Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire hiányzik az...

Tényleg ennyire hiányzik az anyja, vagy más baja van?

Figyelt kérdés
Ma elhoztunk egy kutyát az anyjától, és az újdonsült kutyám annyit vonyít, hogy szinte semmit sem tudok megcsinálni anélkül, hogy ne kelljen odamennem és lefektetnem, megsimogatni, kaját, vizet adni neki. (több féle kutyakaját adtam neki de ízlett neki a párizsi is :D ) Ez normális?
2010. okt. 10. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2010. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 hónapos kan :D
2010. okt. 10. 19:57
 3/10 A kérdező kommentje:
csak nagyon aggódom mert úgy néz rám mint a halálbüntetésre ítélt ártatlan. és gondoltam biztosra megyek ( :
2010. okt. 10. 19:58
 4/10 anonim válasza:

Hali!


Általában az első-második nap még ilyenek, de utánna már kezdik megszokni a helyzetet.

2010. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
amikor egy új helyre kerülsz, mondjuk egy olyan táborba ami az ország másik felén van, te is egy darabig pislogsz, hogy mivan. aztán egy idő után megszokod. csak te gyorsabban szokod meg az új helyet, mint egy 2 hónapos kiskutya.
2010. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Könnyen elronthatod, ha mindig mész dajkálni. Ne tedd, mert megtanulja, ő sír, te meg ugrasz.

Nehéz megállni, de majd megszokja.

2010. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, én pedig nem úgy csináltam, ahogy Dante írja. Én az első napokban kint is aludtam velük éjjel a nappaliban a kanapén, mert az is teljesen természetes volt, hogy nem rakom őket ki az udvarra. Nem lettek elrontva, viszont minden kutyámmal borzasztó szoros a kapcsolatom. Sosem hagynék sírni egy állatot sem.
2010. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MME ***** válasza:
Tényleg ennyire :) De ez teljesen természetes, és Dantes-nek van igaza. Könnyű ezzel máris helytelen asszociációt kialakítani a kutyában. Ebből kialakulhat a szeparációs szorongás is. Tulajdonképpen most is ezt éli át az elszakadt családtól, de ez csak átmeneti, viszont az elrontott kutyáé nem az. És nem így kell kiépíteni a szoros kapcsolatot a kutyával.
2010. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az még nem is gond, ha kint aludtál velük. Az még belefér, de ami fontos, hogy ne azt tanulja hogy ha sír, akkor dajkálást kap.
2010. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Archangel ***** válasza:

Nekem az első éjszaka sírt a mostani kutyusom, besírta magát az ágyba a lábamhoz... 2. nem pedig már nyugodtan aludt a helyén miközben elképesztő nagy vihar tombolt kint, dörgött, villámlott...

kutyafüggő a dolog...

első 1-2 nap lehet ilyen, sőt, még esetleg hasmenésre is számíthatsz, akkor se ijedj meg :)

valamint megelőzve a jövőbeli kérdésed, mert minden új gazdi aggódik ezért:

- Ha nyüszög álmában, az normális, álmodik, ne keltsd fel.

- Ha mozgatja a lábát ne ijedj meg, nem feltétlen beteg, gyakran az álomhoz kapcsolódik a lábak mozgása

Rendkívül sokat játssz vele amíg ébren van, hogy kialakuljon köztetek egy erős kötelék!

2010. okt. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!