Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat egy bizonyos helyzetben történő ugatásól ha rajtakapni nem tudom?

Figyelt kérdés
Valakinek van ötlete? Légyszi a kérdésre válaszoljatok és ne mást kezdjetek elemezgetni! :)
2010. okt. 9. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az a bizonyos helyzet? Rajtakapni? Ezt nem egészen értem :)
2010. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz? Ha a kutya rosszat csinál meg kell akadályozni és rászólni, legtöbben ezt csinálják. Csakhogy én nem tudom mert akkor csinálja ha nem vagyok ott és nem tudok úgy a közelébe férkőzni hogy ne vegyen észre. Ezért nem tudom neki "megmondani" hogy ezt én nem tolerálom, hiszen nem tudom rajtakapni. Ha leírom a szitut, akkor úgyis mindenki azt fogja elemezgetni és nem válaszol senki a kérdésre. Amúgy a kapcsolatunk jó és nem ezzel van a baj mert úgyis mindig ezzel jönnek. De attól ugye, hogy jó a kapcsolat még nem lesz a kutya rögtön magától jólnevelt is.
2010. okt. 9. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát pedig így nem fogsz normális válaszokat kapni főleg ha te se válaszolsz normálisan! Ennyi.
2010. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én válaszoltam és szerintem semmi kivetnivaló nincs benne :)
2010. okt. 9. 18:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha meg akkor csinálja, mikor te nem vagy ott, akkor megette a fene. Később hiába szólnál rá, nem érti miért szóltál rá.
2010. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Talán ezért kértem ötlet mert tudom hogy utólag felesleges rászólni, nem is szoktam. Az egyik ami eszembe jutott az az elektromos nyakörv de azt én ugyan nem rakom az állatomra :S, és különben sem hatna mert van a közelében másik kutya is, azt meg nem tudja megkülönböztetni a nyakörv.

És még arra gondoltam, hogy addig nem megyek haza amíg ugat. Szóval megállok ahol nem lát és addig várok amíg csönd nem lesz de nem tudom hogy ennek van-e valami értelme.

2010. okt. 9. 19:01
 7/13 anonim ***** válasza:

mi az egy bizonyos helyzet?

milyen kutya?

mennyit mozog és hogyan van mozgatva?

hogyan zajlik az etetés a találkozás és az elválás rituáléja?

stb stb stb

szal tényleg csak egy jól feltett kérdésre lehet jól válaszolni...

2010. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megmondtam: a probléma nem azért van mert nem mozgatom, nem tisztel vagy mert minden alkalommal a nyakában sírva búcsúzok amikor elmegyek hanem azért mert ő csinál valamit amit teljesen természetesnek gondol én meg nem tudom elmondani neki hogy nekem ez nem tetszik. Nem lehetne egyszerűen csak egy ötletet adni hogy mit tudnék tenni rajtakapáson kívül? Aztán majd én eldöntöm hogy illik-e ahhoz a helyzethez ami kialakul.

Amikor mindent leírtam a kérdésben akkor sem válaszolt senki rendesen szóval minek tenném mégegyszer?

2010. okt. 10. 00:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű, a válasz: ilyen feltételek mellett nem tudod leszoktatni. Vagyis de, csak az meg nem fog tetszeni: ugatásgátló nyakörv. Ha ugat, egy elektromos impulzus megcsípi a kutyust. Sajnos nincs más megoldás, minthogy ott helyben abban a pillantban kell letiltani, amit ha te nem tudsz megoldani, akkor automatizálni kell a büntetést.
2010. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mint mondtam ez nem lehetséges gyakorlati szempontból sem ugyanis nem egyedüli kutya, és ha a másik ugat mellette akkor is őt büntetné meg.
2010. okt. 11. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!