Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez, ha kutyák...

Miért van ez, ha kutyák találkoznak?

Figyelt kérdés
Városi környezetben sétáltatott egymásnak ismeretlen kutyák ha találkoznak, vagy boldogan ismerkedni kezdenek, vagy el akarják harapni egymás torkát - de legalábbis egyik a másikét. Mi dönti el, hogy örülnek vagy haragszanak?

2023. ápr. 30. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk nincsenek szocializálva, ezért agresszívan lépnek fel.


Vagy elég, ha az egyik nincs megnevelve, akkor a másik nyilván védi majd magát, nem engedi hogy baja essék - ha nem a gazdi rúgja fel a kutyájára támadó másikat.

2023. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez sok tényezős. Szocializáció. Fajtajelleg. A gazdi befolyása, rezgése, amit a pórázon keresztül közvetít a kutya felé. Stb.
2023. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden kutya szereti a többi kutyát és nem minden kutya kompatibilis minden szembejövő kutyával. Ahogy neked sem szimpatikus mindenki, nekik sem.
2023. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem minden kutya szereti a többi kutyát. De az minden normális kutyánál elérhető lenne, hogy közömbös legyen más kutyákra.


Ez az őrjöngés szocializáció és nevelési hiba mindig. (Az is nevelési hiba, ha a kutya kontrollálatlanul pörög és menne örömében a másik kutyához.) Nagyon ritkán esetleg bele lehet futni egy-egy nagyon rossz idegrendszerű kutyába, amit nem lehet megfelelően nevelni, de azért ez 1 a millióból.

2023. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy a #3-as mondja. Sosem értettem, hogy miért kellene minden kutyának minden kutyával bratyiznia. Sokszor azt látom, hogy a gazdik mindenáron erőltetik a barátkozást. Minek? Nálunk a környéken van két kutya, akik az enyémnek ősellenségei. Vagyis az enyém csak elkerüli őket, azok meg morognak, ha találkozunk. Mindkét gazdi erőltetné, hogy szoktassuk össze a kutyákat. Én meg nem szeretném. Emberek között is van kölcsönös unszimpátia, vagy szimpátia. Én sem barátkozom olyannal, aki nem szimpatikus.

Az én kutyám vagy boldogan csóvál egy másiknak, vagy behúzza a farkát és elkerül. Válogat. Nem minden kutya egyforma neki sem.

2023. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Sok mindentől függ ez.


Alapján véve az enyém a nála nagyobb ivaros,domináns kanok nem bírja.(enyém ivartalan kan,23 kg) Minden más kutyával remekül el van.


Viszont én már messziről látom a kutyámon,hogy a másik kutya milyen energiát áraszt. Pl ha enyémnek feszesebb a testtartása,farka nagyon C alakban van. Akkor tudom,hogy a szembe jövő kutya nagy valószínűséggel ivaros,domináns kan. Eddig mindig bejött ez. Így én kerülöm is az ilyen kutyákat.


Én még kölyök,fiatal volt a kutyám én is minden kutyához oda szerettem volna vinni,persze előtte a gazdát megkérdeztem!!!!

De most már jó ideje csak köszönök más kutyásnak,ha látom a másik kutya is,meg az enyém is ismerkedne,akkor kérdezés után össze engedjük őket,össze szagolnak,ha olyan helyen vagyunk eldobjuk a pórázt aztán játszhatnak is.


Én messziről látom a másik kutyán is,hogy feszült,gazdi is idegesen feszesen tartja a pórázt stb akkor másik oldalra veszem a kutyám és tovább haladunk. Nem kell a konfliktus.

2023. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Bárcsak minden gazdi kérdezne, mielőtt oda akarná engedni a kutyáját más kutyákhoz. Meg az is jó lenne, ha legalább a saját kutyáikat ismernék rendesen. Tavaly a környékünkön egy kistestűt elkapott egy közepes testű kutya, a kicsi túlélte, de súlyos összegeket hagytak ott állatorvosnál. A kicsi addig barátságos volt minden kutyával, senkit nem provokált, nem rohangált oda random idegenekhez, ismerem őket, jól szocializált kutya. Ennél az esetnél sem látszott gond, pórázon is volt mindkettő, csak összeszimatoltak, aztán mikor mentek volna tovább a nagy nyakon csípte a kicsit mint valami zsákmány állatot. A támadó kutya gazdája nem valós telefonszámot adott meg, nem volt együttműködő, eltűnt, nem találták meg. A kicsi azóta fél a nála nagyobb kutyáktól.

Szóval egy rossz élmény is okozhat félelmi agressziót, egy addig jól szocializált kutyánál is.

A gazdik felelőssége, hogy ismerjék jól a kutyáikat és tudják megfelelően kezelni minden szituációban.

Nekem utcáról mentett előéletes kutyám van, ő nagyon szelektál, ki szimpatikus neki, akivel mehet a játék, és ki nem.

2023. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez sok mindentől függ.A kutya személyisége,nevelése, szocializációja,gazdi rezgése is befolyásolja.
2023. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!