Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megharapott egy...

A kutyám megharapott egy másik kutyát a saját kertünkben , ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap épp álltam volna kifelé a kocsival az udvarunkból , azaz nyitva volt a kapu. Arra lettem figyelmes hogy a kutyám egy másik kutyával verekszik , vagyis inkább szétcincálja. A gazdája eléggé hosszú pórázon sétáltatta az utcában és a szomszédunkkal megállt beszélgetni és nem vette észre hogy a kutyája a mi udvarunkra bejött. Nyilván a kutyám a saját területét és engem próbált védeni , sok kisebb és pár nagyobb vérző harapással , de a saját lábán távozott a kutya , tegnap állat orvos megvizsgálta és megállapította hogy rendbe fog jönni , nincs belső vérzése stb. Ma reggel kaptam a hírt hogy elpusztult a kutya és boncolást végeznek hogy kiderüljön hogy miért pusztult el ilyen hirtelen az állat. A kutyám minden évben megkapja a kötelező veszettség elleni oltását , még nem járt le az 1 évig tartó oltása majd júniusban fog lejárni. A kérdésem az lenne hogy ha mégis az én kutyám miatt halt meg a másik kutya akkor a saját kutyámat el kell altatnom? Nagyon remélem hogy nem , nem vagyok jártas a témában , csak annyit tudok hogy ha embert harapott volna meg akkor lenne baj , kérlek nyugtassatok meg hogy nem kell miért aggódnom.

2023. ápr. 18. 15:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
a masik gazdinak oda kellett volna figyelni es rovid porazon kellett volna tartani a kutyajat. neked pedig be kellett volna zarnod a kutyat amig a kapu nyitva volt
2023. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy kell, ha minden orvosi papír rendben van. Max annyiban hibáztál, hogy nyitva hagytad a kaput, na de valahogy ki kell állni. Szegény blöki nem érdemelte meg a sorsát az biztos, de ezért a gazdája a felelős.
2023. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Téged és a kutyádat az égvilágon semmiért nem fognak elmarasztalni. A saját udvarodon történt a dolog, ahol idegen kutyának semmi keresnivalója. Egyedül a másik kutya gazdája a "bűnös". De mivel neked károd nem történt, ezért te nem fogod perelni, meg ő se fogja saját magát perelni a kutyája miatt.
2023. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha agresszivitásból emberre támad a kutya és életveszélyes sérülést okoz akkor rendelhetik az állat elaltatását.

A te kutyád jól van?

2023. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Az én kutyám egy nagyon minimális sérüléssel megúszta, mert azért elég nagy volt a súlykülömbség, az én kutyám sokkal nagyobb volt mint az idegen kutya.

Igen , tudom hibás vagyok és emiatt nagyon bűntudatom van. Tudom nem kifogás de azért leírom hogy soha nem zártam a kutyámat csak azért hogy kitudjak állni a kocsival , mert megtanítottam neki hogy míg én kiállok az autóval addig a kapu közelébe sem mehet. Biztos vagyok benne hogy ha az idegen kutya csak elsétál a kapu előtt és nem jön be akkor nem érdekelte volna mert bármikor nyitva van a kapu és legyen az macska vagy kutya kint , soha nem szalad oda csak úgy megtámadni egy állatot. Ilyen eset eddig még nem történt , de nem is fog többé , tanultam a hibámból , mostmár befogom zárni addig.

2023. ápr. 18. 16:01
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
kerdezo teljesen jogos, es nagyon jo hogy igy megtanitottad a kutyadat. en olyan szepmontbol irtam a valaszomat, hogy ellened mit hozhatnak fel ebben az esetben, es az hogy a kutya szabadon volt engedve amig a kapu nyitva volt azt a masik gazdi felhozhatja ellened. viszont az is teljesen igaz hogy az idegen kutyanak semmi keresnivaloja a te kertedben
2023. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha a te kutyád az udvarodon volt, az idegen kutya meg bement a területére, akkor nem te vétettél. A másik kutyának semmi keresnivalója nem volt a telkeden.
2023. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Hú, volt gyk-n egy pár éve amúgy hasonló kérdés, esetleg próbáld visszakeresni, beszélni azzal, akivel történt. Ott az volt a sztori, hogy a gazda jött haza autóval, nyitotta a kocsiból az elektromos kaput, akkor ment be egy póráz nélkül sétáltatott kutya, az ő két kutyája (talán malik voltak), pedig megtámadták, arra nem emlékszem, hogy ott túlélte-e a kutya.


Ha esetleg jogi útra vinné a gazda, akkor azzal lesz a probléma, hogy lehetséges, hogy azt mondja, hogy a te kutyád ment ki, és támadta meg az ő pórázon lévőjét, nem fordítva. Ezt esetleg gondold át, hogy hogy tudod bizonyítani, hogy a kutyád a saját területén volt, és a másik jött be.

Még ami eszembe jutott, nem tudom milyen típusú ember a másik kutya gazdája, de nehogy bedobjon valami mérget vagy ilyesmit, hogy "megbosszulja" a kutyáját, erre is figyelj.


Sajnálom én is, de nem a te hibád. Nálunk mikor ideköltöztünk, de a kutyák még ideiglenesen máshol voltak, mert csináltuk a kerítést, körbeszóltam a szomszédoknak, hogy tartsák telken belül a macskájukat, mert nem tudok arra felelősséget vállalni, hogy amíg én nem vagyok itthon, de a kutyáim kint vannak, nem fogják elkapni őket. Eddig 4-5 macskát temettem el, és utána még jöttek hozzám reklamálni. Szóval sajnos ismerős a szitu :/

2023. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Biztos, hogy elpusztult az a kutya? Nem csak le akarnak húzni?
2023. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a másik kutya gazdája a hibás, csak gondolkodj rajta, hogyan tudod bizonyítani, hogy a te kutyád tényleg végig az udvaron volt. Legközelebb meg zárd el, amíg kiállsz. Más baj is történhet.
2023. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!