Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legbújósabb, legkedve...

Melyek a legbújósabb, legkedvesebb kutya fajták?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 14:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Főként a kistestű fajták közül.
2023. ápr. 23. 14:29
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Menhelyen keverékek
2023. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A Cavaliert azt tudom, hogy híres erről, egyébként kedves, aranyos jól tanítható. De egy kutya választásnál sok egyéb szempont is van, neki pl. hosszú szőre van, ami ápolást igényel, nem tudom ez nálad mennyire szempont? Gyerekek vannak? Sokat lenne társaságban, vagy csak otthon a családdal? Lakásba, vagy kertbe menne? Mekkora mozgásigénye legyen? Vagy ezek mind nem számítanak, csak legyen bújós?

Ha igen, akkor van még pár, ami így hirtelen eszembe jutott:

- Mopsz - kedves, játékos és imádja a társaságot

- Francia bulldog - édes, ragaszkodó és intelligens

- Bichon frisé - barátságos, életerős és nagyon intelligens

- Chihuahua - bájos, ragaszkodó és nagyon odaadó

- Shih Tzu - barátságos, kiegyensúlyozott és nagyon játékos

- Coton de Tulear - édes, szeretetteljes és könnyen képezhető

2023. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok, azt kihagytam, meg gondolom magától értetődő is, de a fajtajellem csak részben határoz meg egy kutyát (és sokszor ezt se lehet készpénznek venni), sokat számít a nevelés, hogy milyen környezetben szocializálódik, más kutyák vannak-e mellette akiktől tanul stb.
2023. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3# nem akarok kutyát tartani jelenleg, így kritériumok sincsenek, csak érdekel a téma.
2023. ápr. 23. 15:08
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nehéz így megmondani, mert személyiségfüggő, mint az embereknél. Két kutyám volt egyszerre, ugyanaz a fajta, vérrokonok is voltak. Az egyik folyton bújt hozzám, velem aludt, legszívesebben szorosan hozzám simulva lett volna egész nap, a másiknak elég volt néha a simogatás, aztán ment a dolgára. Nem szeretett kevésbé, csak nem igényelte a folyamatos közelséget.
2023. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem egy biewer yorkim van és egy yorki-csivava keverék. Mindkettő nagyon bújós és barátságos, de ehhez fontos az is, hogy kölyökkorban jól szocializáld a kutyát. Vidd kutyasuliba.
2023. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Gyerekkoromban papámnak pulikutyája volt. Értelmes tekintettel. És imádta, ha a buksiját simogattam. Ugribugri, játékos, kedves kis kutty volt.
2023. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nekem a Yorkit nem lehet ölelgetni pl nem szereti. Van egy saarloosi farkaskutyám ő meg tök bújós.

Sztm jellemtől függ.

2023. ápr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az uszkárom eléggé bújós és kedves. Velem.
2023. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!