Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az ember kutyát és macskát...

Ha az ember kutyát és macskát is szeretne tartani otthon melyik állatot érdemes előbb hazahozni?

Figyelt kérdés
A kutya egy tacskó a macska pedig egy bengáli macska lenne ha ez számít...
2023. máj. 22. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Kutyát vinném; vele eltart egy ideig, amíg a sétákkal kialakul pl. a szobatisztaság rutinja. A macska szinte ösztönösen fogja használni az almot.

És a macska is az, aki - ha belakta a területét -, kevésbé szívesen enged oda "betolakodót".

Azért így is lesz az elején feszkó; majd fokozatosan szoktasd őket össze.

Ez - szigorúan - az én véleményem. Majd biztosan írnak mások is, más szempontot is figyelembe véve.

2023. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk egyéves macskához érkezett kölyökkutya (sima házicica és beagle). A macska eleinte távolságtartó volt vele (felköltözött a lépcső tetejére, mivel oda nem bírt felmászni a kutyus), de aztán jól összeszoktak. Egy tányérból ettek, együtt játszottak. Egyszer nagyon beteg lett a kutyám, járni alig bírt, a macska direkt lefeküdt és hagyta, hogy utolérje a maga komótos tempójában "kergetőzésnél".

Végül úgy alakult, hogy a kutya jó pár évvel túlélte a macskát. Élete végéig baromi barátságos volt minden macskával. Az utolsó hónapjaiban pont érkezett egy új macska a házhoz, vele is ritka nyugodt és gyengéd volt.

Én ez a tapasztalat miatt, inkább a macskát hoznám előbb.

2023. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
Nálunk is előbb volt a macska. Kutya védi a területet, így jobb ha a cica lesz előbb. Különben, ha így ha úgy, a cica lesz az úr.
2023. máj. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Vadaszkutya es zsakmanyallat?
2023. máj. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha tacskóról van szó, akkor a macsekot hoznám előbb, hogy a kutya még kölyökként megszokja a már meglévő cicát, különben felnőtt tacskó lehet, hogy üldözné a cicót.
2023. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetoen en is a macskat vinnem eloszor es utana a tacsit, de a bengali eleg vad fajta, abbol is lehet problema. Az nem opcio, hogy kozel egy idoben vidd haza oket? Mert abbol is baj lehet, ha egy felnott bengali kerul ossze egy kolyok tacskoval.
2023. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
41%
Macska.
2023. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk az igaz, hogy a bengáli se semmi cicu.

Tényleg az volna a legjobb, ha kb egyszerre érkeznének és együtt nőnének fel.

2023. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kutyát vinném előbb, és utána a kiscicát. Nekem legalábbis így ment mindig könnyebben. A kiscica végül játszótársnak vagy gyámjának tekintette a kutyát, összenőtt vele, de ha idősebb macska mellé vittem kutyát, sose barátkoztak meg igazán, csak eltűrték egymást.
2023. aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!