Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisetstű kuytát (bolognese)...

Kisetstű kuytát (bolognese) lehet kutyaiskolába járatni?

Figyelt kérdés

Ha igen mikortól érdemes elkezdeni?( 7 hónaposak vagyunk)

Aki járatja a kutyáját,elmondaná,hogy hogy is működik egy ilyen?Az egyém nagyon harapós,állandóan véresre haraőja a kezem...ezen szeretnék változtatni,illetve a póráz nélküli séta,ül fekszik egyebek...előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 9. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Már viheted is, sőt még a kisebbeket/fiatalabbakat is lehet. Érdeklődj az állatiskolában a részletekről (pl. csoportok, stb.)


Ott valószínűleg meg tudjátok majd nevelni. Bolognese-től azért ne várj sok csibészelést meg ilyesmi ;)

2010. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet vinni! Csivavákat is szoktak és sosincs korán elkezdeni! Bár nem tudom hogy mennyi idős kortól lehet kutyasuliba de ha oda még nem akkor kutyaoviba! :)
2010. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha te is 7 hónapos vagy akkor elöbb tanulj meg járni. Amúgy meg kistestű kutyákat mégis miért ne lehetne kutyasuliba vinni?!
2010. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyákat 6-7 hónapos kortól lehet kutyasuliba vinni.
2010. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MME ***** válasza:
Hogyne :) Sőt, én még olyan kutyás bemutatókat is láttam, ahol több volt a pici társasági, mint a kiképzésre széles körben alkalmazott kutyafajta.
2010. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MME ***** válasza:

Ha úgyis viszed kutyasuliba (ami már nagyon esedékes az életkoránál fogva), akkor adnak tanácsot a nevelésére is, ha elmondod a problémád.

Első körben az alapparancsszavak jönnek (ültetés, fektetés, helyben maradás és behívás, illetve helyes séta pórázon), és van a közömbösítés, ami nagyon jó és fontos gyakorlat - ilyenkor mindenki megáll, és egyenként minden kutya hullámvonalban körbekerüli a többit, ezzel passzívvá teszed a többi kutyára engedelmesség szempontjából. Utána van lehetőség játékra, ismerkedésre a többi kutyával. Legalábbis ennek kéne lennie a menetrendnek. Ha elég jelentkező van, csinálnak külön csoportot kis termetű kutyák számára - bár én nem tenném be ilyenbe az enyém, mert a legfontosabb az, hogy mindenféle kutyához szocializálódjon.


Ha lehet, ne flexi pórázzal vidd, mert úgyis megkapod a fejmosást érte, és nagyon helyesen :)


Póráz nélküli séta, azaz szabadon követés majd csak később lesz, az alapoknál kezdenek (ezek általában 10 órát ölelnek fel).

2010. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos kortól viheted, olyan sulit válassz, ahol van direkt törpekutya tanfolyam. A népszigeten pl. van ilyen, a mostani alapfokosok között két minikutya csoport is indult.


Mindenképpen olyan sulit válassz, ahol póráz nélkül tanulnak a kutyák, és van lehetőség szocializációra, játékra is a feladatok között.


Sok sikert hozzá!

2010. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!