Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 250 ezer forint egy golden...

250 ezer forint egy golden retrieverért realáis ár?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék egy ilyen kutyust. Kaptam egy ilyen ár ajánlatot, azonban letaglóztam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül ez a kutyafajta, eddig nekem mindig keverék kutyusaim voltak, de régi álmom egy ilyen kutya.


Az a baj, hogy azért se tudom mennyikèrt mennek ezek a kutyák, mert noha sok hirdetés van goldenekről eddig ez tetszett csak. Hónapok óta böngészem.


Mindenhol csak vaj színűt látok( krém), de én aranyszínűt szeretnék, vagyis azt a barnàt..., ami olyan mint a vizsla színe.


Végre találtam egy ilyen hirdetést, de pàrom szerint ez rengeteg ez a pénz, meg szerintem is, de most nem tudom mi tévő legyek.


Segítetek kérlek. Várjak hátha lesz a nyáron még hirdetés arany goldenről esetleg olcsóbban?


Én max. 150 ezret gondoltam érte. Laikusként..



2023. máj. 10. 22:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen jó ár, nem is kaptál rossz ajánlatot sokkal drágábbak a nevesebb tenyésztőknél.
2023. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon laikus vagy ha azt gondolod egy valóban tenyésztő 150 ezerért ad egy kutyát.

Kicsit számolgass mennyibe kerül egy almot felnevelni addig ameddig el lehet hozni egy kölyköt számold bele az állatorvosi költségeket a tenyésztő munkáját a szülők értékét stb stb nagyon magas árat fogsz kapni.


Én két éve vettem a kutyámat igaz nem ilyen fajtát akkor kb 1000 euro volt ma már ennyiért nem kapnám meg.

2023. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen reális ár. Sőt. Goldinál még inkább oda kell figyelni, hogy ne szaporítótól, hanem tenyésztőtől vedd, eü szűrésekkel, szerződéssel.
2023. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
32%
Ooooké, a menhelyeken meg ott roskadnak a kutyák, meg az út széli dobozokban. Ti meg egy havi fizetést kiadtok egy kutyára. Hát oké.
2023. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Ez egészen olcsónak számít. Ismerősöm goldija 3 éves, 400ezerért vette kiskutyaként.
2023. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Orbitálisan tudnak szórni az árak.

Nyilván egy szaporítótól megkapod akár tized áron is (vagy legalábbis ennél jóval olcsóbban), de az eléggé zsákbamacska. Vagy beteges lesz, vagy nem.

Bár aztán tenyésztőkről is hallottam elég panaszáradatot, szóval én jó szívvel nem is tudnék mit javasolni.

2023. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
13%
Mi 130ért vettünk Szabolcs megyében hivatalos tenyésztőtől.
2023. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

4-es

Miért probléma, hogy olyan kutyát vettem amit szerettem volna?

A mennyiért vettem az én dolgom én dolgoztam meg a pénzemért arra költöm amire szeretném.

Volt egy elképzelésem milyen kutyát szeretnék olyat vettem.

Sajnos szomorú dolog, hogy tele vannak a menhelyek de nem az én vagy más hibája ez, annak a hibája aki felelőtlen állattartó és a törvényeké amik lehetővé teszik azt, hogy boldog boldogtalan szaporítsa a kutyákat azoké akik megunják a saját állatukat és valahol kidobják őket.

Ítélkezel közben pl fogalmad nincs, hogy pl mennyivel támogatok szervezeteket egy évben hidd el rengeteg kutyának kifizettem az oltását az évek alatt azt hiszem tonnában mérhető az az étel amit a cégem jóvoltából szervezeteknek adományozok és van olyan szervezet vidéken aki azzal a kocsival menti az állatokat amit én vettem nekik a saját pénzemből.

Szóval kicsit vissza kellene venned az ítélkezésből és mások oktatásából.

2023. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
45%

Manapság kb majdnem minden fajtánál a 250 az alja.

Ma már lassan fél milla egy fajtatiszta papíros kiskutya.


Én menhelyről hozok mindig, sokáig felnőttet, most hoztam egy kölyköt.


Nemcsak a vételár ám a durva. Hanem, hogy mivel tiszta a vére, hajlamosabb a genetikai betegségekre. Keveréket nemcsak alapból olcsóbban kapsz, hanem a későbbiekben is sokkal egészségesebb lesz.


Azért a papíros kutya úri mulatság.

Nekem jobb a keverék, meg egyedibb, különlegesebb is, nincs két egyforma belőlük.

2023. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
24%

Jaj, hát kutyát csak minimum lakás árban szabad venni.

Ha lakás árban veszed, akkor az is bocsikás, ha szapis.

De ha olcsón veszed, akkor az nem ér.

2023. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!