Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem jó kutyatápokat?

Mondanátok nekem jó kutyatápokat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy nézz meg sok ilyen kérdést is, ugyanis a fórum fele erről szól. De természetesen válaszolok!

A jó-t mindenképpen prémium kutyatápra értsd csak.

Ezek összetétele megfelelő, rendes arányban tartalmaz fehérjét-kalciumot, mindent, aminek kutyusodnak növekedéséhez szüksége van.

Legjobbak: Orijen, Acana, Royal Canin, Purina Pro plan, Hill's, stb.

Középkategória: (ezek még prémiumnak számítanak, nyugodtan adhatod neki ezeket is, mindegyik jó táp!)

Happy Dog, Select Gold, Chicopee, Purina Dog Chow stb

És az alsó kategória, amit már soha sem adnék a kutyámnak. Ezek már nem számítanak prémium tápnak, legalábbis nálam nem. Ez a Pedigree, Chappi, Darling, és a hasonló tescos/auschanos szarságok.

Remélem tudtam segíteni!

Egyébként milyen fajta a kutyus és mennyi idős? Valami allergiája van, ilyesmi? Mert ha így konkrétan tudom jobban tudnék segíteni!

2010. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig tescos tápot kapot,de megtudtam,hogy ezek nem jók.Keverék és majdnem két éves.
2010. okt. 10. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, az egyáltalán nem jó. Viszont becsüllek érte, hogy rájöttél, hogy nem jó, és változtatni akarsz!

Hát mivel már két éves, nem kaphat junior-t.. Én az Orijen 6halat ajánlanám. Bármilyen korban adható, 70% a haltartalma, ami nagyon jó, és így a legtöbb allergia is kikerülhető.. Viszont vannak olyan tápok ahol méretre is csoportosítják. De ha a legjobbakon gondolkodsz tudom ajánlani: Orijen 6hal, Orijen Red, Acana Grandlassds, Acana Lamb&Apple.. Sajnos mivel több infót nem tudok a kutyusról, csak ennyit tudok mondani..

2010. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szuperprémium tápk 1000 Ft/kg-nál kezdődnek. Én a 3 hónapos kutyusomnak Pro Plant adok, ez minőségi.
2010. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát kinek mi..az én kutyám tele lett hólyaggal az orijentől, az acanatól meg igen erős bélgyulladást kapott.

most purina pro plant eszik, ez mindig azonnal rendbevágja a pociját, így nem kísérletezek többé a nagyon jónak mondott orijennel és acanaval.mióta nem kapja ezt a 2 tápot, azóta egészséges.

2010. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Norczy ***** válasza:

sajna az Acanáról nekem sincs jó tapasztalatom. Mi is visszatértünk a ProPlan-ra, az acanától el kezdett kopaszodni és folyamatosan fogyott, pedig az adagja másfélszeresét ette+ napközbeni szokásos nasi. Pedig direkt a hipoaalergent vettem h ne vágja taccsra a kutyát :(

Én a ProPlan-ra szavazok, árban is kedvezőbb.

2010. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én viszont csak pozitívan tudok nyilatkozni az Acanaról.

A kutyám szőre gyönyörű fényes, és az emésztése is azóta működik rendesen, mióta ezt eszi.

Ha szeretnéd megfelelő táppal etetni, akkor mindenképp prémium tápot adj neki. Azon belül meg ki kell tapasztalni, hogy neki mi a legjobb.

2010. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!