Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összetevők alapján melyik táp...

Összetevők alapján melyik táp a jobb egy kutyának?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá...

1.

csirkehús (>28%), kukorica, búza, állati eredetű zsiradék, szárnyashúsliszt, rizs, szárított cukorrépapép, tojáspor, csirkekivonat, halolaj, szárított sörélesztő, kálium-klorid, konyhasó, DL-metionin, körömvirág kivonat.


2.

Csirkehúsliszt, párolt zab, friss csirkehús, borsó, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal és rozmaringgal), barna rizs, friss csontozott lazachús (EPS és DHS forrása), csirkemáj, friss egész tojás, napon szárított lucerna, lazacolaj, spárgatök, csirkeporc (kondroitin és glükózamin forrása), alma, sárgarépa, répalevél, tőzegáfonya, fanyarkabogyó, tengeri bionövények (ujjmoszat, hólyagmoszat, vörös pálmaalga), bojtorjángyökér, marshmallowgyökér, borókabogyó, görögszéna, ánizskapor, angyalgyökér, homoktövis, cikóriagyökér, csalán, vörös málna levele, máriatövis, borsmentalevél, körömvirágszirom, kamillavirág, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus feacium.

Vitaminok: A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, riboflavin, lizin, tiamin-mononitrát, B12-vitamin, piridoxin, folsav, biotin.

Ásványok: vas-proteinát, cink-proteinát, mangán-proteinát, kobalt-proteinát, réz-proteinát.


Melyik jobb az 1. vagy a 2.?


2010. okt. 11. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hangzásra a 2. szimpibb, viszont ott nem derül ki a fehérjetartalom.
2010. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eukanuba és Acana?
2010. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ezt így nem lehet megírni.

hisz mindkettő tartalmaz ásványi anyagokat és vitaminokat, ami mindennél fontosabb. azonban nem írnak mértéket.

szerintem is eucanuba, royal cannin és ilyesmiből másolhattál.

szerintem egy 3. jobb lenne.

2010. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
a 2. szerintem is acana, azt nem ajánlom.
2010. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a második, látszik az összetevőkből, hogy nagyon jó minőségű táp.


csakkitti: a fehérjetartalom az elsőnél sem derül ki, csak a hústartalom. Az viszont kiderül, hogy a fehérjetartalom jelentős része növényekből származik, ami nem jó egy kutyának.


Harmadiknak: Egy tápnál nem az ásványianyag tartalom a legfontosabb, hanem a hústartalom. Ahol a húst nem spórolják ki, ott a többi dolgot sem szokták.

2010. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 2. szeritem is acana, az a szimpatikusabb.

Az elsőben második helyen szerepel a kukorica :S És csak 28% husi van benne, ami szerintem kevés. Az én kutyám acana wild praire-t (prairie harvest) eszik, meglátszik rajta, hogy milyen jó tápot kap. Mindenki dicséri, milyen szép szőre van, keveset kakil, stb...

2010. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2.
2010. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként Eukanuba és Acana!

Csak azért kérdeztem, mert azt hallottam, hogy az Eukanuba nem is jó, mint amilyen drága... És az Orijen meg az Acana a legjobbak (az Orijen túl drága nekem). Tényleg így van?

2010. okt. 11. 19:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg így van!


Én is Acanával etetem a kutyáimat, szóval tapasztalatból beszélek. Előtte kipróbáltam szinte az összes neves márkát, de nem váltak be. Ár/minőség tekintetében az Acana a legjobb.


(13:38-as vagyok)

2010. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk meg nem vált be az Acana. A kutyának hasmenése lett, a szőre elkezdett hullani. És amúgy egyre több gazditól hallok negatívumokat az Acanával kapcsolatban.


Persze van akinek beválik. Egy próbát megér.

2010. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!