Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugató kutya, szomszédok?

Ugató kutya, szomszédok?

Figyelt kérdés
A minap az egyik szomszédunk szólt, hogy zavarja őket, hogy ha éjjel ugat a kutya, nem tudnak aludni. Egy 50 kilós németjuhász kanról van szó, 1 éves. Jó házörző, jó jelzőkutya, és persze családtag. Nemsokára műtik (köldöksérv, egyben ivartalanítás) remélem kicsit lejjebb higgad, de amúgy egy áldott jó teremtés, nagyon jó kutya. De ezzel az ugatás témával nem tudok mit kezdeni. Nem szereti a macskákat, ha idegen kutya kószál az utcán, persze hogy megugatja.... postást nem mert ismeri kicsi kora óta, szerintem akkor ugat és jelez ha számára idegesítő, vagy veszélyt jelző esemény, eset van. Persze ha nem vagyunk itthon több órát és hazaérünk, vonyít a kapuban, de örömében. Hozzátenném, a szomszéd, aki "beszólt" hogy kezdjünk valamit a kutyánkkal, hosszú évek óta (amióta itt lakunk, 2017) láncon tartja a kutyáját éjjel nappal hóban esőben, van ólja de nagyon sokat ugat az ő kutyájuk is. Szóval nem tudom.. nem rossz kutya a mienk, csak jó házörző...

2023. máj. 13. 23:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha falun vagytok,pláne ha nekik is vannak állataik ne foglalkozz velük,természetes,hogy van kutyátok aki megvédi a házatokat. De viszont,én lehet,hogy bejelentést tennék amiért a kutya láncon van,és nem ilyen "csakazaértis" kötözködésből,hanem azért mert az állattartás felelősség és olyan ne tartson aki kínozza és/vagy nem tud megfelelő körülményt biztosítani a jószágoknak.
2023. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Falunk lakunk igen, minden szomszédunknak van disznója kecskéje ami nem kis bűzzel, hangzavarral tud járni, nekünk a kutyink kívűl csirkéink vannak. De sosem szóltunk egyiknek sem sem semmi miatt, hisz falu..szinte alap. A kutya miatt meg már próbálkoztam egyszer kutyamentőknél, de mivel az utcáról nem látszik (kérték, hogy dokumentáljam képekkel, de még véletlenül sem szeretném, hogy akármi miatt megkeserítség az életünket), hogy láncon van, de a teraszunkról igen, én meg sokkal nagyobb balhét nem akartam, elengedtem a dolgot.
2023. máj. 14. 00:02
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Szóval van egy kerti dísz kutyátok, aki ugat mindenre, mert annyira ingerszegény az élete.

Nyilván, a szomszéd még rosszabb, ha az övé láncon van, de ez téged semmiben sem mentesít. Másrészt, miért nem jelentetted, hogy láncon tartja a kutyáját? Ez már szabálysértés, legalább szegény kutya miatt felszólalhatnál.

2023. máj. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Falun élek, mindig is itt éltem, és persze sok ezzel járó hang belefér, de éjjel ugató kutya engem is zavarna. Még mostanság, csukott ablaknál is, pláne hamarosan nyitott ablakoknál; nem hogy a szomszédból, hanem még távolabbról is.

Mindig is volt kutyánk, jó nagy környéken minden portán van egy-két kutya, de éjjel általános csend van, hacsak nagy ritkán nem történik valami rendkívüli esemény. De akkor jó is, ha riasztanak.

Az utolsó ugatások a napi utolsó busz érkezésekor szoktak lenni, ha van leszálló. Akkor ugatással „hazakísérik” a leszállókat (a változó hangerőből tudni, hol járnak), de egy-egy helyen csak rövid és nem is túl nagy hangoskodást jelent.

Másnap, a korai buszokhoz menőket még nem szokták ugatni.

2023. máj. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves 3as. Leírtam, vagy nem tudsz olvasni, értelmezni? Leírtam, hogy jelentettem állatvédőknék, Dd nem jöttek ki, ez már ne az én hibán legyen bocsi. Azt nem írtam le igaz, de a képeket elkükdtem:)

Visszatéve az ingerszegény kutyára aki mindenre ugat:

*Éjjel:

- macska

- róka, nyest, stb...

- ha éjjel kolbászolnak a kutyák az utcán


Ezeken kívűl sosem.. de amúgy tök úgy, és akkor ugat mint minden másik normális kutya csak mivel a szomszédé hátul van láncon, ezt a saját kutyáján nem tapasztalja, mivel nem látja, ha éjjel az utcafronton van valami...szóval ne engem oktass

2023. máj. 14. 00:47
 6/22 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, ku*vasok a kóbor, ivaros macska felénk, de gondolom ez is az én bűnöm :D
2023. máj. 14. 00:49
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Vigyázz a kutyádra, az enyémet egy ilyen beszólás után mergezte meg a "kedves" szomszéd.
2023. máj. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk, mert rhadtul idegesítő egész éjjel a kutyát hallgatni, azért.


Külföldön élek, és igen, jelentettem már fel szomszédot, mikor az udvarra kib...ott kutyája álló nap, de leginkább éjjel ugatott.

"Ő nem hallja" - még jó, hogy, amikor a ház másik végében lakik.


Szóltam neki, nem történt változás, úgyhogy kétheti kvázi nemalvás után mentem a hatóságokhoz, csendháborításért megbüntették, plusz kötelezték a kutyaiskolát, azzal a kiktéssel, ha nem jár, elveszik tőle a kutyát, mert rosszul tartja.

2023. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 5ös, nem tudsz olvasni? Ott van, hogy egy időben küldtük az üzenetet, tehát mikor én gépeltem, még nem írtad le, te kultúrlény.
2023. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

És falun le kell szarni a szomszédokat vagy mi?


Én egy 700 fős faluban élek születésem óta, de itt nincs éjjel üvöltő kutya, vasárnapi fűnyírás meg egyéb idegesítő dolog, mert az emberek odafigyelnek egymásra. Mondjuk ez Pest vonzáskörzete, lehet itt magasabb az átlag értelmi szint, mint ahol te élsz. Igenis kezdj valamit a kutyával, neveld meg, szólj rá, vagy zárd be éjszakára.

2023. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!