Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet macskát távol...

Hogyan lehet macskát távol tartani az udvarból?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek és évek óta átjárnak a szomszéd kinti - benti macskái. Eddig nem zavart különösebben, hogy átjáróháznak használják az udvart, mert alapvetően szeretem a cicákat és kárt sem csináltak, úgyhogy én sem csináltam belőle ügyet. De nemrégen kaptam egy kiskutyát, egy husky-t. Most még kölyök, játékos nem árt a légynek sem, de egyszer megnő és akkor már nem hiszem, hogy ilyen barátságos lesz a cicákkal :(

Főleg, hogy a husky híres az erős vadászösztönéről. Járatom kutyaiskolába, hogy megtanulja többek között azt is, hogy lehívható legyen macskáról vagy bármilyen más állatról, de akinek volt már husky-ja vagy egy kicsit is ért ehhez a fajtához, az tudja, hogy a makacsságuk és az erős vadászösztönük miatt ilyesmire nem lehet 100%-ban alapozni. (persze tudom sokat számít a kutya személyisége, nevelése is, nem csak a fajta, de jobb félni...)


Sajnos nem az enyém a ház, a tulaj pedig nem engedélyezte, hogy macskabiztos kerítés legyen, amin a cicák nem tudnak átjönni én pedig nem fogom 0-24ben bezárva tartani a kutyát. Pláne egy husky-t. Nem akarok sem konfliktust a szomszéddal sem macskatetemeket találni az udvaron, de nyilván a kutya nem lesz ez miatt egész nap kennelben vagy lakásban, hogy elkerüljük a baleseteket. Itt a legegyszerűbb és legjobb megoldás az lenne, ha a cicák nem járnának be az udvarba. De sajnos fogalmam sincs, hogyan tartsam őket távol. A kerítés ugye kilőve... Olvastam, hogy lehet kapni macskariasztót ez olyasmi lehet, mint a vadriasztó emberi fül számára nem érzékelhető frekvencián szól, de állítólag a macskák nem bírják és távol tartja őket, de nem tudom ez mennyire lehet hatásos. Hallottam olyan tanácsot is, hogy a macskák irtóznak bizonyos szagoktól, pl egyes növények illatától de ha ez működik is egyrészt rengeteg növény kellene körbe ültetni az udvart, másrészt fagyban amúgy sincs semmi haszna. Szóval a macskák, a jószomszédság és nem utolsósorban a lelki nyugalmam miatt 😅 hálás lennék pár jó tanácsért olyanokról akiknek ehhez hasonló szituban van bármiféle tapasztalata.



2023. máj. 2. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha a szomszéd kiengedi őket, akkor ő teszi ki a cicát veszélynek. Most hogy a te kutyád vagy az első róka, autók, szomszéd hülyegyerek kapja előket, igazából mindegy.


Eddig se érdekelte a biztonságuk, mert kiengedte őket.


Szólhatsz neki, de a te kutyád be van zárva, ha az ő macskája átjön, az nem a te bajod.


De mondjuk szvsz nem a macska miatt, hanem a vonyítás miatt fogják utálni mert a husky sosem fogja be, óbéjgat ha jó neki ha nem. 🤔

2023. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Ha a kutya nem eleg (altalaban eleg szokott lenni) es a macskak ennek ellenere is nalatok lesznek kesobb (ha ellenseges veluk, nem hiszem), akkor igy jartak.

Nem a te hibad, ha a sajat telkeden belul valami eri oket, mert a gazda kotelessege lenne a torveny szerint is vigyazni az allataira es telken belul tartani oket.

Nyilvan senki nem akar vegignezni egy verengzest, nem is azert mondom, csak ezzel nem tudsz annyira mit csinalni.


De a macskak se hulyek egyebkent, az en kutyusom inkabb benti, mint kinti, de nyilvan azert ha jo az ido, o is hasznalja a kertet. Na es hozzank se jarnak mar macskak, amiota megvan a kutya, pedig nincs kint 0-24 es “csak” egy tacskorol van szo.

Elotte sokan voltak.

2023. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Husky markáns erős szagú és jó hangos kutya még az emberi orrnak-fülnek is.


