Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dolgozzam fel hogy oda...

Hogy dolgozzam fel hogy oda kell adni a kutyát másnak?

Figyelt kérdés

Anyám nem képes felnőtt ember módjára viselkedni, nincs benne semmilyen felelősség tudat… Ezért hazahozott egy kutyát, amit talált az utcán (nagyon sok van a környékünkön), én nagyon mondtam hogy ne tartsuk meg mert nem tudjuk kielégíteni az igényeit megfelelően.


Aztán mégis meg tartottuk, mert anyám meg akarta.


Persze előtte elvittük orvoshoz, hogy nincs e gazdája, nincs e benne chip, meg körbe kérdeztünk hogy nem e valakié… De nem volt senkié.


Aztán egyedül lettem hagyva a kutyával, nem vittük sétálni mert még kölyök volt. De mégis parvós lett, talán pont az állatorvosnál…


Anyám már itt lemondott róla és nem akart hazajönni, hogy elvigye orvoshoz. Egyedül voltam otthon, én elvittem hétvégén éjszaka taxival több 100 kilométerre ügyeletre, állatkorházba… Majd vissza haza, mert a fertőző betegséggel nem lehetett benn tartani. Aztán napi szinten kellett infúzióra vinni, hetekig. Több millió forint rá ment.

Orvosi utasításra kézzel kellett tömnöm, illetve fecskendővel probiotikummal meg vízzel ellátni a csont soványra fogyott kutyát.


Aztán meggyógyult.


Utána amikor már meg lettek az oltásai, meg kullancs elleni védelem, stb. csak én vittem sétálni, napi 3-4 alkalommal…. Próbáltam rendesen lefárasztani, de sajnos a fajtajellegből és a kis gyermekkori szocializáció hiányában elég nehéz természetű lett a kutya.


Pár hónapot töltöttem vele, de tényleg lelkiismeretesen gondoltam és foglalkoztam vele.


Ennek ellenére szökött, mert nincs rendes kerítésünk (ezért sem akartam megtartani eredetileg), aztán ivartalanítottuk is, meg próbáltam bent is tartani a házban, de anyukám nem nagyon engedte… Aztán ivartalanítattuk és kicsit kevésbé akart már szökni.


Anyám megígérte, hogy majd megcsináltatja a kerítést, de ehelyett kennelbe zárta, sőt még láncon is volt egy darabig (nem vagyok 0-24 otthon), ami ugye illegális ha jól tudom.


Akartam vinni kutyaiskolába is, de nincs a városomba és nekem nincs autóm, meg jogosítványom sem… Így ezt nem tudtam volna megoldani.


Már megunta anyám, hogy sokba kerül a kutya, meg néha neki is kell vele foglalkozni amikor én nem tudok és ezt nem bírja…


Így keresett neki másik gazdát.


Rendesen, legálisan állatorvos fogja átírni a kutyát az új gazdára.


Szóval ez amúgy jó hír, mert jobb lesz a kutyának máshol.


Viszont nagyon rosszul érzem magam, mert ha egyszer felelősséget vállaltam érte, akkor a végsőkig ki kellett volna tartanom mellette, mindent megtéve érte, a végsőkig, de nem tettem… úgy érzem, hogy ezt nem tudom feldolgozni és hihetetlenül nagy bűntudatom van.


Ha később, máshol próbálnék majd kutyát tartani önállóan, saját telken/lakásban, akkor is szerintem mindig ott lebegne ez a jóvátehetetlen bűn, hogy már volt egy kutyám, akit cserben hagytam. És akármit csinálok, pl. adakozhatok menhelynek vagy ilyesmi, ami persze pozitív, attól ez a dolog nem lesz semmis.


Hogyan tehetném túl magam ezen az egészen? Igazából tehetetlen vagyok, de mégis úgy érzem, hogy bűnt követek el…


És amúgy azt sem tudom, hogy azoknak az embereknek akik már tudták hogy van kutyám, mit mondjak… Nem tudom felvállalni a valóságot, mert szégyellem és szerintem nem hinnék el, hogy teljesen tehetetlen voltam, talán nem is volt így csak önámítás.



2023. ápr. 14. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Csekkold le az új gazdát, ne hagyd, hogy anyud passzolja el. Legyél benne biztos, hogy jó helyre megy. Ebben a helyzetben ezzel teheted érte a legtöbbet.

Hiszen ezt csinálják az állatmentők is: meggyógyítják, rendbehozzák a kutyát, aztán felelős gazdát keresnek neki. Fogd fel így, hogy megmentettél egy életet.


Azt pedig vállald fel nyugodtan, ha kérdezi valaki, hogy nálatok nem volt jó helye, nem volt meg a megfelelő foglalkozás, ezért egy gondosabb gazdát kerestetek neki. Nem szégyen ez, nem kell belemenni ennyire, hogy miért nem a te hibád.

