Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tettetek, miután örökbe...

Mit tettetek, miután örökbe fogadtatok egy kiskutyát és kiderült, hogy a gyereketek allergiás rá ?

Figyelt kérdés
Kiskutyus már épp megszokta nalunk, tanítgatjuk őt, szeretjük őt, szívünkhöz nőtt, de kiderült, hogy a fiam allergiás az állatszőrre. Nem tudom mitévők legyünk, kérlek tanácsoljatok valamit. Mit tettetek, miután kiderült, hogy valamelyik családtagotok allergias ?
2023. máj. 2. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

erre mar vannak gyogyszerek. a baratom ilyen. semmi baja nincs amiota szedi es kezeles alatt all. mondjuk nemtudom hogy ezek kisgyerekeknek engedelyezve vannak e mar. utanna erdeklodnek a te helyedben.

kar lenne a kis kutyust mashova adni :( tudom. de ha nem szedhet a fiad ilyen gyogyszert allergiara akkor muszaj lesz.

2023. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Gyógyszerekkel nem lehet orvosolni? Ne aludjanak együtt, fokozottabban ügyeljetek a tisztaságra, napi porszívózás, kérdezzétek meg a kuty kozmetikust, milyen kefét használ a kutyákhoz, amivel percek alatt kiszedi a fölösleget, amit vedléskor irgalmatlanul elhordana mindenfelé... Ha lenne gyerekem, első körben ezzel próbálkoznék, ha lehetséges. Tudom, milyen öröm (és ördögi szerzet) a kutya, kettő is van itthon a lakásban. Ha én lennék gyerek, akkor is inkább kismillió dologra figyelnék, ha akármilyen módszer van, hogy a kedvencem maradjon.
2023. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, hogy nehéz döntés, de a gyerekemet biztosan nem gyógyszerelném, mert lett egy kiskutyánk. Ebből lehet később asztma is és az aztán baromira nem vicces...

Nyilván lehet légtisztító géppel, meg nagy higiéniával javítani a helyzeten, de.... Hát mindenki maga tudja.

Ugyanakkor pl. a férjem allergiás volt mindig a kutyákra és most felnőttként lett nekünk. Az első pár hónapban piros volt a szeme, viszketett, a kutyanyáltól tiszta piros lett az alkarja. És utána hozzászokott a szervezete, most már semmi tünete nincs egyáltalán. Nem tudom, ez általános vagy sem - vagy csak felnőttkorban, csak mondom, hogy ilyen is van.

Nekünk a kutyusunk egyébként pont így került hozzánk: feltette a gazdája jófogásra eladni, mert a pici, 1-2 éves fiuk allergiás lett a kutyaszőrre.

2023. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Ezt előre kellett volna kideríteni. Létezik allergiavizsgálat, meg a gyereket is össze lehet engedni ismerősök kutyáival, amiből nem csak allergia derül ki, hanem mondjuk az sem hátrány, ha tudod előre, hogy hogyan reagál rá. A hülyeségetek miatt most kicsesztetek egy ártatlan állattal, gratulálok!
2023. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, nem vetettem alá a családomat orvosi vizsgálatoknak, hogy kiderüljön, hogy allergiás valaki ....eddig semmire senki nem volt allergiás, nem volt jelen ilyen probléma a családunkban, nem gondoltunk rá hogy előjöhet egy ilyen probléma. Találtozott a fiam már kutyával, de szerintem rövid volt az együtt töltött idő arra, hogy kiderüljön. Nem kell gratulálgatnod meg kézzel mutogatnod, hidd el eléggé megszakadt a szívünk, de még mindig a gyerekem az első.

Többieknek köszönöm a hasznos válaszokat, a gyerekorvost is még megkérdezem a lehetőségekről.

2023. máj. 2. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Macskaval jartunk igy, tesom nem siman allergias volt, hanem befulladt tole 4 evesen, asztmapipat meg valami mas gyogyszert is kellett hasznalni, aztan felnott korara kinotte. Elajandekoztuk akkor a macskat, akit apam talalt az utszelen egy dobozban. Szoval igyis- ugyis jobb elete lett.

Ha menhelyrol fogadtatok orokbe szerzodessel, akkor a szerzodesben benne van h oda kell visszavinni, nem 3. Szemelynek odaadni. Gondolom ezt a problemat ok is megertik.

2023. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Én biztos, hogy nem gyógyszerezném a gyerekemet, illetve nem vállalnám a kockázatát egy súlyos allergiás rohamnak. Mondom ezt úgy, hogy az enyémek kutyáznak minden nap és a kutya a harmadik gyerekem. Én szerencsés vagyok, mert nincs ilyen gondunk.

Amíg kicsi a kutya, addig te személyesen keress számára olyan gazdit, aki ugyanolyan szeretettel fogja gondját viselni, mint ahogy ti tennétek. Próbálkozhattok akármivel, de úgyis az lesz a vége, hogy nem maradhat a gyerek közelében, akinek súlyosbodhat is az allergiája. Sokkal jobb, ha még most adjátok örökbe, amíg kicsi, nem vártok vele még heteket, hónapokat, hogy még fájdalmasabb legyen a búcsú. Szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel, leinformálhatósággal szokták biztonságosan továbbadni a kutyát.

2023. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kiváltanám a gyereknek a gyógyszert és kész.


Ugyanis hogyha allergiás, akkor KELL neki, pont, ugyanis bárhol találkozhat kutyával, kutyaszőrrel, akár a legjobb barátjáéknál is.


Vagy akkor sehová nem engeded? Mert villamoson, etc is utaznak kutyával.

2023. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért ez nem úgy működik, hogy kiváltom a gyógyszert és kész....nyilván neked nincs gyereked sem allergiád kedves 8-as. Megelőzés képpen nem fogom gyógyszerezni a 2 éves gyerekemet azért, mert LEHET valahol találkozik kutyaszőrrel. Eddig is találkozott kutyaszőrrel, csak nem ilyen dózisban. Azért az különbség hogy vele él vagy a villamoson találkozik csak vele. Akár mennyire is szeretjük az állatokat és a szívünkhöz nőtt, még mindig a gyermekem az első és legfontosabb mindenek felett.

Gyerekorvos sem a gyogyszerezést tanácsolta....

2023. máj. 3. 23:20
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd meg fogja szokni a gyerek. Ne foglalkozzazok vele. Elmulik az allergia magatol.
2023. máj. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!