Egy cica orra sokkal jobb, azok a macskák pontosan tudják, hogy ott van.

2023. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem a te felelősséged, de ha a kutya rendszeresen találkozik macskával kicsi korától fogva, nem hiszem, hogy bántaná őket.
2023. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Megpróbálhatod most hozzászoktatni a macskákhoz. Ha lenne 1-2 macska, amelyik szelídebb és meg tudod fogni, az nagyon sokat segítene ebben. Ha túl provokáló a kölyök (pláne vadászni, kergetni akarja) azt ha most erősebben letiltod, majd utána nagyon megjutalmazod, ha ignorálja, az ebben is és a kapcsolatotokban is rengeteget segítene.


Nem igaz, hogy ha sokat lát egy kölyök kutya macskát, akkor nem fogja kergetni. Előfordul persze, de nagyon sokszor csak egyre inkább bepörög a macskáktól és pár hét alatt kialakul, hogy ténylegesen vadászná őket.

És persze ahogy fentebb írta az egyik nem túl empatikus, állatszerető kommentelő, valóban a macska gazdájáé a felelősség. De a macskák gazdái nem fogja bezárni szerencsétlen állatokat innentől. Nagyon is értelmes és jó elgondolás a részedről, hogy ezt a problémát meg akarod oldani.

Kölyök kutyád van, ilyenkor még olyanok, mint egy üres füzet. Mindent megtaníthatsz neki és mindenre fogékonyak.

2023. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Tapasztalatom alapján ha a macskák rájönnek,hogy a kertedben olyan kutya van ami bántja,kergeti őket akkor nem fognak oda menni.Az egyik rokonnál pont ez van.Ha a macska gazdája kiengedi az állatot akkor vállalja azt a kockázatot,hogy valamilyen állat,autó,méreg végez vele.
2023. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem fognak bemenni a macskák.

Én annak idején azért vettem kutyát, mert nem boldogultam a szomszéd macskákkal, akik telekakilták a frissen ültetett kertet és gyomlálás közben mindenhol macskaszarba nyúltam.

Van saját macskám, szeretem őket, csak van egy határ.

Szóval lett egy kölyökkutya, aki 8 hetes korától üldözte a macskákat (a sajátot imádja). Sosem bántott egyet sem, csak kizavarta az udvarból. A 2 méteres kőkerítés tele volt macskatappancs nyomokkal, ahogy húzták a csíkot.

Egy idő után megtanulták, hogy Buksi területére nem megyünk.

Nálad is meg fogják tanulni. A macska nem buta állat, ráadásul nagyon ügyesen tudnak menekülni. Általában gyorsabbak is, mint a kutyák. Remélhetőleg még amíg a kutyád kölyök, addig megszokják a rendet.

2023. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A macskák általában elég okosak. Megjegyzik, ha valahol nem fogadják őket barátságosan, de szerencsés esetben elég gyorsak ahhoz, hogy élve megússzák. Nálunk azóta nem macskaátjáróház a kert és szaporodtak el a gyíkok, mióta a mostani kutyánk van. Amikor a testvéreméknek nem volt még kutyájuk, egyszer látogatóban voltunk kutyástul, láttunk egy kisebb és egy nagyobb fekete foltot száguldani (=a kutyánk macskát kergetett). Szerencsére a macsek időben átért a kerítésen, de két hétig nem látták a kert környékén.
2023. máj. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem mennek be a macskák kutyás udvarba csak úgy. Egyedül akkor,ha ételmaradékos tál van ott,arra rájárnak az életük árán is. A balesetek igy történnek. Mindig mosd el a tálat, ne az udvaron adj enni a kutyának.
2023. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom kinti-benti kutya. Ne zárd el, hagyd nyugodtan, hogy az udvaron legyen, ha akar, még kölyök, még csak meg fogja kergetni a macskákat, bántani nem fogja őket. Mire felnő, megtanulják a macsekok, hogy az udvarotokat kerülni kell.

Az amúgy egy dolog, hogy mikor ott vagy, be tudod hívni, az meg egy másik, hogy mit csinál, ha épp nem vagy ott...

2023. máj. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!