Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nagytestű kutyája...

Akinek nagytestű kutyája van,az nem fél,hogy egyszer megharapja őt a kutya?

Figyelt kérdés
Egy 60-80kg-s kutya harapása azért elég durva. Oke,tegyük fel,hogy az illető sokat foglalkozik vele és járatja kutyaiskolába is. De mi van,ha mégis bekattan a kutya? Mondjuk stresszesebb a hangulat,vagy valami váratlan zaj vagy mozdulat történik és reflexből támad?
2023. ápr. 30. 18:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
A közhiedelemmel ellentétben, a kutya nem "kattan be". Ha egy háziállat támad, azt mindig azért teszi, hogy magát védje. Tehát a gazda tett valami olyat, amitől az állat szorongani kezdett, veszélyben érezte magát, és ezért támadt. Azért nem érzem magam veszélyben, mert ismerem a kutyám testbeszédét, felismerem és értem mikor "mondja" azt nekem hogy valamit nem akar. Akkor harapna meg, ha ignorálnám ezeket a jeleket. Az interneten rengeteg olyan aranyosnak szánt videó van, amin a kutya egyértelműen kényelmetlenül érzi magát, és ha ilyenkor támadna, arra is az lenne mondva hogy "a semmiből bekattant". Pedig ő szólt, a maga mondján.
2023. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nálunk olyan volt a családban,hogy a kutya rágcsált valamit a teraszon,de a családtagom nem vette ezt észre,lehajolt, meg akarta simogatni,és a kutya 1 másodperc alatt nekiugrott és az arcába mélyesztette a fogát. Semmi gond nem volt előtte a kutyával,és ezt is reflexből csinálta. Az a szerencse,hogy ez egy közepes termetű,nem túl erős fajta volt. Ha nagytestű lett volna, végzetes lett volna. Így is életre szóló sebet szerzett az illető.
2023. ápr. 30. 18:39
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem reflex volt.

"Semmi gond nem volt előtte a kutyával"

Kétséges. Egyszerűen nem vettétek észre a jeleket.

2023. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Már egy kisebb testű kutya harapása sem éppen sétagalopp.


Én teljes mértékben bízom a kutyámban, de tudom azt is, hogy mik az ő határai. Mert jelzi és tiszteletben tartom, meg amúgy is, milyen gazda lennék, ha állandóan addig húznám a kutyám idegeit, míg el nem pattannak?


Szóval teljes nyugodalommal nyúlok bármikor a szájába, bármi kiveszek onnan, ő pedig akármilyen heves a játék, ha úgy érzi túl közel van a kezemhez, akkor visszavesz, fogást vált stb.

2023. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan nem harap meg a saját kutya.
2023. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Bár az enyém nem 60 kilós, de nem esne jól, ha megharapna.

Eszében sincs. Evés közben is bármikor hozzányúlhatnék, vagy elvehetnék tőle bármit. Nem teszem, mert nem játszom ilyesmivel. Tökéletesen bízunk egymásban. Soha nem harapott meg meg kutya. Másé sem, a sajátom meg pláne nem.

2023. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Több nagytestű kutyám is van, csak akkor haraptak meg mikor verekedés volt néha és közéjük mentem, nem vették észre a kezem és belemartak. Azon kívül soha és bármit tehetek velük. Úgyhogy nem, nem félek, mert nincs mitől.
2023. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy kutya bármikor bekattanhatna csak úgy, akkor már tudnánk olyan esetekről is, hogy vakvezető kutya támadt a gazdájára. Tudsz ilyen esetet? Ha nem, akkor nincs olyan, hogy csak úgy bekattan.
2023. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
A gazdáját nem fogja megharapni, de vannak erőszakosabb természetű állatok (pl a mi macskánk is) és sajnos vigyáznunk kell vele mert ő is megkarmol/harap minket
2023. ápr. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Bekattanhat ha ideggyenge szapis. Megfelelő nevelés kell, nekem 2 van, bár nem 60 kilók...van egy németjuhászom és egy saarloosi farkaskutyám. Normális helyről normálisan nevelve.

Anno anyáméknak Kaukázusik voltak, velük se volt sose gond.

2023. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!