Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutya 2x is vissza...

Amelyik kutya 2x is vissza kerül a menhelyre, ott a kutyával vannak gondok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy könnyű a befogadót okolni, de ha egy kutya 2x is visszakerül, ott már felmerül bennem a kérdés, hogy bizony a kutyával komoly gondok vannak. Ti mit gondoltok?
2023. máj. 18. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg lehet, de nem feltétlen. Nagyon sokan akarnak kutyát, csak fogalmuk sincs az igényeiröl.

Másrészt az sem mindegy, milyen fajta a kutya, esetleg másik kutyya mellé akarták vagy esetleg gyerekhez.

Viszont a menhelyen a kutyák egy része lelki sérült, tehát vannak vele problémák.

De éppen a kutyáknál van olyan is, hogy vagy szimpatikus neki egy gazda/család, vagy sem, nagyon érzékenyek az összhangra, csak összeillö kutya-gazda páros tud müködni.

2023. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem. Azért a legtöbb esetben a gazdi nem elég előrelátó, nem gondolja át, hogy az, hogy hazavisz a menhelyről egy kutyát, nem csak szivárványt és csillamport jelent, nem lesz gondtalan a kutya az esetek nagy részében. Csak az emberek többsége ezt nem gondolja át. Aztán ha nem jön ki egyik pillanatról a másikra a másik kutyával, gyerekkel, családtaggal, nem szobatiszta vagy ilyesmi, könnyebb visszavinni, mint megoldani a problémát.
2023. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Simán lehet, hogy menhelyen más természetűnek tűnik a kutya, mint örökbefogadás után pár héttel. Ez nem feltétlenül problémát jelent, csak mondjuk a család befogad egy ott visszahúzódó kutyát és kiderül, hogy alapból nem lenne az. Vagy van már kutya a családban és nem jönnek ki, de egyedüli kutyaként nem lenne gond. Könnyen lehet, hogy a befogadó rájön, mégsem ilyen lovat akart. Amiről sokszor hallok, az a szökősség, ami többtényezős: van amelyik kutya rászokott és kemény munkával és bombabiztos kerítéssel is nehéz megakadályozni, de olyan is, amelyiknél már a rendszeres séta és foglalkozás is megoldás. Viszont a ki-be kerüléssel lelkileg könnyen lehet, hogy sérült.
2023. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2023. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül. Ha érdekel a kutyus, kérdezd meg a menhelyet, hogy miért dobták vissza az előző két helyről. A legtöbb helyen el szokták mondani amúgy, ha van valami probléma, csak sok ember romantizálja az örökbefogadást, hogy a kutya majd hálás lesz neki és kisangyalként fog viselkedni, ők meg az atyaúristen kutyaszakértők, akik mindenkinél mindent is jobban csinálnak. Sokszor végignéztem már, hogy el lett mondva a gazdának, hogy vigyázz, mert be fog védeni és meg fogja harapni az idegeneket vagy, ha nagyon elszúrod, kb bárkit, de ők válltig állítják, hogy majd kezelik és nem baj, hogy ilyen, egy-két hét múlva meg visszahozzák, hogy harapott...
2023. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem erre gondolnék.

Egyrészt, hiába a jó szándék, nem mindig sikerül felelős emberhez kigazdásítani az állatot. Nagyon sokan fűt-fát összehordanak, mikor akarnak egy kutyán a menhelyről, aztán utólag derül ki, hogy a fele kamu volt, és valójában (tipikus esetek, többször hallottam menhelyes ismerőstől): hiába mondta, hogy benti kutya lesz, kicsukta a kertbe dísznek. Hiába mondta, mennyit akar foglalkozni vele, nem tette, a kutya ugatott unalmában, és ezért a gazda visszahozta.

