Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta táppal etessem a...

Milyen fajta táppal etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
már 8 éves kistestű bichon frise fajtájú, de olyanokat mondjatok amik jó minőségűek és az áruk elfogadható,azért kérdezem mert nem eszi úgy a tápot olyan mintha meg unná ,már elég sok félét vettünk neki ,pedigree,darling,friskies, vagy már azért nem eszi annyira mert öregszik és nem bírja úgy elrágni? választ előre is köszi
2010. okt. 9. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Az általad felsoroltak a gyenge minőségűek.

Ennek a kutyának valamilyen jobb minőségű senior táp kellene,és a fogait nézesd meg dokival.

Jó az Acana például.

2010. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és áztatva is adhatod neki.
2010. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, a szuperprémium tápok 1000 Ft/kg-nál kezdődnek. Én Pro Plan-t adok az én kutyusomnak, mondjuk még kölyök :D
2010. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MME ***** válasza:
100%

Egy másik témához hozzászóló küldött egy nagyon-nagyon jó linket, itt szakemberek elemzik ki a tápokat, tehát tudományos eljárás alapján dönthetsz.

Egy kis angol tudás kell hozzá, a kiértékelések rövidek, és ismétlődnek a kifejezések, úgyhogy minimális erőfeszítéssel egy kezdő angolos is elbánik a szöveggel, szóval mindenkinek ajánlom:


[link]

2010. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MME ***** válasza:
49%

Én mindenkinek azt ajánlom, hogy valamennyire áztassa be a tápot. Végre végeztek (talán másfél-két éve) kutatómunkát azok között, akiknek a kutyája gyomor- vagy bélcsavarodást kapott (és abban általában is halt meg).


Sokszáz esetet felkutattak. A fő kockázati tényező a száraz táp volt. A minőség szinte semmit sem számított. Azoknál a kutyáknál, akiket konzervvel etettek, nagyon ritkán fordult elő, és akkor is főleg idős kutyáknál.

Én mindig jól nedvesítve adom. Egyébként normális orvosok, akiket nem fizetnek meg azért, hogy reklámozza pl. a Eukanubát, azt nyilatkozzák, hogy max. 1/3-át tegye ki a száraz táp a napi adagnak.

De nem is nehéz belátni - mikor evett a kutya vagy az őse száraztápot, szóval port? Ez a modern kor újdonsága. Olcsó, de baromira természetellenes. Szóval áztasd neki, de fontos, hogy állatorvos lássa, nézesd meg a fogait, és kérj egy általános vizsgálatot is, mert kiderülhet, hogy valamilyen szervi vagy más egészségügyi probléma okozza.

2010. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MME ***** válasza:
100%

* és általában abban is halt meg

** Sok száz


Amúgy közel ezer embert kutattak fel az ügy érdekében, tehát annyit, amennyiből már épp lehet valósághoz közeli következtetéseket levonni.

2010. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az,, hogy ezek a tápok nagyon rossz minőségűek. Egy ilyen kistestű kutyának ha a legjobb minőségű tápot adod, akkor se terheli meg nagyon a pénztárcádat. Ebben a korban már senior táp kéne neki.


Itt egy csomó neki való össze van szedve: [link]


Arra készülj, hogy eleinte nem fogja szeretni a minőségi tápot, mert amihez eddig szoktattad az tele van ízfokozóval, ahhoz van szokva. Naponta kétszer elé teszed, ha nem kéri, el is teszed. Max 1-2 napig nem eszik, ha nagyon makcs, de aztán be fog állni.

2010. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!