Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legnyugodtabb kutyafajták...

Legnyugodtabb kutyafajták (általában)?

Figyelt kérdés

2023. máj. 11. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Mopsz
2023. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Színtisztán nevelés kérdése!
2023. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
német juhász
2023. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Francia bulldog főleg ha túl van tenyésztve és levegőt is alig kap
2023. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem csak nevelés kérdése…


Azért tettem fel a kérdést, mert mi találtunk egy pitbullt, szinte tejesen fajtatiszta külleműt, de nem volt benne chip így csak fajta jellegű keverék lehetett… Több hónapba telt, hogy találjunk neki gazdit, aki tényleg tuti hogy be tudja fogadni és nem fogja pár nap után kitenni az utcára…


Amíg nálunk volt, 1500 négyzetméteres telken, próbáltam vele sokat foglalkozni, mindennap 4 órát elvittem erdőbe sétálni, futni vele (nekem ennyi volt akkor az összes szabadidőm), azt a 4 órát tényleg teljesen ráfordítottam mindennap, hétvégén meg még többet foglalkoztam vele. De mégis egésznap ugatott, folyamatosan menni akart, szökött is, stb.


Nyílván ha meg tartottuk volna, akkor kutyaiskolába kellett volna vinni, de nem egyszerűen neveletlen volt, hanem baromi hiperaktív, se szellemileg se fizikálisan nem tudtam lefárasztani sehogy sem, mert ha nagyon elfáradt 10 percig megállt lihegni, aztán folytatta ahol abbahagyta…


Ez tavaly tavasszal és nyáron volt… Aztán találtunk neki gazdát.


Azóta Budapestre költöztem lakásba és már napi szinten 8 óra szabadidőm van.


Nem vagyok még benne biztos, hogy kell e kutya, amúgy tudom hogy milyen a felelőség teljes állattartás, de ha lesz még kutyám, akkor biztos hogy sokkal nyugodtabb fajta kell…

2023. máj. 11. 14:41
 6/10 A kérdező kommentje:
(Ja és amúgy ivartalanítattuk is már rögtön az elején…)
2023. máj. 11. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Golden retriver.

Egyszer teszteltük is, haver "betört" hozzánk védőfelszereléssel a kezén, és a kutya (előtte nem találkoztak soha) hozzá sem nyúlt ellenben izgatott lett és játszani akart.Nagyon veszélyes dög

2023. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Az energiaszint pont nem nevelés kérdése, gyakorlatilag nincs hozzá köze.

Szín tiszta genetika, és ez alatt nem a különböző fajtákat értem, hanem még azon belül is, a különböző egyedeket. Még 1 almon belül is lehetnek aránylag nagy eltérések.

Amúgy érdekes módon, az ilyen whippet, vagy agár fajták (bár lakásba inkább előbbi) is elég nyugisak. Azokat, ha lefárasztod, utána döglenek, mint a macskák.

Meg az ilyen kis Si-cu, Bichon fajták is elvannak, méretükből adódóan is, könnyen lefáraszthatóak.


Megjegyzem, azért a nem kívánatos viselkedések ellen (mégis egésznap ugatott, folyamatosan menni akart, szökött is, stb)

önmagában a lefárasztás, nem segít!

A lefárasztás egy jó alap arra, hogy utána fegyelmezést gyakorolj!

Napi szintű fegyelmező tréning nélkül (a kutyától függ ennek a mértéke) nem sok mindent várhatsz el tőlük.


Ilyen szempontból is ezerszer kezelhetőbbek ezek a kis padlócirkálók, mert direkt szobakutyának lettek kitenyésztve, könnyen kezelhető, társasági kutyák.

Egy pit meg a világ 2 legmakacsabb, legcéltudatosabb fajtájának a keveréke, (bulldog jellegű+terrier) abba azért kell melót tenni, hogy a te akaratod érvényesüljön vele szemben, pláne, ha eltökél valamit.

2023. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

A nyugodtságnak és az energiaszintnek semmi köze egymáshoz. Az a lustaság, amire te gondolsz, utolsó.

Munka vonalas kutyáim halál nyugodtak, gyakorlatilag otthon folyton alszanak, csak mellette kő keményen dolgoznak napi szinten.


A nyugodtság nevelés kérdése. A példának hozott pitbullnál nyilván kimaradt, hogy fiatalon megtanulja, hogy mikor és hol vezesse le az energiáit és megtanuljon pihenni.


Az alacsony energiaszint, alacsony ösztönszint viszont valóban nagyon nagy részt genetika (de ez sem 100%-ban), de az ilyen kutyák sem feltétlen lesznek nyugodtak. Csak meg kell nézni néhány szep szorongásos kutyát...

2023. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

A pit tarsallat. A gazdi kozeleben kell lennie. Gyakori szem es testkontakt kell neki a rendszeres futason kivul. Futas csaki poraz nelkul . Az o tempojat meg se tudod kozeliteni.

Tapasztalat.


Vmi oreg 10-en eves nagytestut fogadj,amelyik szocializalva van(=hozzaszoktatva mas kutyakhoz smberekhez)

2023. máj. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!