Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt, kedves de játékos...

Nyugodt, kedves de játékos kutyust szeretnék. Társasági kutyára gondoltam. Melyik fajta lenne a jobb választás: Cavalier King Charles Spániel vagy Bichon havanese?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon megnyerő és aranyos, de nehéz a döntés mert az egyik jóval nagyobb lesz, mint a másik és nem tudom melyik fajta lenne a jobb... Olyanok válaszát is várom, akiknek egyik vagy másik fajta kutyájuk van.
2010. okt. 10. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

nekem havanese-bolognese keverék kutyusom van, és nagyon tudom ajánlani! :))

hihetetlenül társasági kutyus, állandóan a nyomomban van és ÓRIÁSI szeretet lakozik benne.

a spánieleket unalmasabb kutyának tartom, és nem is annyira játékosak.

a havanese egy nagyon kedves, jó fajta szerintem, (pedig régen nem tetszettek), de életem egyik legjobb döntése volt :))

2010. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a C. K. Charles Spániel szimpatikusabb, annyira édesek a nagy fülei, és nem csak aranyos, hanem szép is. A jelleméről nem sokat tudok, csak annyit, hogy nagyon bújós, játékos és nyugodt természetű kutya. Egy ismerősömnek Cavalier-je van és nagyon aranyos, jó kutya. Viszont a Havaneseről sem tudok sok rosszat mondani, max azt, hogy nekem nem annyira tetszik külsőleg, dehát kutyát ugye nem csak külső alapján választunk... :S
2010. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 21:13! "a spánieleket unalmasabb kutyának tartom, és nem is annyira játékosak. " ez nem igaz..nekem kettő van, igaz, hogy angol cockerek, de mivel vadászkutyákról van szó, így elég mozgékony és aktív állatok. A labda a mindenük, szeretnek játszani, sokat bohóckodnak, tanulékony kutyák. mindennek ellenére makacs természetük van, de következetes nevelés mellett ők is társasági kutyák lehetnek, ahogy az enyémek is azok. emberek közé bátran vihetők, nyugodtak és kiegyensúlyozottak..szóval nem épp unalmas állatok.
2010. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aulac ***** válasza:
65%

A Bichon elég jó választás.

Ez a fajta minden embert szeret, keveset ugat, jól elvan a többi háziállattal is.Kedves, de nehezebben tanítható, mivel elég butuska. (A többi kutyához képest)

2010. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Golden retriver, nekem is olyan van és hhetetlnül játékos szeretetéhes és még sorolhatnám
2010. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

A spánielek minden fajtája hiperaktív... Makacs, önfejű fajta, ellenben hihetetlenül szeretnivalóak. Neked inkább a Havanese-t ajánlanám. Ők kedvesebbek, játékos, szeretgethetős. A spanik is társaságiak, de folyamatosan produkálják magukat, a játékból 9 km (!) rohangászás, séta után sem elég. Még utána is jön a labda..

A Havanese nyugodtabb valamennyivel.

2010. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
20%

csivava:) a legédesebbek, és elég szemtelenek:D

de az enyém nyugodt, csak este jön rá a rohangálás

2010. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

cáfolnám azt a kijelentést, hogy butuskák.

az én kutyusom nagyon könnyen tanítható, és elég sok mindent tud is. sokszor azon csodálkozunk, hogy egy ekkora kutyába hogy fér ennyi ész és fegyelmezettség.

Te döntésed, én csak leírtam a "tanácsomat". Bár spánielem nem volt még, csak az utcai tapasztalatok alapján alkottam róla véleményt. Elnézést kérek attól, akinek spanija van és esetleg megbántottam..

(havanese-bolognese gazdi)

mutatok róla képet is esetleg, ha érdekel.

2010. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) (azonknak akik a kérdésemre válaszoltak) Merthogy abban nemvolt benne sem a Golden retriver sem a csivava. :s. Végkövetkeztetés: a havanese mellett döntöttem. :)
2010. okt. 13. 19:56
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
jó döntést hoztál, sok boldogságot hozzá :)
2010. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!