Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk minden éjjel rosszat...

A kutyánk minden éjjel rosszat álmodik?

Figyelt kérdés

Szinte minden éjjel rövidebb ideig, de van, hogy többször, nyüszög, fel-fel vakkant álmában. Ilyenkor vagy magától felébred, vagy én felébresztem, utána sokáig zavartnak látszik.

Régen nem volt ilyen, most egyre alapabb már. Más baja nincs, eszik rendesen. Idősebb kutya, nagytestű mix, 9 éves. Utalhat ez valamire?


2023. máj. 29. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A kutyák is álmodnak, a miénk szinte minden alvás közben előad kisebb-nagyobb rángatózást, nyüsszögést stb., néha morog, néha cukin csóvál, miközben alszik... ilyenkor dolgozza fel az élményeit ő is. De a miénk nem zavart ha felébred (sokszor arra, hogy nevetünk, mert nagyon aranyos ilyenkor), körbenéz, sóhajt egy nagyot és alszik tovább. :-)
2023. máj. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Igen, betegség jele is lehet.


Leggyakrabban keringési zavar szokott lenni, de látatlanban nehéz megmondani.


(De egyszerűen lehet az is, hogy túlfárasztotta magát minden nap és aktívan dolgozik az agya a napi eseményeken.)

2023. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Én azt hallottam, nem szabad felébreszteni, merz akkor nem tudja kialudni magát.


Ha a legméllyeb álmomból ébresztenek, akkor én se vagyok képben azonnal.

2023. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csak akkor zavart, ha miattam ébred fel, hanem ha addig nyüszög és vergődik, hogy magától ébred fel, akkor is. Furán néz rám olyankor, mintha várna valamit, de nem kel fel. Riadtnak látszik (ezért is gondoltam, hogy rosszat álmodott).

Azt nem hiszem, hogy túlfárasztotta volna magát, vagy legalábbis akkor nem normális, egészséges értelemben, mert egyre rövidebbek a séták is, már futni sem szoktam vele jó ideje, mert nem bírja.

Azt értem, hogy a kutyák is álmodnak, de akkor hangsúlyozom, hogy itt az álmodás jeleiről beszélek. Nagyon hangosan nyüszög, vergődik, vakkantgat, zihál álmában, aztán zavartan néz, ha felriad. 9 éves, ezt 8 évig nem csinálta. Néha kummogott, mormogott álmában, vagy volt, hogy nyüszögött egyszer-egyszer, de most ez minden éjjel és sokszor többször is egy éjszaka folyamán. Volt, hogy felkapcsoltam a villanyt, és azt láttam, hogy ül, zavart, nem jön, ha hívom, nyalja a száját. Aztán visszafekszik. Napközben viszont nem látszik rajta semmi.

2023. máj. 30. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni és betegségre gyanakszol, vidd el állatorvoshoz, és kérj egy átfogó alapos kivizsgálást.
2023. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eléggé epilepszia gyanú. Szerintem vizsgáltasd ki!


Nekem is van hogy rosszat álmodik vagy az öreg vagy a fiatal,de sosem viselkednek zavartan, nem zihálnak. Itt valami más van a háttérben!

2023. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!