Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják a Pedigree...

Miért mondják a Pedigree tápra és konzervre, hogy rossz minőségű?

Figyelt kérdés

Az én német juhászom 14 évet élt rajta, tavaly halt meg, most szeretnénk másik kutyát, nézegettem és sok helyen írják, hogy nem jó, de az én kutyámnak soha nem volt senki baja tőle. Erős csontozata, szikár izomzata, nagy feje, egyenes háta volt, nem volt beteges egyáltalán.

Maradék levest, csontokat, kenyeret is megkapta a tápra, meg konzervet is kevertünk hozzá, napi 1* kapott, egy jó nagy adagot és elég is volt neki, nem maradt éhes, energikus volt.



2023. máj. 9. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért mondják, mert egy túlárazott hulladék, szar beltartalmi értékkel. És nem, nem a pedigee miatt nem volt éhes, hanem mert nem csak azt a hulladékot kapta
2023. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én a konzervekkel nem vagyok képben, de a száraz azért rossz, mert szar at összetétele, alig van benne hús, nézd meg a csomagoláson... Lehet hogy mellé a maradékok még megdobták kicsit és így jobb lett. De nem tudhatod, hogy milyen lett volna ha másképpen eteted.


Ez itt a száraztáp összetételet. 20% hús, az nagyon kevés, 50% körül kellene lennie.


Gabonafélék*, hús és állati termékek (20%, beleértve 4% marhahúst a barna pelletben**), olajok és zsírok (beleértve 0,4% napraforgóolajat), növényi eredetű termékek (beleértve 3% szárított répapépet*), növényi fehérje kivonatok, zöldségek* (beleértve 0,5% szárított sárgarépát, ami 4% sárgarépának felel meg a narancssárga pelletben és 1% szárított borsót, ami 4% borsónak felel meg a zöld pelletben**), ásványi anyagok.

2023. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
ja és a 20% hús sem hú, hanem állati termékek... Ebben lehet bőr, csont, de akár csirektoll is... Elég ótvar táp.
2023. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
"Gabonafélék*, hús és állati termékek (20%, beleértve 4% marhahúst a barna pelletben*" Ez kb annyit tesz hogy aza húsz százalék igazából csak négy, a maradék 16 mindenféle egyéb állati eredetű hulladék: csont szőr, egyéb ehetetlen vacak.
2023. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
vagyis az egy kiló pedigréből kb négy deka a hús. na számold ki valójában mennyit fizettél a hús kilójáért benne...
2023. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Az "állati termék" nem feltétlenül szőrt vagy csontot jelent, hanem olyan vágóhídi melléktermékeket, amit emberi fogyasztásra nem, vagy csak kisebb menyiségben használnak, pl. bizonyos belsőségek: tüdő, lép, gyomor, agyvelő. Ezek jobb fehérjeforrások, mint a tiszta izmhús. Nem értem, miért rosszak ezek egy ragadozóállatnak? Vagy a bőr? Hallottam, hogy egy rendőr főtt nyúl- és csirkefejjel etette a szolgálati kutyáját.
2023. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem rosszak amiket írsz. De az állati termék ez is lehet, és a toll is... De ha színhús, még akkor is csak 20/%. Nagyon kevés.
2023. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Persze, agyvelő mint állateledel. Tudod milyen drága?
2023. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A sertését szokták enni "velőrózsa" néven, de pl. a szarvasmarháé hová megy? Hamburgerbe?
2023. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
A tehén nyelőcsövét pl. beledolgozhatják a marhahús konzervbe, mert van ahol az is egyszerűen "marhahúsnak" számít.
2023. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!