Meg hát vannak olyan esetek, ahol ha normálisan kommunikál a leendő gazdi és a menhelyesek, akkor is lehet hiba, pl ha már van kutyád, és hozzá hoznál egy másikat. Vagy esetleg más állatod van, és úgy vinnél kutyát. Ugyanis az, hogy mennyire kompatibilisek, előre nehezen megjósolható. Láttam már kutyát, ami kergette a macskákat, de a "saját" macskákat ellenben megszokta kb egy hét alatt, és konkrétan együtt aludt velük utána. Volt olyan kutya, ami passzív volt az idegen macskákra, de szekírozta a gazda macskáit, hiába próbálták szoktatni. Ugyanez kutya-kutya szintjén is előfordul. Egy tapasztalt gazdi azzal számol, hogy nem egyik pillanatról a másikra megy az összeszokás, de sokak nincsenek lelkileg felkészülve erre. Másrészt van, hogy túl nagy a rizikó, pl két kutya túlzottan feszélyezetté válik egymás társaságában, és akkor a gazdi dönt, hogy ad még időt, vagy inkább visszaviszi, mert pl nem tud velük otthon lenni egész nap, és nincs lehetősége, hogy külön legyen a két kutya.

Szóval összetett helyzet. És még ha nem is ez áll fenn, mert mondjuk egyke kutya lenne, akkor is ott van az, amit más is említett, hogy lehet, hogy nem olyan a kutya, mint amivel számoltak. Pl sokkal pörgősebb, sokkal nagyobb energiaszintű, mint hitték. Esetleg kezdő kutyásnak is megfelelőnek gondolták, közben erősebb, határozottabb gazdát kíván. itt is inkább a gazdi hiányossága, mint a kutyáé, remélem érted.

Nagyon-nagyon ritka, hogy egy kutya TÉNYLEG problémás. Mármint valamennyi probléma mindig mindenkivel van, legyen az kutya, macska, papagáj, ember. Főleg menhelyi kutyánál, gőzöd sincs az előéletéről.

A mi kutyánkat pl az előző gazdáitól vettük át, és egy szóval sem mondták, hogy verték egyébként... Csak elég gyorsan rájöttem, hogy ha gyorsan mozdultam, vagy felemeltem a karomat a közelében, akkor összerándult. Ha megfogtam egy hosszú dolgot (esernyő, seprű, felmosó), akkor meg elszaladt... SZóval: problémás? Inkább traumatizált. Menhelyeseknél ez sajnos jellemző, mert aki utcakutya volt, vagy rossz gazdái voltak (és menhelyeseknél ez eléggé alap ugye), akkor az nyomot hagy a kutyában és neked kell türelmesnek lenni vele.

2023. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Lehet. Elég sok menhely hazudik. Én macskát fogadtam örökbe, kiderült hogy jó pár évvel öregebb volt mint ahogy mondták, teljesen más személyiség, beteg is volt stb.

Utánunk még láttam hogy vagy 3x visszakerült.


A másik meg hogy rámenősök. Kötelező kapcsolattartás van, amit kihasználnak. Ha a közeledben laknak akkor random időpontokban ellátogatnak, többször is egy héten. Két ismerősöm is emiatt adta vissza az örökbefogadott kutyáikat.

2023. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

"random időpontokban ellátogatnak, többször is egy héten"


Érdekes, szóval dolgoznak, mellette ellátják a macskákat, meg van életük, családjuk általában, és még van idejük többször egy héten ellátogatni? :)

Próbálj már olyat hazudni, aminek értelme is van.

2023. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

"nem mindegyik állatvédő dolgozik"


Hát, ő a fáról szakítja a pénzt? :D

Minden menhelyes kérdés alatt megjelenik egy-egy ilyen nyomorult troll, aki megpróbálja lehúzni az állatmentéseket, de ennél sokkal kreatívabb, hihetőbb hazugságot kéne hozzá kitalálni.

2023. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott lehet a menhellyel is gond. Ahonnan én fogadtam örökbe, oda csak elvétve kerül vissza kutya, és mindig újragondolják és új információval látják el a leendő gazdikat, ilyen esetekben mindig valami plusz kiderült a kutyáról, amit nem tudtak örökbe adás előtt, legalábbis ennél az egyesületnél.
2023. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!