Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyámnak?

Mi a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves beagle szuka kutyám aki tegnap este óta köhög és öklendezik. Olyan mintha slájm lenne a torkán és azt akarná felkögni. Tegnap este kezdte, és egyre gyakrabban csinálja. Ha fekszik/alszik akkor nincs ilyen probléma. Ezen kívül eszik, iszik jó kedve van. Azon gondolkoztam, hogy ez kennel köhögés lehet-e? 2 hete voltunk kutyasuliban ahova sikeren bekerült egy ilyen kutya (szerintem már sok idő eltelt ahhoz hogy ez legyen). Múlt hétvégen voltam egy rendezvényen a másik két kutyámmal, lehet hogy onnan hoztunk el valamit? ( a beaglen kívül a a másik kutyámnak is van ilyesmi problémája, de neki naponta egyszer, és nem öklendezik) Olyan mintha taknyosak lennének. Van valakinek valmmi tippe, tanácsa, hogy hogy lehet jobb a kutyámnak, vagy mi okozta ezt?

2023. máj. 26. 21:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ha sikerül felköhöhnie/kiánynia valamit, az szimpla nyál. Se a vacsorája, se a víz nem jön ki amit megiszik
2023. máj. 26. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Képzeld el ezért vannak az állatorvosok. Itt senki nem az. Plusz csütörtök este kezdte de neked eszedbe nem jutott pénteken elvinni helyette megvárod a hétvégét amikor kb senki nem rendel ha még is azt nehezen találni. Igazad van hát ha rosszabbul lesz. Komolyan minek az ilyen embernek állat?
2023. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Allatorvos? 3-bol 2 kutyad beteg. Miert kerdes ez neked? 🤦‍♀️
2023. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Vidd el orvoshoz.Itt senki se tudja teljes mértékben megmondani mi a baja.
2023. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kicsivel voltunk állatorvosnál régebben, mert ez nem friss probléma. Akkor azt mondta a doki, hogy valami légúti szűkülte van ez okozza. Mint már írtam, tegnap nem volt komoly tünete a kutyának. Reggel elmentem itthonról, késő délután értem haza. Mivel kennelköhögésre gyanakszom, ezért nem akartam az orvostól félős kutyámat elvinni ügyeletre, hogy az ott az összes kutyát lefertőzze.

Mivel 3 kutyám van, és este etetésnék jelentkezett ez a probléma így nem vettem komolyan. (Etetés közben a habzsolás miatt előfordul hogy félre nyel) etetés után semmilyen panasz nem volt.


Bármilyen hihetetlen, nem rohanok egyből állatorvoshoz mert kétszer köhintett a kutya. Eddigi kutyás talasztalatom szerint előfordul hogy a kutyának megy a hasa, hány, köhög, hapcizik. Ezek persze nem normálisak, de bizonyos keretek közt az állatorvos sem tud mit kezdeni ezekkel.

2023. máj. 26. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Oke, akkor az allatorvos nem tud mit kezdeni vele, rendben, legyen igy (tud, nyugi).

Tolunk mit varsz?


Amit leirtal, az nem csak egy kis kohintes, nyilvan egy-egy ilyennel, tusszentessel mi se rohanunk orvoshoz, ezt ne akard szerintem megmagyarazni kutyasoknak, mert senki nem hulye, koszi

2023. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Kennelköhögéstől allergián át torokba befúródott toklászig vagy egy kis meghűlésig (bár pont most rohadt meleg van kint) kb. bármi lehet. Vidd orvoshoz kedden ha addig nem múlik, és a hétvégén ha lehet ne engedd össze más kutyákkal, hátha fertőző. Ha rosszabodik akkor nyilván ügyelet. Nem nagyon értem, hogy ezen kívül milyen választ tudsz elképzelni.
2023. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A köhögés ezer betegség jele lehet: kennel köhögés, allergia, irritáció, savtúltengés, szívelégtelenség, szívféreg, tehát mindenképpen vidd orvoshoz minél hamarabb.
2023. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Szivfereg. Csinaltass tesztet!!!
2023. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elvinném orvoshoz. Az enyém anno felszívott az orrába egy toklászt, annyira tüsszögött, prüszkölt, hogy hihetetlen. Elvittem endoszkópos vizsgálatra, majd szépen kiderült, hogy betokosodott a toklász és mögötte még orrdaganat is volt.
2023. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!