Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kivívni egy...

Hogyan lehet kivívni egy önállóbb, makacsabb kutyafajtánál, mint pl: a kuvasz vagy komondor, a dominanciát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valószínűleg Ti is tudjátok, hogy amint egy kutya egy családhoz kerül, elkezd beilleszkedni, keresni kezdi a helyét az új "falkájában".

Amikor kamaszkorba lép, azok az ösztönök kerülnek előtérbe, amelyekkel dominálni szeretne, ki akarná vívni a falkavezér szerepét.


Az lenne kérdésem, hogy milyen tünetei vannak, honnan láthatom, hogy át akarja venni a vezéri posztot?


Illetve ez ellen hogyan tudok tenni? Hogyan őrizhetem meg a falkavezér szerepét?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 25. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Sehogy, a falkavezérség elmélet régen megdőlt, olvasgass a témában.


A komondor és a kuvasz juhászkutya, munkakutya, ezért nagyon intelligens, de önálló gondolkodásra, döntéshozásra lett tenyésztve (amikor a farkasok keringenek a nyáj körül nincs idő a gazda jóváhagyását/utasítását várni, hogy mit is csináljon), így családi kutyaként tartva arra kell törekedni, hogy határozottsággal, szigorú keretek/szabályrendszer felállításával, KÖVETKEZETESSÉGGEL, de szeretettel, pozitív megerősítéssel, nem erőszakkal nevelve ez az ösztöne kordába legyen tartva, ne gondolja semmilyen szituációban, hogy neki kellene "intézkedni".


Fontos a korai szocializáció, kölyökkorától szoktatni kell más kutyákhoz, emberekhez, helyzetekhez, hogy ezekre jól reagáljon később. Ezek mellett viszont a fajta ismerői/tenyésztői kiemelik, hogy nagyon gazda- és családcentrikus.

2023. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

A dominanciát régen rossz, ha vívni kell. Akkor ott valami gond van a gazdával. A kutya pedig nem él falkában. Mellesleg az ember sem. De azért hajrá.

Remélem még nincs meg a kutya és felelős állattartóként elkezdesz kutyavállalás előtt némi etológiát, kinológiát tanulni.

2023. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Etologia. Elte etologia szak.

/-> sorrendiseg szabalyai——> ez a kutyak nyelve,amivel kifejezik,kinek hol a helye afalkaban!!!! Az automatikus szofogadas kulcsa! A kutyaoktatok remalma,mert akkor rajuk nincs szukseg.

2023. máj. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kellő következetességgel, pozitív megerősítéssel és szigorral. A kiabálás hasztalan.
2023. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat, #1 és #4.
2023. máj. 26. 15:25
 6/10 A kérdező kommentje:

A #2-3 válaszadóhoz szólnék.

Nagyon sajnálom, ha nem tetszett az általam megfogalmazott kérdés. Megpróbálom átfogalmazni, hátha az már a te füleidnek is tetsző lesz: Hogyan lehet elérni, hogy a kutya szemében én legyek a domináns, nem pedig saját maga? Így remélem, már megfelelő a hangzás.


"ez a kutyak nyelve,amivel kifejezik,kinek hol a helye afalkaban!!!!" Nem azt mondtad az előző válaszodban, hogy a kutyák nem falkában élnek?: "A kutya pedig nem él falkában. Mellesleg az ember sem." Vagy azóta megváltozott?


Gondolkodj, mielőtt még kiírsz bármit is, kérlek.

2023. máj. 26. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:

A 2-es és 3-as válaszoló nem ugyanaz a személy, nem is értem miből gondolod, hogy igen.


A 2-es jót írt, a 3-as pedig szerintem az a fickó, aki mindenhová a SORRENDISÉGI SZABÁLYOK-at írja csodaszerként és nem hatja meg, hogy mindig mindenhol lepontozzák, mert a falkaelmélet és sorrendiségi szabályok már egy idejétmúlt, tudományosan cáfolt elméletre épültek. Nem tudom miért írta az ELTE Etológiai Tanszékét, mert ott pont hogy NEM a falkalmélettel/sorrendiséggel példálóznak. 1-es voltam.

2023. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha minden áron domináns akarsz lenni, tegyed. Pisild körbe a kertet, meg minden. De egyszerűbb lenne nevelned és szocializálnod a kutyát.


Volt már kutyád? Tudod mit jelent a szocializáció és tudatos tanítás, nevelés? Pl. önkontroll?

2023. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, jelenleg is van egy spánielem. Jártam vele kutyaoviba is, suliba is, tudom, mi a következetesség és a tudatos tanítás.

Eredetileg azért tettem fel ezt a kérdést, mert gondoltam a későbbiekben egy nagytestű kutyára. Úgy olvastam, a spániel is makacs jellem, de azért más egy makacs kuvasz. A spánielem 13 kg-ját meg tudom tartani, de ha egy 60 kg-os kutya húz, már nem biztos.

Ezért akarnám az elején eldönteni az elején a hierarchia kérdését.

2023. máj. 27. 06:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Onallo munkara lett kitenyesztve.

Arra szelektaltak,h onalloan dontson. Nem leszel falkavezer aszemeben.

2023. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!