Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze 2...

Hogyan szoktassam össze 2 kutyusomat egy fiatalabb kutyussal?

Figyelt kérdés

Nos a történet röviden van 2 kutyusom otthon jelenleg szüleim házában ,de jött a valás és a ház is rá fog menni így el kell hoznom a kutyusokat.

Az szóba sem jöhet ,h adjam oda valakinek őket!

Csak ott a probléma ,h páromnak is van egy kutyája.

3 éves kutysról van szó

Az én kutyusaim idősebbek az egyik 9 a másik 6 éves ők ketten össze vannak szokva velük gond nincs.

Hogyan kezdjünk bele?

Mert ma jön a 2 kutya hely van nekik jelenleg különzárni ,de nem szeretném őket örökké külön tartani.

Az enyémek nem agresszívek ,de még ilyen helyzetben nem voktak és inkább a kissebb kutya félénk.



2023. máj. 29. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk van két csivava és egy tacskó.

Mi csak hagytuk őket, és maguk összebarátkoztak. Elvoltak maguknak.

2023. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De jó neked én be vagyok szarva.

A 2 kutyus keverék utcáról vannak szerencsére jól viselkednek játékosak.

A harmadik meg egy mudi bizalmatlan nagyon. (szerintem bántották is) annyit tudok róla,h be volt zárva sokáig kis helyre :/ velünk már el van 1 éve lesz már ,h velünk van,de mikor ide került akkor is félénk volt.

Szájkosarat olvastam ,h van aki azzal szoktatta össze.

2023. máj. 29. 07:46
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát igazándiból az egyik csivavánkat is bántották, így mikor ide kerültek a kisebbik nagyon félénk, van amikor alig jön ki, de ha kaja van akkor fut , de nagyon aranyos.

Első napokban még a tacskó jó messze elkerülte őket, de hát kénytelen volt barátkozni velük.

2023. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Találkozzanak az utcán, sétáljatok egyet pórázon, aztán ha van olyan semleges hely (pl futtató, vagy behívható kutyák esetén mező, park), ahol össze lehet őket engedni, akkor ott hagyjátok, hogy jobban megszimatolják egymást és utána menjetek csak haza. Ha minden ok, pár napig azért figyelgessétek őket, ne hagyjátok egyedül a hármat. Tiltsátok, ha valamelyik nagyon erőszakos, vagy túl sok az egyik kutyának.
2023. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
A legfontosabb hogy ne a házban lakásban találkozzanak hanem semleges helyszínen legyenek együtt minél több időt mielőtt a házba lakásba beviszed őket.
2023. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előbb vigyétek el őket sétálni közösen párszor.
2023. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A legfontosabb a türelem.

Nálunk már nagyon kétségbeejtő volt a helyzet.Két hétig csak kézből, pár falatot evett a kutyusunk, mikor hozzánk került az új kutyus.100x majdnem feladtam, és 100x bőgtem, de megérte kitartani.A 14.napon megtört a jég, és elfogadták egymást.Öröm, és boldogság a közös játékukat nézni.:)

Haza kell vinni őket, hagyni, hogy ismerkedjenek, barátkozzanak.Csak akkor közbeavatkozni egy határozott rászólással, ha valamelyik sír, mert nem hagyják.Minden rendben lesz, és összeáll a "falka" Lehet, kemény lesz pár nap, de a végeredmény megéri.

Türelem!!!!!

2023. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!