2023. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez a történet nekem nagyon Sci-fi... Több milliót ráköltesz a kutyára, aztán elpasszolod?

Nekem nem a kutya miatt lenne bűntudatom. Végül is (ha ez mind igaz) felfoghatod úgy is, hogy egy kutyaéletet menedzseltél a gyógyulásáig, aztán tovább adtad. Nekem bűntudatom inkább azért lenne, mert több milliót áldoztam azért, hogy utána másnak adjam a kutyát.

2023. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

A parvo elleni oltasokat miskorban megkapnak. Tinem adattagok be a szokasks oltasokat,igy beleestetek “A rest ketszer farad. “ esetebe.


A kutyaddal futni /bicajozni kellene jarni.

2023. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Anyukám azt mondta, hogy jó hely neki az új hely, lecsekkolni nem merem inkább elhiszem, mivel nincs beleszólásom, Ő már eldöntötte hogy oda fogja adni…


Nem sci-fi a történet amúgy.


Az alap vizsgálat a kórházban éjszaka és hétvégén 38.000 forint volt. A kezeléssel és gyógyszerekkel együtt, véres széklet eltávolításával (stb) 180.000 volt az első ellátás.

A taxi 30.000 forint volt csak oda, aztán majdnem ugyanennyi vissza (a sofőr segítőkész volt, szóval visszafelé zsebbe egy kicsit kevesebb).


Ez kapásból ~240.000 forint. De utána még 2 hétig kellett infúzióra, meg vizsgálatra, kellettek neki gyógyszerek, stb.

Az első héten napi 2 infúzió kellett, amit még a helyi állatorvos is 12.000 forintért csinált meg / alkalom.

Aztán a második héten már csak napi egy infúzió kellett neki, mert valamennyit evett.


Lehet, hogy nem volt több millió, de tutira 1 millió fölött volt mindennel együtt.

2023. ápr. 14. 14:51
 5/12 A kérdező kommentje:

“ A parvo elleni oltasokat miskorban megkapnak. “


De ezt a kutyát az utcán találta anyám.


Először amikor elvittük orvoshoz, az az orvos idősebbnek nézte és azt mondta hogy nem lehet parvós.

Aztán 2 napra rá már nagyon rossz állapotban volt. Akkor volt nálunk harmadik napja a kutya…

2023. ápr. 14. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Ti iszonyat gazdagok lehettek, ha idegen kutyákat 100 kilométerre taxival fuvaroztok napi szinten. Mármint, én csak akkor tennék meg ilyesmit, ha a kisállatom a sajátom, és már hozzám nőtt sok-sok év alatt. Nem gonoszságból mondom, de valamiből élni kell. De ti olyan kutyát istápoltatok, akit meg annyira nem is szerettek, hogy utána megtartsátok. Ez számomra az igazi Sci-Fi. Vagy, ti annyira gazdagok vagytok, hogy a pénz nem számít. Amúgy ezért nem kárhoztatok senkit. Mindenki arra költ, amire szeretne, ma már magának megkereste.
2023. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Aha, több millió egy parvora. Meg 100 km-re hordtad a kutyát orvoshoz, de suliba nem tudod vinni mert nincs autód. Nagyon ferde ez a sztori. Lehet hogy van benne igazság, de minden bizonnyal teli van túlzásokkal.
2023. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincsenek benne túlzások, így igaz ahogy írtam.


Nem vagyunk gazdagok, ha azok lennénk ne lennének kerítés problémák, illetve külön élnék.


Volt félretett pénzem, plusz felújításra szánt (nem kerítés) félretett összeg egy részét is bele tettem.


Nem mindig Bp-re vittem a kutyát taxival, csak aznap (hétvégén éjszaka) amikor rosszul volt, meg az utána való nap. Az után már anyámmal vittük a helyi orvoshoz, mert nyitva volt…


Egyébként Bp sem több száz kilométerre van, hanem kb. 100, ezt valóban rosszul írtam.


Nem volt más lehetőség, mert vagy elviszem messzire állat kórházba, ami nyitva van, vagy meghal a kutya. Nagyon rosszul volt és igen, ekkor még csak 3 napja volt nálunk, de én pont akkor fogadtak el hogy van egy kutyánk (amit előtte nem szerettem volna) és onnantól kezdve úgy voltam vele hogy BÁRMIT megteszek érte… Ezért zavar a mostani helyzet, olyan érzésem van mintha megcsaltam volna valakit, amit elvileg sosem tennék, de mostmár ki tudja.

2023. ápr. 14. 15:15
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha annyira aggódnál azért a kutyáért, akkor nem hagynád annyiban a gazdikeresést, hogy jajj anyuci már lerendezte.

Ez így valóban csak szájtépés meg önnyugtatás, a kutya sorsa cseppet sincs előtérben.

2023. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
A több milliónál lett nekem is gyanús, onnantól nem is olvastam tovább.
2023. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!