Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadó bárki lehet?

Ideiglenes befogadó bárki lehet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
hat szerintem megnézik h mien korulmenyek kozt tartanád a kutyát
2010. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor engedély nem kell?

pl. kiskutyák nevelése, majd odaadása jó helyre.

2010. okt. 11. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ált.-ban ha ideiglenes befogadó vagy,és a menhely adja oda a kutyát,akkor ők keresnek továbbra is neki gazdát, te csak neveled.De segíthetsz persze te is,hogy előbb találjon végleges gazdira.És sztem bárki lehet,aki szereti az állatokat.Volt egy csaj,aki 1 szobás házban 10kutyát tartott ideiglenesen,és hát nem volt tisztaság.
2010. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MME ***** válasza:

Bárki, aki megfelelően tudja tartani. Nagy felelősség, mert nem csak tartani kell (etetni, sétálni vinni), hanem szinte mindig van valamilyen problémája (legtöbbször nincs rendesen szocializálva, vagy valamilyen fixált viselkedése van, mint a biciklisek hajkurászása, stb.), ezzel pedig foglalkozni kell, nem szabad egyszerűen tekintettel lenni rá, és egy legyintéssel elintézni. Ez nem kötelesség, nincs benne a szerződésben, de ez a felelősségtudta a kutyák iránt. Tehát jó, ha tapasztalt kutyatartó vagy, mert sokkal nagyobbak az esélyei az örökbefogadásra, ha legalább elkezded a rehabilitációját. De az a minimum, hogy kordában tartod, nem rosszabodhat egyik vagy másik viselkedési zavara.

Azonkívül van, hogy egy évig is gondját kell viselned, de több ideiglenes befogadót ismerek, akiknél több évig ott volt egy gazdikereső kutya. Nálam is volt már 1 évig, de átlagban 4-8 hónap (az én esetemben).

2010. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell engedély, megnézik hova kerül a kutya, pár adatot elkérnek tőled és nálad marad. Van amikor ez pár nap alatt megtörténik, van amikor húzzák a dolgot.
2010. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MME ***** válasza:
Szerződést írnak alá veled, hogy hogy tarthatod a kutyát, és milyen esetben veszik vissza tőled, és megnézik a körülményeket, tehát konkrét engedély nincs. A te dolgod gondozni, nevelni, rehabilitálni - de én pl. szoktam képeket csinálni, és hirdetéseket felrakni a netre. Szóval több mindenben is segíthetsz.
2010. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:
Ja igen, te nem adhatod tovább senkinek a kutyát! A kutya nem a tiéd, nem rendelkezhetsz felette, és ilyen szinten egyáltalán nem hozhatsz döntést a kutyáról! Mindig tudniuk kell arról, hogy mi van vele, hogy haladsz vele, stb. Normális helyen ők vezénylik az orvosi kezeléseket is, vagy teljesen átveszik ilyenkor a kutyát tőled.
2010. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a sok választ. már csak egy kérdésem lenne: az express.hu-n szoktak hirdetni keverék kiskutyákat. ha elhozom onnan őket, és nevelem, majd elajándékozom, az nagy hülyeség?
2010. okt. 11. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
És az ideiglenes befogadó fizeti a kutya oltásait, esetleges orvosi kezelését vagy a menhely?
2010. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak annyiból hülyeség hogy a menhelyeknek nagy szükségük van ideiglenes befógadókra, és ott kapnál segítséget, támogatást "szakemberektől".

Magán emberként saját zsebből kell fizetni a dokit, kaját, mindent. Menhelyeknek meg mind ez kedvezményes. Ráadásul ha nincs nagy tapasztalatod nem biztos hogy tudsz megbízható jó gazdit találni. Ha kutyát akarsz menteni akkor csináld rendesen, annak semmi értelme ha "felvásárolsz" egy csomó kölyköt és tovább passzolod őket miután kicsit kibabáztad magad, és esetleg rossz helyre kerülnek ahol tovább szaporodnak vagy rosszul bánnak velük. Pl. szuka kutyát ivarosan nem adunk örökbe, tehát zsebből kellene egyedül kifizetni az ivartalanítást kedvezmény nélkül az adott alom szukáinak.

2010. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!