Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etikus örökbefogadás, kinek...

Etikus örökbefogadás, kinek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés
Mindenki reklámozza hogy ne támogassuk azokat az embereket akik nagyban lesz*rják a kutyájukat, ezért nem is ivartalaníttatják, és évente ellik. Nyilván én sem értek egyet ezzel. De ha senki nem fogadja örökbe azokat a kiskutyákat... vannak közismert módszerek amikkel pillanatok alatt pontot tesznek az ügy végére, hogy diplomatikusan fejezzem ki magam. Jó, vannak akik felnevelik a megmaradt kölyköket de szerintem ilyen kevés van, vagy esetleg kidobják őket (ami egy pici kutyánál kb a biztos halállal egyenlő). Szóval mennyivel jobb ha elmegyek a menhelyre egy olyan kutyát befogadni, ami egyébként biztonságban és az alap szükségleteit kielégítve éldegél, mint ha befogadok egy kiskutyát a putriból, amire egyébként valószínűleg a biztos halál várt volna? Nyilván az ingyen hirdetett keverék kiskutyákra gondolok most, NEM a szaporítósokra.

2023. máj. 28. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Semmivel nem jobb, ezzel csak támogatod a további szaporítást.

Leírom a gazdi gondolat menetét; Elpasszolta a kicsiket. Kellettek, lett helyük. Nem kellett őket megölnie sem. Minek is ivartalanítson, hiszen a következő almot is tuti elviszik. Felesleges pénzkidobás lenne ivartalanítani.

Te hazavittél, "megmentettél" 1 kutyát, és lett helyette minimum 6 gazdira váró.

Amíg vannak akik elviszik ezeket az ingyen fogyóeszköz kutyákat, macskákat, addig nem fognak ivartalanítani. Egyre több, és több felesleges állat lesz.

2023. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően így gondolkodom mint te. A két kutya között az a különbség, hogy az egyik megjárta a hadak útját (beköpték, férges, rühös, senyves, aszociális, parvos, babéziás stb.) és a menhely tudott róla kirakni egy adománykérő posztot.



Nyilván azt gondoljuk, hogy "ha nem viszi senki, akkor ivartalanítani fog" - hát nem fog. Mert úgy is viszi valaki, aztán ha nem, akkor rajta marad, előbb-utóbb elszökik és akkor is le van róla a gond. Aki kiskutyák előtt nem ivartalanít, utána sem fog, mert neki ez természetes dolog, nem úgy mint nekünk az ivartalanítás.


Más kérdés, hogy hova lesznek így a menhelyi kutyák?

2023. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Nagy különbség, hogy lesz*rásból elnézi, hogy leellik (de nem "eladja", hanem csak elpasszolja a kölyköket) vagy "hivatásos szaporító", aki direkt csinálja, anyagi nyereségért. Előbbitől elhozom a kutyát (a mostani kutyám is ilyen helyről van, egy rozoga idős ember kutyája ellett le, aki már lényegében nem nem mozdult ki otthonról és nem fog ivartalanítással foglalkozni, de csak egy jelképes pénzt kért a kölykökért, épp hogy ne ingyen elvihető legyen, de az első oltás többe került, mint a kutya), utóbbit nem tartom fenn, mert gyakorlatilag kínozza a szülőket is, a kölyköket is veszélyezteti meg az egész tevékenységet elvből ellenzem.
2023. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#4 Tehát akit érdekel más is magán kívül annak túl sok szabadideje van, normális ember csak a saját nyomorában lubickol és leszar minden mást. Értem.
2023. máj. 28. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyrol van mindket kutyam, hacsak nem az ut szelen talalnam meg a kovetkezot, akkor is menhelyrol lenne, nem ingyen hirdetos posztok miatt, mert megsajnaltam... Termeszetesen sajnalom őket, de a haznal szuletett szaporulat legtobbje beteg, ferges, bolhas, nincs beoltva, koran elszakitjak az anyjatol (5-6 hetesen mar siman hirdetik oket), neadjisten parvos a kiskutya. Ezekkel veszelyeztetnem a mar meglevo kutyaimat is. Míg egy normalis menhelyen van a kutyanak parvo tesztje, megkezdik az oltasi programot, kezelik kulso-belso parazitakra, ha abban a korban van ivartalanitjak is. Inkabb fizetek par ezer forintot (plusz adomany) egy (egeszseges) menhelyes kutyaert, minthogy a felelotlen gazdatol ingyen elhozzak egy putris kölyköt es ha nincs szerencsem vele, az allatorvosnal hagyhatok akar több 100.000-et, mire kikezelik.

A menhelyek gyakran ugy is hirdetik magukat, hogy ha 1 kutyat orokbefogadsz, kettonek adsz eselyt - akit hazaviszel, es aki a helyere be tud kerulni. A szomszed Joska bacsitol max 1 kutyat mentesz meg, de attol meg fel evente betüzel a kutyaja es kezdodik elolrol az egesz... Az en allaspontom ez.

2023. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Szaporítótól elhozni kutyát nem számít örökbe fogadásnak.

Ha jót akarsz tenni, akkor ne csak azt az egy kölyköt hozd el, hanem az egész almot és a szuka kutyát is! Akkor valóban tettél valamit. Ez felelős és jó cselekedet. De az, hogy elhozol egyetlen kutyát ingyen, a többit meg ott hagyod akár meghalni, a szukát meg akár a láncon, hogy tovább szaporítsanak vele minden tüzelésnél, ez csak önzőség.

2023. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vaagy, hozol menhelyről és majd a helyükre megy egy ilyen alom... és ugye sok menhely ilyenkor a szuka ivartalanítását is elintézi, ha a gazdi meg akarná tartani.


Szerintem ezzel csak azt a tudatot erősíted a felelőtlen gazdákban, hogy ők nyugodtan "babázhatnak", úgyis lesz jó helyük a kölyköknek.

2023. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a baj hogy az a gazda aki feleslegesen elleti a kutyáját az akkor se fogja kifizetni az ivartalanítást ha elviszik a kutyát és akkor sem ha nem.
2023. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
20%
Nem szeretem a menhelyeket mert mindent nagyon komolyan vesz és alig adnak vkinek kutyát. Ha valahol születik kutya azt sokkal inkább elhozom. Mostani kutyám és az előző kutyám is ilyen helyről van. Ők biztos meghalnának. A gazdát egyáltalán nem érdekli az hogy elviszik vagy megöli vagy bármi. Nem azért nem ivartalanít mert elviszik, hanem mert leszarja
2023. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Amúgy ez is igaz. Én is szerettem volna a múltkor cicát menhelyről, majd közölték hogy bocsi de csak budapesti lakosok fogadhatnak örökbe. Mikor mentett macskát akartam, akkor meg írjak kisregényt, hogy milyen környéken lakom, van-e lépcső a házban, mit dolgozom, milyen műszakban, van-e/lesz-e gyerek, stb. Aztán meg sírnak a menhelyek Facen, hogy "Hópihécske senkinek sem kell 😭😭😭". Talán ha nem csak a társdalom 5%-ának adnák oda Hópihécskét, akkor már régen lenne gazdája.
2023. máj. 29. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!