Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Vigyem el állatorvoshoz?

SOS! Vigyem el állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

A kutyusom bolhás volt, ezért raktunk rá exspot cseppeket. Már másnap egy bolha se volt benne, de viszont a csepp, ahova raktuk, húzgálja a bőrét, mármint így mozog magától néha a hátán a bőr és vakarja.

Már megfürdettem, hogy a csepp menjen le róla, de még most is folyton vakarózik. Allergiás lehetett rá?


De már kb. félévvel ezelőtt is volt rajta ilyen csepp kullancs ellen, de akkor nem volt ilyen. Most viszont már nem tudom mit csináljak vele, szegény egyfolytába kaparja a hátát. Vagyis nem is nagyon éri el, mert ugye a lapockája közé kellett tenni, ahol direkt ne érje el.


Nem tudom mit csináljak vele, szegény percenként kaparózik :S vigyem el állatorvoshoz, vagy mit csináljak?


előre is köszi a válaszokat.


2010. okt. 11. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd, az a biztos. Mi csak találgatni tudunk. Lehet, hogy nem is a szerre, hanem a bolhára lett allergiás, vgay hogy a csípések helyét kicsípte az expot, stb.
2010. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyémnél is ugyanez volt, pedig azt mondták, hogy nem szoktak a kutyák a cseppekre allergiások lenni (mert az enyém a nyakörvre lett az és gondoltam akkor az exspot jó lesz). Erre szerencsétlent én is úgy sajnáltam, nagyon viszketett neki, és kapkodott hátra, mert én a gerincén végigcsepegtettem. A lemosás már késő volt, mert hamar beissza magát a bőrbe, így ha enyhíteni akarsz a szenvedésén (ami magától is elmúlik de csak jó pár nap alatt) akkor vidd el, és kap vmi allergia elleni injekciót, talán kálciumot, de nem tudom pontosan. Én nem bírtam nézi ahogy szenved, de komolyabb baja szerintem nem lesz.
2010. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem látszik valami a cseppentés helyén a bőrén? Ha nem is viszed el dokihoz, hívd fel, hogy ő mit mond.
2010. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat

fölhívtam az állatorvost, ő azt mondta hogy talán egy hét és elmúlik, és hogy ilyen előfordul és inkább nyakörvet vegyünk neki legközelebb.

hát remélem is hogy elmúlik :S szegényt nagyon sajnálom

2010. okt. 11. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor, ha ezt mondta a doki, nyugodtan adj a kutyádnak calcimusc injekcióból, méretétől függően naponta 1-2x fél ampullát adhatsz (belecsepegteted) a kajájába, az majd enyhíti a viszketést.
2010. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!