Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjam be a gyógyszert a...

Hogy adjam be a gyógyszert a kutyának?

Figyelt kérdés

0-24 live in carerként dolgozok egy mentálisan beteg fiatal embernél már 9 hónapja.


Van egy kiskutyája aki szívbeteg és naponta be kell vennie 2x1 tabletát (Pimobendán).


Borzasztóan nevelte a kutyáját (jó értelemben) számára olyan mint egy gyerek ezzel nincs is baj viszont kölyök kora óra úgy eteti hogy nem hogy én de a saját gyerekemnek sokkal nagyobb vas szigor van étel ügyben.

Royál sonkák + bélszin , lazac ( ezek mint emberi fogyasztásra valóak vagyis nem konzerv kutyaverziók) amivel még csak csak nincs is baj mert megteheti viszont ha a kutya beleszagol a tálba és pl a szín tiszta lazac nem tetszik neki akkor egyből bontja ki az új fajta csomag kaját , és az újat stb stb sián van olyan hogy egymás után öntöm ki a kukába a dolgokat mert a kutya nem volt hajlandó beleszagolás után megenni a sült csirkemellet - lazacot - bélszint ...


Na most ezen a kutyán már változtatni nem lehet így 10 évesen viszont nekem meg nincs idegem már könyörögni hogy "vedd már be a gyógyszert" és 10 féle kajába csomagolni naponta 2x eljátszva ezt.


Hozzá teszem ez nem is lenne a dolgom abszolút mint ápoló...

Ő meg sajnos ezt képtelen a saját kutyájával csinálni így agygörcsöt kapva mindig valahogy beletuszkoltam, de többet nem fogom :) A saját gyerekemet úgy nevelem hogy értékelje az ételt ami van nyiván nem fogok egy kutyának könyörögni és dobálni ki a kaját.


Ha esetleg meg is eszi akkor a nyelvével kiszedi a gyógyszert és kiköpi...


Ha por álagú mert szét töröm akkor nem eszi meg a kaját

Ha folyékony akkor sem....


Ha kutyának való PASTE ba teszem abból is kiszedi.


Állatorvosnak jeletve van de egyszerüen nem találnak alternatív opciót erre a gyógyszerre és tényleg fontos lenne ha bevenné mert szívbeteg.


Van valakinek esetleg valami szuper ötlete hogy hogyan tudnék segíteni beadni a gyógyszert mert mivel ez nem a dolgom és így is eléggé húzósak a napjaim nem fogok napi 2x nettó 1 órát könyörögni egy kutyának akit a gazdája elbasz.ott a "hülye" nevelésével az ételek iránt....


1 dolgot tudok ha nem veszi be a gyógyszert 1-2 napon belül valami stressz éri a kutyát vagy túlságosan örül akkor nem kap elég vért az agya és összeesik ( pl találkozik egy másik kutyával akinek örül vagy az ellentéte és bestresszel) és ez az álat orvos szerint is nagyon rizikós.



2023. jún. 3. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Kinyitod a száját, beteszed a nyelvhát mögé, bezárod a száját és összeszorítva tartod amíg le nem nyeli.
2023. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Felesleges volt kisregényt írni.

Az 1-es jól írja.

2023. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell trukkozni, le kell "nyomni a torkan", ahogy az elso mondja, becsukva tartod a szajat, amig nem nyelt egyet, eselye nincs kiköpni. Gondolom pici kutya, igy birkozni sem kell vele.
2023. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szuper.


Nem működik elkezd harapni és kb 10x megharapot már de még a gazdáját is. És besokkol ilyekor és még ezért kap szívrohamot.


Ezt is probáltuk de nem kockáztatok ilyet mert mindig harap amit megértek ... csak legközlebb le is verek neki 1et, szóval mindenkinek jobb ha ezt a "Kinyitod a száját" mellőzzük

2023. jún. 3. 18:03
 5/14 A kérdező kommentje:

Még az állatorvos is megszenvedi vele ha gyógyszert kell beadnia (féregtelenitő) szóval ezt napi 2x nem csinálom.


Azért írtam ki hátha valakinek van valami használható ötlete ami működik is nyilván ha nincs akkor részemről ennyi. Ha szívrohamot kap akkor ennyi volt neki én biztos nem szenvedek vele többet.

2023. jún. 3. 18:07
 6/14 A kérdező kommentje:
3/ pici keverék kutya kb 2,5x akkora mint egy husosabb tacskó.
2023. jún. 3. 18:09
 7/14 anonim válasza:
72%

Szépen porrá törni, belekeverni lágy májkrémbe, és úgy

És amíg nem eszi meg, nem kap mást, hiába rinyál (nekem macskánál működött)

2023. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt is sajnos csináljuk/tuk folyamatosan. 10 kor adom neki az elsőt 1 óra könyörgés és 3 fajta kaja utána beveszi és 5 kor a 2. at minden féle álagban és itt is 1 óra az átlag vagy be sem veszi , csak este kap ételt hogy éhezzen, ez az egyetlen módja hogy valahogy több óra alatt belenyomjam.


Elöttem orba szája mindig étel volt elötte és mivel nem volt éhes közelébe sem ment, amióta én vagyok azóta ebbe szigoritottam kicsit és nincs kaja csak este mert így talán nagy nehezen beveszi valahogy.

2023. jún. 3. 18:17
 9/14 A kérdező kommentje:

éS persze egy mentális beteg szerencsétlen ember akinek csak a kutyája van még ha nem is vagyok állattartó de látom hogy mennyire fontos neki így mindig valahogy rávesz hogy segítsek...


Maga a kutya lett elkapatva borzasztóan 10 év alatt ( angolokéknál van pénz a f.szságokra) és most ő is látja hogy mennyire elrontotta.

2023. jún. 3. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha dagi a kutya, siman hagyhatsz egy koplalonapot is, csak a gyogyszerhez adj kajat aznap, illetve utana is csak akkor egyen, ha bevette a gyogyszert, mert jollakottan ertheto, hogy nem kell neki semmilyen kaja.

Nyilvan ez eleg szelsoseges eset, de ha tud trukkoket, akkor at lehet verni, en ugy adom be a sajatjaimnak, hogy par falat sonka/majkrem/sajt/virsli/kolbasz, majd ezek valamelyikebe beletekert gyogyszer, es eszre sem veszik.

2023. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!