Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor a kutya védhet,...

Most akkor a kutya védhet, vagy nem? A törvénnyel volt már valamelyőtöknek dolga emiatt?

Figyelt kérdés

Ugye, egyik hülye törvény biztosítja a betörőknek, hogy ők pereljenek, amennyiben a kutya útját állja az akciójuk során.

Ha kint van egy "Vigyázz! A kutya harap!" tartalmú figyelmeztető tábla, akkor nekünk ad igazat a törvény, mert a betörő a tájékoztatást megkapta.

Aztán egyik beszélgetésemben felmerült, hogy nem elég a fő bejáróként használt kapuhoz kibiggyeszteni, mert ha a hátsó kapun akarna bejönni, ugyanúgy pénzbírságot kapnak a gazdák harapás esetén. Tehát minden kapuhoz kell egy jól látható tábla. Sőt, egyik fajtamentő szervezettől megkérdeztem, hogy akkor hogy van ez, mind a négy égtáj felé tegyek ilyen táblákat, hogy ne én jöjjek ki rosszul egy lopási kísérletből? Azt válaszolták, hogy hát igen... Majd továbbgondoltam, hogy sötétben mekkora eséllyel fogja észrevenni a betörő a figyelmességem iránta? Vagy 20 méterre a táblától? (Öt méterenként had ne kelljen körbedekorálnom a kerítést.)

Nem szőrszálhasogatásnak, és nem is viccnek szánom a kérdést, akinek már volt alkalma megtapasztalni az igazságszolgáltatási rendszerünket, az tudja.


Tehát mi kell ahhoz, hogy ne engem bírságoljanak meg betörés esetén, ha a területét védi a kutya?


Azt sem értem, akkor hogyan egyeztetik ezzel a felfogással az őrző-védő és a kísérő-védő kutyákat? Kísérő-védő még elmegy, mivel ott a helyzet más, de hát ahol eleve birtokőrzésre tartják a kutyát?


2010. okt. 9. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
én panelba lakok és kistestű kutyum van ,de szerintem az hülyeség hogy minden hova ki kell tenni a "vigyázat ,a kutya harap!" táblát, főleg egy betörőnek ,majdnem kirabolnak azt még téged bűntesenek meg.. hát az meg milyen már hogy egy betörőnek a jogait védik.. meg hát azért tartunk többnyire kutyát hogy védje a házat a BETÖRŐKTŐL és nem azért hogy beengedje ..
2010. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MME ***** válasza:

Hát igen, de sajnos, ha nincs minden kapunál tábla, akkor büntetés van. Feltéve, hogy megharap valakit a kutya.

De a többi még nagyobb hülyeség, kérdés, hogy igaz-e.

2010. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itthoni törvények... nem a jókat védik. Itt csak példálózni tudnék off-al
2010. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!