Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 4 éves ugatós, de nem...

Egy 4 éves ugatós, de nem agresszív, csak nagyon reaktív kutyánál alkalmazom azt a módszert, amit a tréner mondott, de lesz egyáltalán változás?

Figyelt kérdés

Más kutyákat ugat meg. 1 hónapja voltam trénernél és nem igen látom a változást, főleg, ha nagyobb testű kutyát lát. Vajon valaha fog változni? Több hónap kell neki vagy ilyen marad ? Egyszer se hagyom rá ezt a viselkedést, de 15-20-ból 1x viselkedik jól. Lábnál keresztbe állítva elől és hasnál fogva kell tartani, nem szabad ülnie sem. Célponttal ellenkező irányba nézzen. Sokszor ugrál és retkes lesz a cipőm folyton. Kaja módszer nem jó, mert nem beles , max virslit szereti , de azzal ne kelljen utcán rohangálni. Labda lenne jó még,de akkor azzal lesz elfoglalva és ugrál, hogy adjam oda , aztán dobáljam.

Lesz valaha változás?


2023. máj. 8. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Én másik trénerhez mennék. Nem tudom, miből gondolja a tréner, hogy magas szintű kellemetlen inger hatása alatt majd a kutya nyugodt lesz és rád figyel, ha ezt csinálod vele. A kutyának azt kell megértenie, hogy nincs félnivalója, és te el tudod intézni a kellemetlen helyzetet, de ezt valahogy másképp kellene, pozitív dolgokkal kellene átformálni a számára kellemetlen szituációt.
2023. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Miért baj, ha vinned kell virslit?

Ha a labdára ennyire motivált, miért nem tanítod meg arra, hogy a labda a jutalom, ha jól viselkedik? Nyilván először kell némi önkontrollt tanítani a kutyának, hogy ne ugráljon, ha meglátja a labdát.


Gyakorlatilag nulla információt írtál, de az azért kiderül, hogy a kutyának nagyon alapvető hiányosságai vannak a nevelésben, a veled való kapcsolatban. Először ezeket kellene pótolni.

2023. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azert örjöng, mert oda akar menni minden kutyához játszani. Egyáltalán nem fél és nem támadna. Nagyvárosba költözve ez elég zavaró tulajdonsága, mert minden sarkon kutya van. Amúgy is ugatós, otthon is, ha ablakot nyitok. Földszinten lakunk és minden behallatszik. Mások szerint ilyen fajta , de olyan nincs. De akárhány ilyen kuryatvismetek, mind ugat, de a legtöbb agresszív is. Ha fajtiszta ha keverék.
2023. máj. 8. 16:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy minden másban okos. Jól sétálni, ha nincs kutya. Irányváltás, lábhoz , fúj, állj meg, stb minden kiváló.
2023. máj. 8. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik trénert, de lehet, hogy egy sima csoportos engedelmes is hozna már változást.

Valószínű, hogy rosszkor és nem elég határozottan próbálod megoldani a helyzeteket. Szerintem a virslivel sétálással semmi baj nincs, én is szoktam magammal vinni, de azt is pár alkalom alatt meg lehetne tanítani, hogy ne ugráljon a játékért, hanem csak szugerálja, egy hónap se kellene rá. Próbáld meg már akkor elterelni a figyelmét, mikor még nem reagál a kutyára, legyél egy lépéssel előtte.

2023. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!