Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kutyámat, hogy az elkapott labdát adja vissza?

Figyelt kérdés

Két és fél éves labradorom van.

Régóta küzdünk azzal, hogy ha eldobom a labdát nem hozza azt vissza, hanem elbújik vele, és arra vár hogy elvegyem tőle. Elvenni meg nem egyszerű, mert harcol érte, rúgkapál, elrántja a fejét, utána meg bebújik labdával a háza sarkába ahol nem érem el. Mondogatom neki , hogy így nem tudunk játszani :) de nem érdekli.

Próbáltam már azt is, hogy leülök egy székre, és meredten nézek rá várva hogy odaadja. De Ő meg arra vár hogy én elvegyem, és ez így patthelyzet.

Mit lehetne tenni?



2023. jún. 3. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Hat igy nehezen.

Kezedben legyen jutalomfalat es ne kergesd vele a kutyat, hanem guggolj le a kozeleben.

Oda fog jonni hozzad, ha eleg finom falat van nalad es amikor azt elveszi, elengedi a labdat.

Na ezt parszor gyakoroljatok, vegul hozzateszed a parancsszot (kerem,ereszd, mittudomen, en a kerem-et hasznalom erre)aztan egyszer csak kaja nelkul is menni fog es oda fogja adni a labdat parancsra.


Sokat kell gyakorolni, tobbet, mint elsore gondolnad 😅

2023. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, neki állunk. :)
2023. jún. 3. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám úgy tanulta meg, hogy a barátnőm kutyája szabályosan visszahozta, és jutit kapott. Odajött ő is labda nélkül, hogy hol az ő jutija, persze nem kapott semmit. A barátnőm dobálta az ő kutyájának a labdát, az enyém leült, és szó szerint figyelte őket vagy három-négy labdadobásig. Akkor odahívtam, megsimogattam, mutattam a labdát neki és eldobtam. Utánafutott, visszahozta, és nem szabályosan a kezembe, de visszahozta. Jutifalat, újra eldobtam, visszahozta. Azóta is visszahozza, akkor is, ha csak ketten vagyunk a barátnőm nélkül. Azt még gyakoroljuk, hogy visszahozza, leül, és a kezembe adja, de néha már az is megy :)

Sose gyakorolj vele egyszerre túl sokat, olyan 10-15 dobás után játszatok valami mást ("pihenés").

2023. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Rakj rá hosszú pórázt, legyen nálad két ugyanolyan labda, a pórázra lépj rá, ha el akarna menni, de ne rángasd magad felé, a másik labdával pedig csalogasd és cseréljétek el a labdáitokat.


Ezzel párhuzamosan csinálhatod azt is, hogy huzogatós játékkal játszotok, először ne akard tőle elvenni, sőtt, hagyd nyerni és engedd el, majd fogd meg újra, majd ha ebbe belejött, picit fuss el, ha odaviszi, megint játszatok és csak ez után kezdj eresztést kérni és amint elereszti, mondd is neki, hogy megfoghatja, majd növeld az időt és kezdd el egyre messzebb dobni a játékot, te pedig fuss a másik irányba. Ezt is hosszú pórázzal, hogy ne legyen esélye elbújni.


A kajáztatással az a baj, hogy sok kutya nem fog a játékra menni, ha egy finom falat van a képben, hiába dobod el a labdát, ő csak néz rád, hogy inkább a kaját kérné, ha meg feladatot csinálsz belőle, nagyon nehezen fogod kivenni a jutit a mókából némelyik kutyánál.

2023. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

A hirtelen iranyvaltasok karosak az izuletekre. Egyiranyu lassu kocogas valo neki veled egyutt este vagy ejjel a huvosben. Aprankent kozben itatva.

Ezt akarja kozolni veleda kutyad. Az ilyen mackos fazonu kutyaknak nem valok a hirtelen fordulatok. Labdazas,ugratas stb!!!!!!!!!

2023. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!