Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság mennyibe kerül éves...

Manapság mennyibe kerül éves szinten egy kutya tartása?

Figyelt kérdés
Étel, orvos, felszerelések, stb.

2023. máj. 7. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Az nagyon sok mindentől függ, tekintve, hogy minden hozzátartozó dolog aljától a tetejéig 10x árkülönbözet is lehet.

Nekem 30 ezerre jön ki egy kutya, az évente 360 ezer, és ebben betegségek is benne vannak már.

2023. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Mekkora kutya? Nagyon nem mindegy, hogy egy kaukázusi vagy egy csivava tartásáról van szó :D
2023. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Legkevesebb 200 ezer Ft.
2023. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez full egyedi eset, de kb 1,3-1,5M. Gerincsérves a kutyám, hetente 1x jön fizioterapeuta, az 52*15.000ft, havi kajája 12*25.000ft, kiegészítők, kullancsvédelem, gyógyszerek, évi egy vérvétel még olyan durván számolva plusz ~300.000ft összesen egy évre.

Ez egyedi, de sajnos mindenkinél benne van a pakliban, hogy hosszútávon beteg lesz a kutyája. Mikor lebénult, műtét, vizsgálatok, CT, MRI, kórházi kezelés 2 hét alatt 7-800.000-et elvitt.

Pénzem lehet később is, de olyan kutya mint ő, nincs még egy a világon, és mindent megtennék érte

2023. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez valóban egyedi eset
2023. máj. 7. 17:53
 6/11 A kérdező kommentje:
2es. Valóban nem mindegy. 😄Mondjuk egy kisebb vagy max közepes testű kutty.
2023. máj. 7. 17:54
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem igazán számolgatom a költségeket,de szerintem nagyon sokba.


kis és egy közepes testűm van.


kicsinek főzök,ő már 12 éves.- neki nagyobb mennyiségű húst veszek,van amit olcsóbban van amit drágábban, nem igazán tudom mennyire jön ki a kajája,zöldség rizs stb. Foresto + milbemaxot kap Forestot 9500 vettem 7 havonta cserélem, a milbe max meg 2 ezer ft egy hónapra.



közepes tápot kap.


Közepes kutyát nézem havonta kb 15 ezer ft a táp( 20 kgos zsákot veszek 32 ezer ft, durván 2,5 hónapig elég), 5040 ft a nexgard spectra.


Rágnivalót szoktam venni,meg kiegészítőket,de többet. pl fizetek 20 ezer ft-ot és az több hónapra kitart. de mondjuk számoljunk 5 ezer/hó.


pár havonta új póráz,új nyakörv (bár aztán amit nem annyira használok eladom,így vissza jön vmennyi belőle)


Orvosi ellátás. Múlthéten voltam velük vérvétel a két kutyának 30 ezer ft volt.


oltások a kettőre lesz megint lesz 25-30 körül.


Néha veszek új játékot.


Vagy kipróbálunk vmi sportot.


Havi szinten ha nagyon számolgatni akarom szerintem a két kutyára 40-50 ezer ft biztos elmegy havonta.


Éves szinten 480-600 ezer ft elmegy a két kutyára. De nagyon átlag.

tavalyi év biztos több volt,mert akkor csak a kicsire a dokinál fizettem 15-20 ezret havi szinten,mert beteg volt,sok vérvétel,ügyeleti díj stb. és akkor az élősködök elleni meg a kajája benne sem volt.



pl van mikor akciósan veszem a tápot,vagy a forestot,vagy bármi egyebet, sőt jutikat,rágcsálni valót stb sokszor minden akcióasan próbálok megvenni.



Kutyatartás nem olcsó buli főleg mikor betegek,mert akkor tényleg csak úgy megy ki a pénz az ember zsebéből.

2023. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ mekkora a kutya,milyen minőségű ételt,felszerelést veszel neki,milyen külön foglalkozást biztosítasz számára (ovi,suli és egyéb sport),mennyire beteges a kutya.Lehet venni a kutyának 5 ezerért és 50 ezerért is ágyat.Ez sem mindegy.Szerintem 200 alatt nem úszod meg,de a határ a csillagos ég.
2023. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem két kistestű kutyám van (3 és 4,5 kg).


Havonta a költségeik: szuperprémium tápot kapnak, kettejüknek kb. 9 ezer, plusz hetente egy konzerv az még + 4 ezer havonta. De abból is van 700 meg 1700 forintos is, szóval attól függ, melyiket veszed, én 1000-1200 forintost szoktam.


Élősködők elleni tabletta (Nexgard spectra) 3500 körülre jön ki, a 7,5-15 kg-s kutyáknak valót veszem, abból az egyik kap egy negyed, a másik egy fél tablettát. Így sokkal olcsóbb, mert ez 4 hónapra elég nekik, a kicsiknek való kiszerelés havi 7-8 ezerre jönne ki.

Szoktam nekik venni 1-2 új játékot is havonta meg nasit, ez 5-6 ezer lehet.

Kéthavonta kozmetikushoz kell vinni az egyiket, 5500.


Évente az oltás (kombinált + veszettség elleni) most 12 ezer volt / kutya.

Biztosítást is szoktam rájuk kötni, ez egy évre kb. 25 ezer / kutya, a másikat fedezi a lakásbiztosítás.


Ezekkel számolva a két kutya havi átlag 28-30 ezerre jön ki nekem. Tehát egy kistestű kutya esetén ennek a felével kell csak számolni, de ebben nincs benne az, ha kell új felszerelés, vagy ha állatorvoshoz kell vinni. Az enyémek még fiatalok, szerencsére kutya bajuk :D

2023. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzáteszem, hogy az első év ennél jóval költségesebb, mivel több oltást kell kapnia, kutyasuliba kell vinni, megvenni az alapfelszereléseket, ráadásul sokmindenben kárt is fog tenni az elején, ezzel is számolni kell.
2023. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!