Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stafforshier terrier kiskutyát...

Stafforshier terrier kiskutyát szeretnék. Mesélnétek?

Figyelt kérdés
roti szukám 4 éves..vele semmi gondom nemvolt a nevelésnél, pedig őrző védő kemény kutya..a gyerekeket imádja, más kutyákkal is eljátszik..hallgat rám , mindig szótfogad.Namost szeretnék mellé egy staffordshire-t( kant), hogy a dominancia harcokat elkerüljük.A roti ivartalanítva van , tehát a vétlen szaporulat is kizárva.Az a gondom , hogy mindenhol olvasni lehet a staffordról hogy harcikutya blabla..ezekkel nemértek egyet mert tudom , hogy neveléstől függ..van itt az utcánkba egy staffi..kedves barátságos mindenkivel..de amikor valamit kitartóóan figyel, az összes izmát befeszíti..ilyenkor annyira ijesztő...tudom hogy nem bántana, mégis tartok tőle olyankor..meghát alapból félelmetes a kinézete is..(főleg vágott füllel)Az lenne a kérdésem, hogy vehetek e staffit ha az utcánkban lévő ilyen kutyától tartok kicsit? vagy nekem nemvaló?:(vagy ha a sajátom lesz ahhoz majd máshogy állok hozzá és bátrabb leszek?nagyon szeretnék ilyen kutyust..a leggyönyörűbb az összes közül szerintem.
2010. okt. 11. 17:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

bocsi...a kérdésben rosszul írtam: staffordshire*


csak siettem



(még mielőtt vki belekötbe a helyesírásba)

2010. okt. 11. 17:45
 2/11 anonim ***** válasza:
elmondod miért ilyen kutyát szeretnél ha félsz/tartasz tőle??
2010. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

azért mert tetszik????:Dlogika..


eljátszok én azzal a kutyával...csak amikor dobom neki a btot és kitartóóan figyeli, az összes izma összeráándul..ilyen ledermedek mert elég ijesztő a 35 40 kiló csupaizom kutya.

2010. okt. 11. 17:54
 4/11 A kérdező kommentje:

botot* ilyenkor*



szarakodik a billentyű..:S:D

2010. okt. 11. 17:55
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.

értelek. nekem is staffim van (féléves) (:

Csak ajánlani tudom amúgy és tényleg ne félj és ne ijedj meg tőlük.

Nekem a hörcsögfalvi kennelből való, nagyon tudom ajánlani!!

2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mindenképpen jó kennelből veszem majd, mert tudom ,hogy fontos.Írnál egy kicsit a viselkedésükről?Lakásba szeretném napi 4 x tudnám levinni sétálni , minden alkalommal 1 órára. kevés ez neki?:S meg persze lesz kutyasuli is.
2010. okt. 11. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom elmondani amit az én kutyámról tudok:)

Rendkívül hiperaktív (napi 4óra séta elég neki, de legalább kettő naponta vidd el futni, úszni vagy ami megoldható)

Mindig keresi az ember társaságát, rendkívül családcentrikus és szeretetéhes.

Imád szabadon futkározni a szabadban és játszani a 'haverokkal'. Nem szeret egyedül lenni.

Rendkívül jó házörző az enyém pedig még csak fél éves. A kutyasuliba nem örző védőre járunk hanem agility-re és még így is:)

Amikor az utcán sétálunk mindenkihez oda akar menni barátkozni és hogy simizzék meg. Nagyon jó idegrendszerű.


Remélem valamennyit segítettem:D Bocsi hogy nem valami rendszeresen összeválogatva írtam, hanem ahogy épp eszembe jutott róla valami:D

2010. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is staffink van. Egy 8 hónapos szuka. Gyönyörű kis dög, csak baromi kelekótya. Sokat kell vele foglalkozni, de egyébként gyorsan tanul. Viselkedésre olyan, mint egy kisgyerek. Jutalmazni kell, kedvesen szólni hozzá, de néha rá kell kiabálni, mert nem ért a szóból. De ezt elvileg kinövi majd, meg persze nevelés kérdése. Nagyon okos, barátságos kutya. A többi kutyával általában jól kijön, bár a miénk a szuka kutyákat nem kedveli. A másik kutyánkat nagyon szereti, már a kezdetektől fogva barátok, együtt is alszanak, és ha csak 10 percet külön vannak, már belebetegszenek. :)
2010. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem való. Nem bántásból mondom, de ha tartasz tőle és ijesztőnek tartod, ne akarj ilyen kutyát. Múltkor panaszkodott itt egy lány és el akarta passzolni a harci kutyáját, mert rámordult és nagyon megrémült.

És az édes kevés, hogy külsőre tetszik...

2010. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha külsőre tetszik, az szerintem is kevés. Én azt olvastam (habár én nem nagyon hiszek ezekben, mert csomószor megcáfolják a tapasztalataim :D), hogy csak keménykezű, következetes embernek való, és ha csak egy kicsi tartás is van benned, akkor nem ajánlanám. Senkinek sem lenne jó, ha egy év múlva ki kéne dobnod, mert félsz tőle, és veszélyes.
2010. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!