Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó tanácsot adtam?

Szerintetek jó tanácsot adtam?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm (nevezzük most Lacinak) akivel nemrég történt meg, hogy a tüzelt a szukája és mivel ő ezzel tisztában volt megcsináltatta a kerítését, hogy ne legyen belőle probléma, viszont sajnos mégis lett ugyanis az egyik szomszédja kan kutyája átásta magát a kerítésen és összementek. Most Laci aggódik amiatt, hogy kölykök lesznek. Ezért elment a gazdihoz mert ismerte és elmondta neki, hogy mi történt. A gazdi pedig szépen letolta, hogy ne hazudozzon itt, mert az ő kutyája soha nem szökött ki. Laci szerint a szomszédja kutyát sokszor látja kóborolni. És amikor Laci megkérte, hogy esetleg ha vemhes lesz kutyája akkor az állatorvosi költségek egy részét fizeti, majdnem az egész utcában lehetett hallani mennyire fel volt háborodva a szomszéd.A tanácsomat kérte: én az mondtam, hogy ha még nem biztos, hogy vemhes a kutya akkor minél előbb ívartalanítani kellene. Illetve ha be tudja bizonyítani, hogy nem az ő kutyája szökött ki( pl lefotózza a jó kerítést) és az is be tudja bizonyítani, hogy az a másik kutya gyakran szökik ( pl lefotózza a másik kutyát, hogy kint van) akkor lehet, hogy az ivartalanítás költségét el tudja kérni. Kicsit most tartok attól, hogy mi lesz ennek a következménye és csak remélni tudom, hogy jó tanácsot adtam. Kérem aki jártas a magyar jogban leírná, hogy milyen lehetőségek vannak ilyenkor.

2023. máj. 26. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja tudni bizonyítani, hogy a szomszéd kutyája csinálta fel, hacsak nem csinál DNS vizsgálatot. Ivartalanítsa mindenképpen, ez a része jó tanács volt.
2023. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Nem tud sajnos bizonyítani semmit, de a jövőre nézve végeztesse el az ivartalanítást. (És nem csak azért, mert a szomszéd Buksi megint megkettyintheti)
2023. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ivaros szukát én alapból nem engednék ki a kertbe felügyelet nélkül mivel simán beáshatnak hozzá és akkor megtörténik a baj.Sajnos itt tényleg csak a DNS vizsgálat tudna segíteni hiszen hiába fotózza le a kan kutyát amint az utcán kóborol az nem egyenlő azzal hogy beszökött és felcsinálta a nőstényt.Az ivartalanítás jó ötlet.
2023. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

A kutyáknál nem úgy van, mint az embereknél, hogy az apa felelős az összehozott gyerekért.

A tüzelő szuka gazdájának felelőssége, hogy ne férhessen hozzá kan.

Ha fotó készülne az aktusról, akkor sem lehet a fedezésért felelősségre vonni a kan gazdáját. Max azért, mert elhagyta a kutya a lakhelyét.

Ivartalanításért fizettetni szintén nem lehet.

A szuka gazdájáé minden felelősség.

2023. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Alap az ivartalanitas manapsag,azt gondolom.

Felesleges habzo szajjal egymasra mutogatni, mindenki a sajat kutyajaert felelos, anyagilag is.

Sajat koltsegen szepen ivartalanittatja a kutyat, aztan csokolom.


Az o kutyaja, o felelossege. Kit erdekel melyik kutya csinalta fel, most a szomszede, kovetkezo alkalommal meg egy masik szomszede fogja, ha ivaros marad.

Az emberi butasag hatartalan, komolyan mondom 🤦‍♀️


(A koborlo kutyara amugy meg ki lehet hivni a gyepit, ha az utcan van. )

2023. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképp ivartalanítani kell a kutyát, vemhesen is lehet, és biztosan az ha "összementek". Úgyhogy gyorsan intézze az ivartalanítást. Persze nyilván gáz, hogy beásta magát a másik kutya, de mindenki a saját kutyájáért felel, s mivel az ivartalanítás amúgyis alap, ezért ne kérje el az árát sem a szomszédtól.
2023. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát ha esetleg Laci ezt bejelentené, akkor ő lesz a büntetésre vonható személy?
2023. máj. 27. 00:09
 8/14 A kérdező kommentje:
Hogy ha mindenki a maga kutyáért felelős akkor a szomszéd is ugyanannyira felelős, mint Laci mert a szomszéd kutyája is ivaros és át is szökött.
2023. máj. 27. 00:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelentene be?
2023. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos sokkal nagyobb problémák is vannak az országban, az ég világon senki sem fog ezzel foglalkozni. Ki kell ivartalanítattni a szukát és kész.

(konkrétan a szaporítókkal nem fizettetik meg a sz"rból kimosdatott kutyáiknak a gyógykezelését, ha egyáltalán hajlandóak a szervek kimenni és feloszlatni a telepet... Miért gondolod, hogy majd a Lali kutyája miatt - aki nagyjából rendben van - egy csomó embert mozgósítanak és elvégeznek egy rakat papírmunkát.)

Ha a pénzről van szó, kérdezzétek meg a közeli menhelyeket, hogy be tudnak-e segíteni az ivartalanításban.

2023. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!