Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier fiu vagy...

Levente87 kérdése:

Jack Russel Terrier fiu vagy lany idomithato konnyebben? Ti melyiket valasztanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok... nagy kertes hazban lakunk csaladommal, felesegem, 7 eves kisfiam, 3 eves kislanyom es jomagam... ma szeretnenk elhozni egy Jack Russel Terrier kiskutyust es van ra lehetoseg hogy fiut vagy lanyt hozzunk haza... ha te hoznal most haza ilyen fajta kutyat melyik nemet hoznad haza es miert?

Koszi a valaszokat



2023. máj. 17. 08:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Mindegy a neme, inkább a temperamentuma a lényeg. Majd a tenyésztő segít kiválasztani a számotokra megfelelő kiskutyát.


Ugye tudod, hogy makacs, nagy mozgasigényű kutyák, napi minimum 2 óra foglalkozás kell nekik, és nem tarthatóak csak kint? Törzskönyves lesz a kutya?

2023. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Hovarju ***** válasza:
93%

Hát, ez inkább egyed függő. Azt mondják, hogy a lányok nyugisabbak, alkalmazkodóbbak, De , ez egyáltalán nem biztos. Tapasztaltam az ellenkezőjét is.

Mennyi kutyás tapasztalatok van? Ahhoz, hogy egy jól viselkedő kutyád legyen, (az első legalább 1,5 év olyan, mintha még egy gyereked lenne).

A rendszeres séta és foglalkozás alap, még akkor is, ha nagy a kert.


A terrier rendkívül energikus, ha nem fárasztod le mentálisan és fizikálisan is, akkor rombolni fog, ugatni és csipkelődni.


Ismerek olyan jack rasselt, aki már 14 éves, de még mindig fáradhatatlan. Még most is kilométereket gyaloglol a gazdival. Az eltelt évek alatt rendszeresen túrázott, futott bicikli mellett, rengeteget labdázott, agilityzett, részt vett örző védő foglalkozásokon.


Szóval jól gondold meg, hogy akarsz-e ilyen kutyát.

Beszéld meg a gazdájával, ahonnan elhozod, hogy a nyugisabb egyedet adja oda.


Gondolom, valami szaporított példány, ami nyomokban hajaz a terrierre (ha mégsem igy van bocsánat)

Mennyi idős? Oltásai vannak? Féreghajtva volt? Ugye nem a kertben lenne tartva?

Biztos, hogy ilyen kutyát akarsz?

2023. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi kan kutyust választottunk, de én is szeretném jelezni, nem a neme a lényeg, hanem hogy milyen fajta.

Imádom a kutyámat, de bitang egy makacs jószág, és hét évesen is egy dinamit. Csak akkor vállaljátok be, ha tényleg lesz rá idő és energia.

2023. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szaporitott peldany, be van oltva, fereghajtva is volt, nem torzs konyvezett, nagy udvar, nagy kert... tudom hogy nagy a mozgasigenye es legalabb 1 evig ugy kell torodni vele mint egy gyerekkel.

Igen szeretnek illetve szeretnenk egy ilyen kutyat...

2023. máj. 17. 08:43
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy "rámmaradt" jack russellem, biztos, hogy önszántamból nem vennék ilyen fajtát. Öntörvényű, nem prioritás neki, hogy a gazdájával együttműködjön, nagyon előre kell gondolkodni, hogy mire mit fog reagálni, ha egy nyugodtabb, harmonikusabb életet akarsz vele élni. Engem nem zavar, hogy nagy a mozgásigénye, mert szeretem a kutyáimat tanítani, sétáltatni és szívesen játszom, biciklizem is velük. Az zavar benne, hogy szeret ölni és zabálni. Volt/van több kutyám is, mindegyiket le tudtam szoktatni, hogy a földről felegyenek random dolgokat vagy, hogy bántsák a többi állatot, de a terriert lehetetlen (ha ott vagyok, akkor nyílván már nem csinálja).

A mozgásigényre visszatérve: másfél és 10 éves kora között napi 10 km volt az átlag, amit igényelt a kutya, sétálva, futva vagy biciklizve. A rövid szőrűnek meg iszonyú mód hullik a szőre, de nem ajánlom a kertben tartást, mert imád a gazda közelében lenni és a gazdához bújni.

2023. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Sztereotípiákból én nem dolgoznék. Teljesen mindegy a neme egy kutyának, ahogy az előttem válaszolók is mondták, mert a kutya az kutya mindkét esetben. A szólás az, hogy minden kutyának saját személyisége van, erre figyelj ha könnyű idomítást akarsz!
2023. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jack Russell az olyan mint egy rakéta, még életemben nem láttam nyugisat se fiúban, se lányban. Mienken még a kutyaiskola se segített
2023. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekek mellé én nem ezt a kutyafajtát javasolnám, mire megtanítod hogy ne döntse fel őket az is sok idő.
2023. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Hildegard válasza:
26%
Nekem egy lány Jacky van. Szerencsém van,mert a vilag legbújósabb, legcukibb, legragaszkodóbb kutyája. Mindig mondom neki,hogy ö egy csivava Jack Russel kosztümben. Az elsö perctöl azon van, hogy mindent jól csináljon. Pénteken lesz két éves. Hamar megtanult mindent, és még a földröl sem vesz fel semmit. Nagyon szeret bújni, simogattatni magát. Tartok mellette 20 papagájt, a világért sem bántaná öket. Madárbarát kertem van, a macskák 100 km távolságra kerülik. Zabálni azt nagyon szeret, az egyetlen,amiröl nem hajlandó leszokni, az az asztalnál lejmolás, de nekünk ennyi tökéletlenség belefér.
2023. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kisgyerek mellé nem választanám ezt a fajtát, főleg nem szaporítóst. Egyáltalán miért ezt a fajtát szeretnétek? Hogyan akarjátok tartani?
2023. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!