Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mi a baja a kutyával?

Mit tegyek? Mi a baja a kutyával?

Figyelt kérdés

Egy illető a családjával nem rég költözött a környékre (legalábbis így gondolom, mert eddig nem láttam soha).

Valahányszor sétáltatom a németjuhászom, kommentál valamit.

Előre bocsájtom, hogy a kutya 3 éves elmúlt, be van tanítva, abszolút megbízható, pórázon sétáltatom, de nem húz, nem megy az embereknek, még csak nem is reagál arra ha az emberek hozzászólnak (csak ha én).

Többször volt, hogy az illető utánam kiáltott, hogy ne sétáltassam a járdán, vagy hogy fogjam még rövidebbre a pórázt (a póráz 1,5 méter hosszú, de általában olyan 80 centire engedem, ha vannak a járdán, mert tudom hogy van aki fél a kutyáktól). Mindezt azután kiáltja a kapuból, hogy én már 10 méterrel elhaladtam a háza előtt.

Volt hogy azért kiáltott utánam, hogy ügyeljek mert a kutya megtámadja az embereket, vagy hogy reméli felszedem majd ha odapiszkít. Mindig is idegesített, de eddig soha nem válaszoltam neki, még csak felé se néztem, csak levegőnek néztem a pasast.

Ma azonban amikor kijött a házból és átment a túloldalra a gyerekeivel a kocsijukhoz, ő visszajött az út másik felére, ahol én voltam és ismét belém kötött. Hogy én nem látom hogy gyerekek is vannak az utcán és én egy ekkora kutyát merek sétáltatni? Mondtam, hogy minden jogom meg van hozzá. Erre elkezdte, hogy legalább tegyek rá egy szájkosarat. (Erdélyi vagyok, az itteni törvények szerint, de úgy tudom máshol is, a németjuhászoknak nem kötelező a szájkosár, nem számítanak harci kutyának.)

Mondtam neki, hogy a kutyának nem kell szájkosár, legyen szíves ne kötekedjen. Eközben a kutyám szép nyugisan lefeküdt a lábam mellé és pihent. És ekkor az egyik gyereke átszakadt az úton az apjához, az apja maga mellé rántotta és elkezdte, hogyha a gyerek egy méterrel tovább szaladt volna, a kutya meg tudta volna harapni. (A kutya ugyanúgy feküdt rezzenéstelenül, nem érdekelte a hirtelen mozdulat se, se a rohangáló gyerek.) Elkezdett fenyegetőzni, hogy hívja a rendőrséget, de amikor mondtam, hogy oké, átmentek a kocsihoz, beültek és elmentek. A kocsiból bemutatott nekem és valószínűleg káromkodott, mert idegesen hadart benn.

S most este amikor sétáltattam megint a kutyát a túloldalon, az erkélyről átordított az út másik oldalára nekem, hogy “Nem sokáig fogtok már itt garázdálkodni!”

Mit tegyek? Nem normális, mintha elmebeteg lenne. Már én szégyellem a járó-kelők előtt, s vitatkozni se akarok vele, de ez már szinte terror amit művel.



2023. máj. 22. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel videóra és tegyél feljelentést zaklatásért.
2023. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz a kutyádra, nehogy megmérgezze ez a hülye.

Ha lehet válassz másik útvonalat a sétáltatáshoz.

2023. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem sokat lehet kezdeni az ilyen őrültekkel. Szerintem próbáld meg elkerülni azt az utcát, ha van rá mód.
2023. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Üvölts vissza és küld el a pcsb.
2023. máj. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. Sajnos nem nagyon tudom elkerülni, mert 4 háznyira lakik tőlem kb, ugyanabban az utcában, ugyanazon a soron.
2023. máj. 23. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ez nagyon rossz, amikor már gyomorgörccsel indulsz sétálni, meg érsz haza... Nálunk volt egy öreg bácsi 2 kistestű kutyával, akiket nem is sétáétatott rendesen, csak kivitte őket a ház elé wc-re. Amikor elhaladtunk mellette a kutyámmal, acsarogrtak és örjöngtek, a bácsi meg nekünk anyázott meg káromkodott.... Aztán a bácsi egyszercsak eltűnt, szerintem meghalt.

Nem lehet ezekkel semmit kezdeni sajnos. Most mondhatnám hogy állj bele a vitába, de attól sem lenne jobb, sőt. vagy mondhatnám hogy ignoráld, de az meg nem olyan eygszerű... Ha feljelented kb kiröhögnek, megverni nyilván nem fogod...

Egyet tehetsz a későbbi problémák elkerülése végett: Rögzíts kamerával valahogy pár ilyen eseményt, hogy ha rád hívn valami hivatalos szervet, tudd bizonyítani hogy veletek aztán semmi gond, ő örjöng a semmiért. Ennnél többet nem tudom mit lehetne tenni, leállítani nem fogod tudni... Sajnálom, ez egy nagyon nehéz szituáció, s nincs rá jó megoldás. :(

2023. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vigyázz kérdező a kutyusodra, nehogy felegyen a földről valamit. Az ilyen idióták szokták sorban mérgezni a kutyákat.
2023. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni és bizonyítékot gyűjteni.A kutyadra pedig figyelj nagyon oda nehogy megmérgezze a férfi.
2023. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!