Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám giliszt...

Mit tegyek ha a kutyám gilisztás? A kutyám hasa furcsán zübörög és nem tudom mit tegyek, hogy lehet házi giliszta hajtót készíteni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt a giliszta nem zümmög, az bélpersztartika amit hallasz. Másrészt pár száz Ft egy normális féreghajtó, és házilag olyat az életben nem készítesz.
2010. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekünk volt egy befogadott kutyánk, aki nagyon gilisztás volt, már szinte haldoklott. Mi sok fokhagymát adtunk neki, és pár nap múlva már sokkal jobban volt. Próbáld ki szerintem, hogy beleteszel a kajájába fokhagymát.
2010. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fokhagymát egy frászt, vagy 200 forint 1 féreghajtó, nehogymár nincs annyi pénzed. Még a fokhagyma drágabb.
2010. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Nem javasolnám a fokhagymát.

Kutyák számára nem tudom az-e, de macskák számára például kifejezetten mérgező.


Tényleg nem kellene a féreghajtón spórolni, nem olyan horribilis összeg. És tényleg a bélperisztaltika az amit hallasz, nem a giliszta. De ha a kutyád nem dörzsöli a fenekét a földhöz és nincs az ürülékében fehér hengeres (rosszabb esetben szelvényes) akármi, akkor jó eséllyel nem (bél)férges.

2010. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a fokhagyma működik de nagy mennyiségben vérszegénységet okoz bár egy-két cikk elegendő féreghajtásra

a féreghajtó tabletta sem drága dolog-bár az állatorvosok egy része ezen is szakít rendesen, van aki 200-300Ft.-ért ad egy szemet, van aki meg ingyen ad 3-at 4-et ha kell:)))

2010. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"Egyrészt a giliszta nem zümmög, az bélpersztartika amit hallasz."


Bocsi: perisztaltika helyesen. Perisztaltikus mozgás.

Na a kérdésre válaszolva: ha gilisztás a kutyi, akkor látod a piszkában a gilisztákat, és a földhöz dörgöli a fenekét. A fokhagyma jó féreghajtó, de valamilyen gyógyszerrel kéne kezelni.

2010. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszert ajánlom!Kiegészitésképp jó a fokhagyma,de erős férgességre-pláne kiskutyánál-inkább gyógyszer.

Ahogy mások is irták, nem drága,2-300 ft ba kerül.Mennyi idős a kutya?

Én 2 hetente adom neki.Féléves kor után havonta,1 éves kor után 3 havonta.A súlya se mindegy ,kistestűnél elég fél szem, ha nagyobb akkor 1 szem.A kajájával add oda,hogy biztosan megegye.

2010. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1 éves múlt és kb. 7kg.
2010. okt. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!