Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van minden faluban,...

Miért van minden faluban, kisközségben fejenként három kutya, amikor a magyar ember mentálhigiénés szempontból nem alkalmas kutyatartásra és ennek evidens történelmi-tudományos bizonyítéka is van?

Figyelt kérdés
Soprontól Gyuláig, Kisvárdától Letenyéig homogén a tendencia, bár lehet, hogy a szomszédos országok közt - az öröknyugat Ausztria kivételével- szórványosan előforduló esetről beszélünk.

2023. máj. 21. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

A magyar embernek, legyen gulyás, csíkós, juhász, kondás - mindig volt nyáj terelő kutyája. Olyan falusi, főleg tanyasi ház nem volt, ahol ne lett volna házőrző is - otthon, a faluban.


Az otthoni haszonállattartás nélkül valóban felesleges több kutyát tartani egy portán. A panelben tartás pedig kevésbé életszerű

2023. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki fél. Ki mitől. Múltkor állok a hervasztó postán, előttem mindenki puttózott, nagyon uncsi, hogy ettől nem lehet egy levelet feladni, kinn az eső zuhog. Bejön egy helyi ismerős. Odajön hozzám (nem vagyunk jóban), kérdezi hogy esik-e nálunk az eső, mondom nálunk nem, hátha elmegy. De nem. Mondja, hogy látta, hogy egy drogos cigány bemászott az udvarukba, nem tudja elvitt-e valamit, de figyeljek én is erre. Mondom, nekem van kamerám, mondja neki is. De azóta megfordult a fejemben, hogy kéne néhány kutya még akkor is, ha tudom, hogy tőlünk nem sok elvinnivaló van, meg a 3 csapás miatt nemigen fog hozzánk bemászni, mert látja a kamerát.
2023. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es! Arról nem írnak a történelemkönyvek, hogy minden 10. embert a kutyája ölt meg, mert a magyar ember részegen nem értett hozzá!


2-es! A kutya könnyű préda. Hurok, spray, ideggáz, sőt egyre gyakoribb a kézigránát-viselés, EU ide vagy oda. (Ne nagy mennyiségekre gondolj, becslés alapján megyénként kb. 1000 ilyen van a civilek kezében.)

2023. máj. 21. 14:43
 4/14 A kérdező kommentje:

*vármegyénként


2023 update

2023. máj. 21. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
jaja vármegyénként... hehe. 1000 db kézigránát? Biztosan. b+
2023. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Te! Hé!


Nem vicces! Vegyük úgy, hogy egy személynél van 200, utána a sorban 50-30-25-stb. Összejön az 1000, egy vármegye lakossága átlagosan félmillió fő.

2023. máj. 21. 15:04
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Magyarországon hiányos az állattartási kultúra, főleg a falvakban. Én is hiába veszekszem anyámmal hogy ne tartsa kint a kutyát, azzal "érvel" hogy hát ott a kert, szaladjon meg hogy régen is kint voltak és még rosszabbul bántak velük, ő legalább nem láncon tartja és orvos is rendszeresen látja (ez igaz). Sajnos tényleg az van, hogy már annak kell örülni falun úgymond ha a kutya rendesen etetve van és rendszeresen látja orvos, mert a legtöbb helyen csak ki vannak bszva hátra, és ennyi. Mondván, hát régen is így volt. A többség se oltásra se chipre nem költ és ha felmerül valami extra költség mert pl beteg lesz a kutya vagy ilyesmi inkább szélnek eresztik. Mert hogy "az csak kutya".
2023. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Te se sokat jársz falvakban, én ott élek és járok a melómból kifolyólag mindenfelé. Egy, max 2 kutya van egy háznál, nagyon sok helyen egy se. Talán ha minden 30. portán van három vagy több kutya, de inkább kevesebben.
2023. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

A szomszédomnak pl azért, mert 1 ki van kötve a hátsó kertben. Ott őrzi a nagy semmit. A másik a mellette lévő üres telken van kikötve. A harmadik az előkertjükben szabadon. Ő a bio csengő és postás riasztó.

Minden oldalról "őriznek". 1700 nm a telek terület.


Amúgy tényleg semmi értelme. 2 évente cserélődnek mert megbolondulnak. Az előkertes kutyák mindig megharapják őket egy idő után.

2023. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
A falumban egyre kevesebb háznál van kutya és egyre több embert lehet látni, hogy sétáltatja a kutyáját, a fiatalabb generációk pedig sokkal empatikusabbak a kutyák felé, pl sokan már beengedik őket a házba vagy akár az ágyba is.
2023. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!