Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jelezzem a kutya...

Hogyan jelezzem a kutya felszerelésén, hogy gluténérzékeny?

Figyelt kérdés
Nyáron elviszem egy 2 hetes sátortáborba a kutyát, kb 500 fővel leszünk együtt egy táborban. A kutya jól szocializált, bírja az ilyen rendezvényeket, viszont félek tőle, hogy etetni akarják majd. Földről már szinte sosem eszik, de kézből elfogadja az ételt bárkitől (kutyaasszisztált terápián ez cél is lenne, így kérlek ne javasoljátok, hogy tanítsam meg, hogy csak tőlem fogadjon el ételt). Számolok is valamennyi nasival (illetve természetesen mindig próbálom magam mellett tartani a kutyát, de nem fogom pórázon tartani végig, nyugodtan odamehet majd emberekhez, ha ők hívják), viszont féltem, hogy mégsem veszem észre az adott falatokat és olyat adnak neki, amit nem kéne. (Közeli társaság szigorúan figyelmeztetve lesz, tőlük répát, kevés sajtot, szalámit kaphat majd "az emberi ételek közül" - de tervezek vinni jutalomfalatot is ilyen célra, hogy azt kapjon inkább.) Sajnos bizonyítottan gluténérzékeny, így ha kenyeret, sós nasit és csokit nem kap, akkor boldog leszek :D a biztonság kedvéért arra gondoltam, hogy hámra felraknék egy "gluténérzékeny vagyok" feliratot és mellé áthúzott búzakalász és egy áthúzott kenyér piktogramot még. Külsős szemlélőként nektek ez elég lenne, hogy értsétek, hogy a kutyának mit ne adjatok? Vagy célszerűbb lenne a "Ne etess!" felirat inkább? Olyan ötlet is jöhet esetleg, ami hám nélkül megoldható, a nyári melegben a kevesebb réteget preferálom a kutyán is.

2023. máj. 14. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj rá valami élénk színű hámot, amire felírod, hogy "ne etess". Szomorú, hogy ez nem alap az embereknél, hogy más kutyájába nem tömünk random kajákat.
2023. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a "ne etess" könnyebben gyorsabban átmegy mint üzenet, de a specifikusabb azért jobb mert talán jobban betartják hogyha tudják az okát. A ne etessre lehet sokan legyintenek hogy ugyan mi baja lehet egy kis keksztől úgyse látja senki...Kendő is jó lehet mellé és akkor talán mindkét üzenet ráfér.
2023. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat a szemed mindig legyen rajta a kutyan, ha poraz nelkul el akarod engedni. Egyebkent is, de ebben az esetben azert is, mert hiaba a felirat, az emberek nem olvassak el.

Vagy leszarjak, akkor is adnak neki kajat, mert “ok mar 40 eve kutyaznak es ok azt tudjak, hogy mi a jo a kutyanak”.


Sajnos sok az ilyen ember, elhiheted.

2023. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a "gluténérzékeny vagyok, ne etess" feliratra szavazok, mert az indok komollyá teszi a figyelmeztetést. Az emberek tényleg hülyék, simán etetik attól, hogy rá van írva, ne tegye, így talán ez hatékonyabb lehet egy átlagos közegben.

De mivel azt nem írtad, milyen táborról van szó, nem tudjuk, milyen a célközönség, és alapvetően hozzájuk kell igazítani az üzenetet, ha azt akarod, hogy célba érjen.

2023. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A sima ne etess feliratot mondanám én is. Mert a glutenerzekenyből majd az lesz hogy "jaaaj nem tudtam hogy ebben is van glutén". Úgyhogy egyszerűbb ha senkitől semmit nem kap ha nem vagy ott
2023. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi lenne, ha egyszerűen mindig figyelnél a kutyádra? Ha mindig figyelnéd mit tesz, hogy van, mi a jó neki? És nem engednéd szabadon és szarnád le, hogy mi történik vele? Ez egy alap elvárás felelős kutyatartóknál. A terápiás kutyásokra pedig teljesen érthetően ez százszorosan igaz (ha valóban terápiázol, akkor tudod, hogy miért), mint a laikus, leszarom gazdákra.
2023. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyetemistáktól fiatal felnőttekig tart a korosztály, kb 20-35 közötti emberekre gondoljatok. Köszönöm az első 5 választ, hasznos szempontokat írtatok, szerintem a mindkét felirat fog nyerni. A hám egyik oldalára kerül a "ne etess", a másik oldalára a "gluténérzékeny vagyok".

Természetesen figyelek majd a kutyára, sőt párom is besegít majd, de mi is pihenni megyünk, ha a strandon elmegy a szomszéd csapathoz pár simiért, nem fogom korlátozni benne. Jól nevelt, egy szavamra visszajön, de neki sem élmény mindig a lábamnál jönni/feküdni. A felirat is inkább duplabiztonság, hogy ha esetleg én nem figyelek valamikor, akkor se történjen baj.

2023. máj. 16. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

500 emberből esélyes, hogy kb a harmada nem szereti a kutyákat és nem fogja díjazni, hogy csak úgy oda megy hozzá egy kutya és provokálja őt bármiért. Illő lenne minden egyes embert megkérdezned minden egyes alkalommal, hogy a kutyád oda mehet-e. De látszik, hogy "te pihenni mész" és pont nem akarsz a kutyádra és másokra odafigyelni rendesen. És csak 1-2 ember kell, hogy kicsit erélyesebben küldje el a kutyádat magától.


Ha meg más is visz kutyát, nem biztos, hogy a másik kutyás örül annak, hogy te leszarod mit csinál és hova megy a tiéd. Most magamból indulok ki, az ilyen esetekben kapásból elzavarom a kutyákat.

2023. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne etess, ennyi - de egyszerűbb lenne a kutyát megnevelni, hogy csak tőled fogadjon el ételt, és akkor nincsen ilyen gond.


8-as, neked mi bajod? :D

2023. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Off: ugye tisztában vagy vele, hogy a szalámik is tartalmazhatNAK glutént? Igen, ez így igaz, szóval legjobb lenne, ha semmit nem kapna, főleg, mert ha nem vagy cölis, nem figyelsz a szennyeződésre, és fixen kap max kenyeret - nem direktben, hanem kontamináció által.
2023. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!