Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés és állvemhesség?

Tüzelés és állvemhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kis tacskóm lassan a vege fele lesz az elso tuzelesenek. Ezutan szeretnem kiivartalanitani minnel hamarabb. Ezt mikortol tudom megtenni? Mennyi idot kell varni az elso tuzeles utan? Nagyon aggodom, hogy allvemhes lesz a tuzeles utan, mint kb a legtobb kutya. Mar az elso tuzeles elott el szerettem volna vinni mutetre, de sajnos nem ugy jott ki a lepes. Ha tuzeles utan ivartalnitattom ki meg elozheto az allvemhesseg? Vagy annak mindenfelekeppen be kell kovetkezni, es csak az utan lehet elvinni mutetre?

Koszonom!



2023. máj. 24. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az állatorvos, hogy a tüzelés után 1 hónapot kell várni a műtéttel.

Az állvemhesség nem jön elő minden kutyánál.

2023. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tüzelés vége felé jár, akkor lassan szerintem beszélhetsz az állatorvossal, ő úgyis tudni fogja, hogy mennyi idővel későbbre adjon időpontot neked. De azért nem szabályszerű, hogy álvemhes lesz tüzelés után, szóval emiatt ne aggódj, csak ivartalanítsd amint lehet.
2023. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem volt meg szuka kutyusom igy csak a netrol tajekozodva tudok ezekrol.

8 napig tartott ez a verzeses allapot, neha par par csepp jott.

Ma viszont megváltozott a folyasa, es nagyon vizes lett, es csak enyhen piroskas. Ha jol ertelmeztem a netrol ebben az idoszakban termekeny a kutyus igaz? Ez a folyas is teljesen normalis gondolom

2023. máj. 24. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen normális. Ne aggódd túl, ez egy természetes állapot. Azért fontos, hogy ne aggódd túl, mert az kifejezetten elősegíti az álvemhesség klinikai tünetekben való megnyilvánulását. Ezzel szemben a kutya intenzív mozgatása, a vele való munka, sport minimálisra csökkenti ezek előfordulását.

Igazából minden szuka álvemhes tüzelést követően hormonháztartásilag (megemelkedett progeszteron és prolaktin szintekkel), csupán az a kérdés, mennyire nyilvánul meg ez tünetekben. Szóval no para, csak sok futás, és nem lesz problémátok.

Ivartalanítani pedig legkevesebb 2 hónappal a tüzelés után szoktak, hogy visszaálljon a hormonszint, és egy pihenő fázisban kerüljön sor a műtétre.

És már nem igazán javasolt szukák esetében az első tüzelés előtti ivartalanítás (kell az ösztrogén a csontfejlődés lezárulásához), szóval ez így pont jó lesz.

2023. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még bőven benne vagytok a tüzelésben. Kb a felénél járhattok a leírtak alapján.

Álvemhesség egyáltalán nem szükségszerű, főleg az első pár tüzelésnél.


2 tüzelés között félidőben a legoptimálisabb az ivartalanítás. Most még egy ideig vérzékenyebb lesz, úgyhogy kb 2 hónapig nem ajánlott semmilyen nem életmentő műtét.

2023. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*álvemhes
2023. máj. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Atlagosan 3 hetig tuzelnek a kutyak, a verzes az elejen van, de attol hogy mar nem verzik, tuzel, meg vannak duzzadva az ivarszervei, verboseg van ott, ezert nem ivartalanitanak tuzeles kozben, csak ha nagyon nagy baj van. Mi is beleszaladtunk ebbe, hogy alig 8 honaposan elkezdett tuzelni, ugyhogy tuzeles utan kertem idopontot, a mutet kb. 1 honapra ra volt. Mint kiderult, gyulladasban volt az egesz méhe, igy mindent kivettek, nem csak a petefeszkeket. Azota minden rendben van vele.
2023. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És az normális, hogy van hogy 10 percig is nyalja magat ott, folyamatosan, es kozbe egyszer ketszer nyuszit is. Nem minden nap tortenik ilyen, csak kicsit ijeszto, hogy ilyenkor semmi nem zokkenti ki, es nem tudom, hogy miert nyuszit kozben szegenykem.
2023. máj. 30. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!