésre alkalmas kutya viszont jóval többe kerül, kiállításra, munkavizsgára, eu szűrésekre kell járni.


Bár nekem ez olyan óvodás, hogy a te kutyádtol szeretnél kölyköt, hogy legyen utódja a kutyadnak. A genetika ennél több tényezős dolog, valószínűleg egy sima másik tenyésztőtől származó kölyök is ugyanolyan lenne, mint az, akit te a saját szukadtol szeretnél.

2023. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan célra venni kölyköt, amire szeretnél, de ott akkor nem csak jogok, de kötelezettségek is vannak, ill egy probléma:


- problema az alapelkepzelessel van: jo kant teszel ra. A rossz hir az, hogy jo minosegu kant senki nem fog adni egy no name szukára. Szoval azt fontos tudnod, hogy a ko fedezokan ertek, es bizony kenenyen szűrik, hogy kivel teszik össze őket.


- a kotelessegek: szoval elmondod a tenyesztonek mi a celod es ad egy megfeelo minosegu kutyat. De ahhoz hogy egy alom lejohessen, neked munka es vagy kulleredmenyeket kell viritanid, megcsinaltatni a szureseket, tenyesszemlet, fedeztetni (akar kulfoldon ha mar jo kant akarunk), 8 hetes korukig nevelni a kolkyoket (nem csak egy dog szuletni), kezdocsomagot osszerakni, oltatni chippelterni feregteleniteni, etetni.


Amit itt leirtam, az egy tobb millios buli. Ezzel szamolnod kell.

2023. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

"viszont nekem minden vágyam lenne ha maradna számomra tőle egy kiskutya"


Ezért köti normális tenyésztő ivartalanítási kötelezettséghez. NE SZAPORÍTS!

2023. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Az is lehet, hogy szerencséd lesz. Van egy pulitenyésztő ismerősöm. Ő úgy csinálja, hogy a tenyésztésre szánt egyedeket nem is adja el, hanem "kihelyezi" gazdához. Ő állja az orvosi költségeit, oltásokat, kozmetikát, az ő nevén is marad a kutya. Természetesen vannak kötelezettségeid is, biztosítani kell hogy a kutya megjelenhessen tenyésszeméln, kiállításon, stb... De ezeknek a költésgeit is ő állja, akár el is viszi, felvezeti ő. Szóval ha nem akarsz, nem kell ebben részt venned, csak odaadni neki a kutyát amikor kéri. Mindaddig így van ez míg a kutya tenyésztésben van, az után kerül csak át a nevedre, hogy kivonta. Viszont ezt nem te döntöd el, hogy mikor van, nem ivartalaníttathatod, stb. Lehet hogy 3-4 almot is lehoz élete során, s ha szukád lesz, akkor neked kell részt venned a kölykök nevelésében. Bár anyagilag ehhez is biztosít mindent, de azért ez akkoris elég nagy felelősség.

Amikor legutóbb kutyát kerestem, akart adni nekem így egy 3 hónapos kis fehér kan pulit. Úgy lett volna, hogy egy éves kora körül derült volna ki, hogy tenyészthető-e. Ha nem, akkor a nevemre kerülhetett volna, és mehettünk is volna a dokihoz nyisszantani. Viszont és semmiképp nem akartam egy ivaros kan pulival élni a városban, így nem vállaltam be a kockázatot, hogy tenyészthető lesz... Megszakadt a szívem, mert nagyon édes volt, nagyon szerettem volna és a puli az egyik szerelemfajtám, de így tényleg nem mertem vállalni. :( Bár imádom a kutyám aki végül lett, de kicsit azért azóta is bánom hogy nem vállaltam ezt a pulikát...

2023. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Amikor már a nagy nem lesz akkor a kicsi tőle legyen, mint emlék a másik kutyám után."


Ez elmegy egy mesébe, de azt ugye tudod, hogy a kölyök nem ugyanolyan lesz? Az egy másik kutya, simán lehet, hogy teljesen más jellemmel, és csalódást fog okozni.

2023. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!